OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Złoto Bułgarii  

Legenda głosi, że na tamtejszej plaży piraci zakopali skarb, a natura zamieniła go w złoty piasek.

Złote Piaski położone są w przepięknej i wyjątkowo czystej zatoce w północnej części wybrzeża Morza Czarnego. Kurort powstał w 1957 roku, znajduje się na terenie Parku Narodowego „Złote Piaski”. Otoczony jest zielonymi lesistymi wzgórzami. Obecnie znajduje się tam ok. 240 hoteli, wille, kasyna oraz przystań jachtowa, park wodny, baza jeździectwa i inne atrakcje turystyczne. Plaża ma długość 3,5 km, a jej szerokość sięga 100 metrów. W Bułgarii jednostka monetarna to 1 lew (BGN), 1 BGN = 100 stotinek. 1 lew to około 2,3 zł. Do Bułgarii bez problemu możemy wziąć złotówki i wymieniać je w kantorach.

Wyśmienite wina, mocna rakija, orzeźwiający tarator, szopska sałata, a do tego ciepłe morze, gorący piasek i zabytki sprzed trzech tysięcy lat – taki obraz tworzy Bułgaria w telegraficznym skrócie. Niestety, żadne słowa nie oddadzą w pełni widoków roztaczających się w miastach i miasteczkach położonych tuż nad brzegiem Morza Czarnego.

Z nami możesz zwiedzić najpiękniejsze zakątki, a przewodnik opowie historie, których nie usłyszycie podróżując na własną rękę.

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski w godzinach porannych, przejazd w stronę Bułgarii.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Hotelu Shipka**** w godzinach porannych, zakwaterowanie. Czas wolny.

DZIEŃ 3: Wycieczka w cenie:

Aładża znaczy kolorowy. Jest to najbardziej znany średniowieczny skalny klasztor na bułgarskim wybrzeżu czarnomorskim. Mnisi – pustelnicy mieszkali w nim w XII-XIV w. Z badań wynika, że w pieczarach Aładży, w miejscu nazwanym później Katakumbami, odległymi od „Ściany” o 600-700 m, pustelnicy żyli już w okresie wczesnochrześcijańskim, w wiekach V i VI n.e. Aładża była klasztorem stanowiącym tylko część ogromnego kompleksu. Klasztor z pieczarami-celami w skalnej ścianie założono w XIII w i był zamieszkany do końca XV, a prawdopodobnie początku XVI wieku. Katakumby, to z nimi związane są legendy o duchach mnichów, które można niekiedy tam spotkać. Zobaczymy tajemniczość oraz mistykę tego miejsca.

Kamienny Las po bułgarsku nazwa tego miejsca to Pobiti Kamani – uroczo, prawda? Jest to teren objęty rezerwatem. Czym jest Kamienny Las? To grupa kamiennych bloków, uformowanych w rodzaj kolumn i porozrzucanych na całkiem sporym obszarze. Niektóre stoją, inne leżą, ale wszystkie wyglądają, jakby pochodziły z jakiejś antycznej świątyni. Czy powstały one w sposób naturalny, czy są dziełem człowieka? Obecnie nie ma wątpliwości, że to twory stworzone przez naturę, a jedyne dzieło ludzkich rąk to kamienny krąg znajdujący się mniej więcej w centralnej części rezerwatu. Podczas spaceru po Kamiennym Lesie będziemy musieli uruchomić swoją wyobraźnię, aby zidentyfikować np. psa, rodzinę czy żołnierza.

Mauzoleum Warneńczyka. Śmierć Władysława III miała miejsce podczas bitwy pod Warną 10 XI 1444r. Według niektórych relacji, głowę polskiego króla sułtan turecki przechowywał potem, jako trofeum wojenne, w garnku z miodem przez wiele lat. Nigdy nie odnaleziono ciała monarchy, dlatego szerzyły się opowieści o jego cudownym ocaleniu. Ale czy aby na pewno ?... czy Władysław III Warneńczyk zginął pod Warną ? W 1935 powstał w Warnie pomnik–mauzoleum (właściwie cenotaf) Władysława Warneńczyka.

Warneński Złoty Skarb (najstarsze na świecie wyroby ze złota w Muzeum Archeologicznym, zwiedzimy tylko jedno piętro, gdzie są najciekawsze eksponaty. Najstarsze ozdoby wykonane ze złota znaleziono w pobliżu miejsca nierozerwalnie związanego z polską historią! Niezwykłego odkrycia dokonano wprawdzie nie nad samą Wisłą, ale w miejscu dla Polaków bardzo ważnym: niedaleko usytuowanej nad Morzem Czarnym bułgarskiej Warny. Podczas prac budowlanych operator koparki przypadkiem trafił na grobowiec nieznanej wcześniej cywilizacji. W jego wnętrzu – jak się później okazało – znalazł najstarsze odkryte do tej pory przedmioty wykonane ze złota. Z początku myślał, że to miedź. Do przeszukiwania tajemniczego cmentarza najęto… więźniów z warneńskiego więzienia! Dla wielu osadzonych musiała to być prawdziwa przygoda w stylu Indiany Jonesa. Najstarszy znaleziony artefakt – przepiękna bransoleta – jest starszy od ozdób z Egiptu czy Sumeru. Warto zobaczyć.

DZIEŃ 4: Wypoczynek.

DZIEŃ 5: Wycieczka w cenie:

Bułgarskie wesele (zapoznamy się z przedmiotami codziennego użytku i życiem na wsi, będzie program folklorystyczny, obiad bułgarski, wino, oraz degustacja likieru różanego)

Rzymska twierdza w Białej. Byala Bułgaria ma ciekawą, bogatą historię sięgającą starożytności - VI wieku p.n.e., kiedy to była kolonią grecką, a następnie twierdzą i przejściem granicznym dla Rzymian .Bardzo interesujący jest fakt znalezienia przez naukowców w białych klifach Białej (Byala) śladów gigantycznego kataklizmu, który wg ich teorii zakończył erę dinozaurów. Jest to jedno z trzech tego typu miejsc znanych na świecie.

DZIEŃ 6: Wypoczynek.

DZIEŃ 7: Wycieczka w cenie:

Bałczyk (ogród botaniczny i pałacyk), Bułgaria ukryła klejnoty zdobiące surowe wybrzeża, a Pałac Bałczik i Ogrody Botaniczne należą do najładniejszych. Odwiedzimy ten zakątek bałkańskiego nieba i będziemy podziwiać malowniczy eskapizm z oszałamiającymi widokami na Morze Czarne. Królowa Maria, gdy po raz pierwszy przyjechała do Bałcziku, tak zachwyciła się tym miejscem, że postanowiła zbudować tu letnią rezydencję. Oficjalna nazwa pałacu brzmiała „Pałac Cichego Gniazda”. Został zbudowany w latach 1926-1937r. A polski watek? To ona, według znawców, faktycznie kierowała w okresie rządów męża, rumuńską polityką, nie tylko zagraniczną. I była gorącą zwolenniczką ścisłego związku polityczno-wojskowego z Polską.

Kaliakra To także miejsce historyczne i jeden z ważniejszych w kraju rezerwatów przyrody. Jego nazwa oznacza "cudowny przylądek", dzięki występującemu tam różowemu wapieniowi. Legenda głosi, że kolor pochodzi z krwi obrońców fortecy, inni twierdzą, że to 40 kobiet, które uciekły z niewoli i aby żadna z nich nie mogła zmienić zdania w ostatniej chwili, splotły razem włosy i tak skoczyły do morza. Czy to prawda?

Tiulenowo - Skalny Most i skalne miasto Jajłata Zjawiskowy most skalny, który stworzyła natura zachwyci nas niezapomnianymi widokami. Będzie czas, aby porobić zdjęcia oraz wypić kawę lub lemoniadę w urokliwej zatoczce.

DZIEŃ 8: Wypoczynek.

DZIEŃ 9: Wyjazd w kierunku Polski w godzinach południowych.

DZIEŃ 10: Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.


UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.


Zakwaterowanie w hotelu Shipka **** dogodnie usytuowany hotel, w samym sercu Złotych Piasków, ok. 200 m od plaży
W CENIE
7 noclegów w hotelu Shipka **** | Transport autokarem | Wyżywienie (HB) | Ubezpieczenie KL 20 000 €, NNW 3 000 €, bagaż 250 € | Opieka pilota | PROGRAMOWE WYCIECZKI.

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): Opłata administracyjna – 80 € /os - płatne na miejscu | Podatek noclegowy -ok. 1,9 €/os. Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) – 10 zł/osoba |

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): W wolnym czasie mogą Państwo wybrać się dodatkowo na Wycieczki fakultatywne, które są organizowane przy określonej liczbie chętnych na danym turnusie na miejscu.

Autokar (klimatyzacja,WC)

Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny

Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.

Bagaż autokarowy:

- podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,

- zasadniczy - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).

Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:

Katowice 05:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5),
Kraków 03:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 70 zł / osoba
Wrocław 02:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 130 zł / osoba
Łódź
02:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 180 zł / osoba,
Warszawa 00:10 (Dworzec Metro Wilanowska) + 230 zł / osoba,
Pszczyna 05:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
Bielsko- Biała 06:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)) + 70 zł / osoba

  • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
  • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
  • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
  • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
  • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:


Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)