Ocena klientów:

Długie Weekendy 2024 w Grecji  

Zakwaterowanie w Hotelu Sissy
w terminach:
08.06-15.06.2024
13.09-20.09.2024
27.09-04.10.2024

Długie weekendy to czas odpoczynku dla ciała i ducha. Masz ochotę spędzić go inaczej niż zwykle? Grecja czeka właśnie na Ciebie. Przygotowaliśmy bogaty program atrakcji, dzięki któremu na pewno nie będziesz się nudził. Zwiedzanie Aten i Meteorów, wieczorne imprezy tematyczne, kąpiele w termalnym wodospadzie i wiele innych. Dodatkowo w programie stolica byłej Jugosławii oraz dzisiejszej Serbii, czyli Belgrad oraz magiczny Budapeszt.
Dzień 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.

Dzień 2: Przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. Można tutaj m.in. rozkoszować się kąpielami w termalnych źródłach (dostępne bezpłatnie), których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Dla naszych gości zorganizowane zostaną wieczorne animacje.

Dzień 3: Wyjazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Wieczorem odwiedzenie miejsca, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach to również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w termalnej rzece (koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy). Wieczorem animacje hotelowe. Nocleg.

Dzień 4: Przejazd do Aten – centrum Aten na czele z Akropolem- perłą architektury światowej (dwie opcje tj. wejście na Akropol dodatkowo płatne, wejście na wzgórze Filoppaposa z pilotem- bezpłatnie). Zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Ogrody Narodowe, Zappeion i Łuk Hadriana. Nocleg.

Dzień 5: Przejazd do portu w Glyfie i rejs na wyspę Skiathos (opcja dodatkowa). Wyspa Skiathos zyskała na popularności dzięki musicalowi „Mamma Mia” w którym uwieczniono jej krajobrazy. Zwiedzimy stolicę wyspy o charakterystycznej amfiteatralnej zabudowie. Zobaczymy m.in. słynną wieżę zegarową przy kościele Świętego Mikołaja oraz półwysep Bourtzi z twierdzą wenecką. Statek zacumuje także przy plaży Koukunaries, słynącej z piasku mieniącego się w słońcu. Nie zabraknie czasu na plażowanie a także kąpiele w krystalicznie czystej wodzie morza egejskiego. Wieczorem animacje hotelowe. Nocleg.

Dzień 6: Przejazd do Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. W trakcie całodniowej wycieczki zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni – Święty Okręg, czyli Świątynię Apollina, w której urzędowały Pytie, antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów – święte Źródło Kastalskie oraz Marmarię, czyli sanktuarium Ateny. W programie również wizyta w klasztorze Osios Loukas, którego mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza, a także klimatyczne miasteczko Arachova u stóp gór Parnasu uchodzące za stolicę greckiego narciarstwa. Wieczorem animacje hotelowe. Nocleg.

Dzień 7: Czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele (opcja dodatkowa), czyli kompleksu powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą florą, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 8: Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Zamkowe i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.
Transport autokarem (WC, klimatyzacja) | 5 noclegów w Hotelu Sissy w Kamena Vourla | Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe ), NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota | Wycieczki: Ateny, Termopile, Meteory oraz atrakcje zawarte w programie | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) - 10zł/osoba |

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: Opłata noclegowa - 1,50 EUR pokój/doba - pobierana podczas zakwaterowania | Oplata administracyjna 50 EUR/osoba

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: Wejście do klasztoru w Meteorach (ok. 3 EUR) | Bilet wstępu na Akropol (ok. 20 EUR wstęp) | Bilet wstępu do Delf (ok. 12 EUR), Osios Loukas (ok. 4 EUR) | Rejs na Skiathos (ok. 60 EUR) | Rejs na Greckie Seszele (ok. 16 EUR) | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba

Transport:
 • Autokar (klimatyzacja, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 05:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
  Kraków 03:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)),
  Wrocław 02:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1),
  Łódź 2:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna),
  Warszawa 00:15 (Dworzec Metro Wilanowska),
  Pszczyna 06:00 (Hotel Imperium ul. Bielska 54),
  Bielsko- Biała 06:30 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).
 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:
GRECKIE SESZELE (zobacz więcej >>>)
Cena wyjazdu: ok. 16 EUR za osobę

REJS NA SKIATHOS (zobacz więcej >>>)
Cena wyjazdu: ok. 60 EUR za osobę

Wycieczki lokalne, rejsy, aktywności alternatywne nie są organizowane bezpośrednio przez Grupa Plus Sp. z o.o. (Plus Wakacje). Rzeczywistym ich organizatorem są lokalni kontrahenci z którymi Grupa Plus Sp. z o.o. nie nawiązała stosunków prawnych.

Opinie naszych Klientów 4,88/5

Dodaj opinięJagna I Gosia, 2019-05-09

Wyjazd na majówkę- super ! Wygodny autokar, hotel Sissy bardzo fajny, z plażą, a jednocześnie z zielenią dającą cień. Wycieczki udane. Pilotka pani Liliana godna polecenia. Energiczna , zawsze w dobrym humorze, panująca nad swoją dużą gromadką. Biuro nie zawiodło. Polecamy . Całość 5/5"

Dorota Kroll, 2019-05-06

Wyjazd super , pilotka Kama rewelacyjna , dużo wiadomości nam przekazała i do tego zawsze uśmiechnięta :)
Kierowcy na medal :)
Sam hotel Sissy bardzo wygodny z piękną plażą i basenem . Wyjazd bardzo intensywny ale godny polecenia.
Mam nadzieję że w przyszłym roku uda mi się znów wybrać ."

1, 2019-04-05

Od lutego probowalam zlapać ta oferte niestety byla nie dostepna dopiero termin na wrzesien a tu prosze wolne miejsca - szkoda jade do chorwacji "

Anna Ryś, 2019-02-28

Bardzo mila obsługa hotelu jak i biura podróży! Dużo ciekawych atrakcji. Polecam w 100% :) "

Karol i Monika, 2019-02-25

Fantastyczny czas w Grecji! Podróż autokarem bez problemu, mimo obaw. Polecamy biuro w 100%! "

Michał Lewicki, 2019-02-18

Wszystko super. Polecam wszystkim Meteory! Robią ogromne wrażenie."

Tomasz Abracham, 2019-02-14

Sporo zwiedzania, czas wypełniony do maksimum. Piloci ok."

Bartosz K., 2019-02-13

Cały wyjazd pełen atrakcji, intensywnego zwiedzania połączonego z wypoczynkiem. Przez te kilka dni nie narzekaliśmy na nudę, moje dzieci także wróciły bardzo zadowolone. Polecam wycieczki objazdowe tego biura, pilot Przemek to istna skarbnica wiedzy! "

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)