OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Ciao Bella!  

Termin: 28.04-04.05.2023 - OFERTA WYPRZEDANA


Ciao Bella!

Padwa, Rzym, Watykan, Wenecja


Włochy, jak dobrać słowa żeby dokładnie opisać ich urok: kuchnia, która podbiła serca milionów? Radość życia z którą rodzi się każdy Włoch, gesty które mówią więcej niż słowa? To wszystko mało. Włoski klimat i styl życia to piękno, zabawa, cudowna architektura, smak a przede wszystkim DOLCE FAR NIENTE. Zapraszamy na wycieczkę dzięki, której możecie zakosztować esencji Italii. Zatraćmy się w wiecznym mieście – Rzymie, gdzie historia, jest wciąż żywa. Odwiedzimy Watykan: Plac i Bazylikę św. Piotra, Zamek Anioła, Plac Navona, Pantheon, Campo de Fiori. Odkryjmy Padwę, gdzie studiowali m.in. Kopernik i Kochanowski. Cofniemy się w czasie spacerując po historycznym centrum miasta. A to jeszcze nie wszystko. Gondole, kolorowe budynki, kanały… O tak, cudowna i romantyczna Wenecja jest naszym ostatnim punktem. Zobaczymy, to co w niej najpiękniejsze: Bazylika Św. Marka, Most Rialto i Canale Grande.
Już nie możemy się doczekać!


1. DZIEŃ wyjazd w godzinach wieczornych, nocny przejazd do Włoch

2. DZIEŃ przyjazd do Włoch w godzinach przedpołudniowych.
Przyjazd do Padwy – miasta Świętego Antoniego a zarazem miasta uniwersyteckiego, gdzie nauczał Galileusz, studiował Kopernik i Kochanowski. Wizyta w bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego a następnie spacer po historycznym centrum miasta (Uniwersytet, Palazzo della Ragione, Piazza Erbe).
Przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

3. DZIEŃ śniadanie, wykwaterowanie, przejazd w kierunku Rzymu.
Zakwaterowanie w hotelu. Późnym popołudniem dla chętnych uczestników wyjazd na odkrywanie uroków Rzymu wieczorem i nocą – spacer po mieście: Kolosseum , Via Imperiali – przejście pod Panteon lub jeśli czas pozwoli przejście w okolice Hiszpańskich Schodów.
Powrót do hotelu na nocleg.

4. DZIEŃ śniadanie. Wyjazd w godzinach porannych na zwiedzanie Rzymu z miejscowym przewodnikiem.
Bazylika Św.Jana na Lateranie, Święte Schody , Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi ,Plac Hiszpański. Czas wolny. Dla chętnych przejazd metrem do Bazyliki św. Pawła za Murami.
Powrót do hotelu na nocleg.

5 DZIEŃ wczesne śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Watykanu.
Watykan - zwiedzimy : Plac i Bazylika św. Piotra, Zamek Anioła, Plac Navona, Pantheon, Campo de Fiori.
Czas wolny , powrót do hotelu.

6. DZIEŃ Bardzo wczesne wykwaterowanie. Wyjazd do Wenecji.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Dożów – władców Wenecji (z zewnątrz), Bazylika Św. Marka, Most Rialto i Canale Grande. C zas wolny.
Dla chętnych w czasie wolnym możliwość rejsu na wyspy Murano i Burano. Rejs na wyspę Murano słynącą z wyrobu szkła. Spacer po wyspie i wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne. Następnie rejs na wyspę Burano znaną z uroczych i kolorowych domów oraz wyrobu koronek. Spacer po wyspie. Rejs powrotny do Wenecji. Wyjazd w godzinach nocnych do Polski.

7. DZIEŃ
powrót do Polski.


UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).


*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

W CENIE:
4 noclegi | Transport autokarem | Wyżywienie (śniadania wzmocnione) | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe do 20% sumy ubezpieczenia KL) , NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota wycieczek | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoba (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy).

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: 70 EUR (koszty komunikacji miejskiej w Rzymie, miejscowy przewodnik po Rzymie (ok 4h) oraz po Wenecji (ok 2h), zestawy słuchawkowe - płatne u pilota na miejscu. Taksa klimatyczna o ile będzie wymagana przez miejscowe władze (na chwilę obecną nie jest) może wynieść ok 1-2 euro za os za noc.

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba| bilety wstępu | Wyspy Murano i Burano - dopłata 10 EUR.

Bilety wstępu do poszczególnych atrakcji - przykładowo: Colosseum, w zależności od wybranej opcji 18-24 EUR, Muzea Kapitolińskie 15 EUR, Zamek Św. Anioła 14 EUR, Galeria Borghese 20 EUR, Katakumby Św.Kaliksta bądż Św.Sebastiana 8 EUR (należy doliczyć dojazd autobusem miejskim 1,5 EUR w jedną stronę ), Muzea Watykańskie - tylko z wcześniejszą rezerwacją (ok 25 €). Bazylika Św. Marka (wstęp 3 EUR)
Zakwaterowanie:
POINT HOTEL CONSELVE 4* Conselve
HOTEL VILLA VECCHIA 4* Monte Porzio Catone

Wyżywienie:
śniadania w formie bufetu
Transport:

 • Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5),
  Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 60 zł / osoba
  Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 120 zł / osoba
  Opole 18:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja) + 100 zł / osoba
  Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 120 zł / osoba
  Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska) + 195 zł / osoba
  Częstochowa 18:30 (Dworzec PKS al. Wolności 45) + 100 zł / osoba
  Rybnik 18:30 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6) + 90 zł / osoba
  Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 60 zł / osoba
  Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta) + 60 zł / osoba
 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)