Oferta jest już niedostępna, zobacz pozostałe nasze oferty

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 90

Warning: Attempt to assign property 'last_price' of non-object in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 92

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 93

OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Toskania: Kraina sztuki i wina  

Sielskie krajobrazy, wspaniała kuchnia, cyprysy oraz doskonałe wina… Toskania to jeden z najpopularniejszych regionów we Włoszech. Posiada niezliczone ilości zabytków malarstwa, rzeźby czy architektury. Kraina od lat przyciąga swoim pięknem artystów, pisarzy oraz co najważniejsze… turystów. Zapraszamy Państwa na podróż po najciekawszych zakątkach słonecznej Toskanii!

Dzień 1: Wyjazd z Katowic w godzinach wieczornych


Dzień 2: Dojazd do Pizy, zwiedzimy Piazza dei Miracoli – a na nim słynną Krzywą Wieże, Katedrę oraz Baptysterium, czas wolny. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme, zakwaterowanie, kolacja.


Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Lukki – spacer po mieście stu kościołów zaczniemy od Katedry św. Marcina, następnie ulica Il Fillungo przejdziemy do Kościoła św. Michała a na końcu zobaczymy bajkowa fasadę kościoła San Fediano, czas wolny.

Przejazd do Volterry – sprawdzimy ile prawdy jest w twierdzeniu, że spotykają się tam wszystkie wiatry świata, miasto alabastru i kamienia , przejdziemy na Piazza dei Priori z najstarszym w Toskanii ratuszem Palazzo dei Priori, zobaczymy Katedre z Baptysterium, czas wolny. Przyjazd do hotelu na kolację.

Dzień 4: Po śniadaniu przejazd do Florencji miasta Medyceuszy, zobaczymy Katedrę Santa Maria del Fiore, przejdziemy na Piazza Della Signioria z Palazzo Vecchio, zajrzymy na Ponte Vecchio, do Kościoła Santa Croce, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzimy kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, zajrzymy na Piazza del Campo – słynny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się wyścigi konne Palio. Czas wolny.


Przejazd do SAN GIMIGNANO zwanego średniowiecznym Manhattanem, spacerem malownicza uliczka San Giovanni dojdziemy do Piazza della Cisterna, zrobimy krótka przerwę na bajkowe lody a następnie zajrzymy na Piazza del Duomo, obejrzymy kościół kolegiacki Santa Maria Assunta z cyklami fresków autorstwa Bartola di Fredi i Barny da Siena. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadkolacja, nocleg.


Dzień 6: Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Padwy – miasta Świętego Antoniego a zarazem miasta uniwersyteckiego, gdzie nauczał Galileusz, studiował Kopernik i Kochanowski. Wizyta w bazylice św. Antoniego, następnie spacer po historycznym centrum miasta (Uniwersytet, Palazzo della Ragione, Piazza Erbe). Wyjazd w stronę Polski.


Dzień 7: Powrót do Polski z 6/7 dnia w nocy.UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).


*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.


4 noclegi w hotelu***| Transport autokarem l | Wyżywienie HB | Zakwaterowanie w obiekcie 3* | Opieka pilota | Program zwiedzania | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe), NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) – 10 zł/osoba


CENA NIE ZAWIERA (obligatoryjnie): Opłata administracyjna 50 EUR za os. (płatne u pilota) | Taksa klimatyczna - 1,6 euro/os/noc.

CENA NIE ZAWIERA (opcjonalnie): Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba | Bilety wstępu do poszczególnych atrakcji

Katedra – 3 euro, do muzeum – 4 euro, do kościoła i na dzwonnicę – 4 euro
Galeria Uffizi – 6,50 euro
Katedra Santa Maria del Fiore – gratis
Kopuła Katedry – 8 euro
Palazzo della Signoria (Stary Pałac) – 6 euro
Muzeum Narodowe BARGELLO – 4 euro
Bazylika Santa Croce – 5 euro (3 euro grupy powyżej 15 osób)
Katedra i Biblioteki Piccolomini 10 €.
Hotel 3* w Montecatini typu Internazionale, Prime etc.

Transport:

 • Autokar (klimatyzacja, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczy - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.


Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 70 zł / osoba
Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 130 zł / osoba
Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 180 zł / osoba,
Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska) + 210 zł / osoba,
Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)) + 70 zł / osoba

 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:
Klauzula Informacyjna

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)