OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Ciao Bella!  

Ciao Bella!

Padwa, Rzym, Watykan, Wenecja

Włochy, jak dobrać słowa żeby dokładnie opisać ich urok: kuchnia, która podbiła serca milionów? Radość życia z którą rodzi się każdy Włoch, gesty które mówią więcej niż słowa? To wszystko mało. Włoski klimat i styl życia to piękno, zabawa, cudowna architektura, smak a przede wszystkim DOLCE FAR NIENTE. Zapraszamy na wycieczkę dzięki, której możecie zakosztować esencji Italii. Zatraćmy się w wiecznym mieście – Rzymie, gdzie historia, jest wciąż żywa. Odwiedzimy Watykan: Plac i Bazylikę św. Piotra, Zamek Anioła, Plac Navona, Pantheon, Campo de Fiori. Odkryjmy Padwę, gdzie studiowali m.in. Kopernik i Kochanowski. Cofniemy się w czasie spacerując po historycznym centrum miasta. A to jeszcze nie wszystko. Gondole, kolorowe budynki, kanały… O tak, cudowna i romantyczna Wenecja jest naszym ostatnim punktem. Zobaczymy, to co w niej najpiękniejsze: Bazylika Św. Marka, Most Rialto i Canale Grande.
Już nie możemy się doczekać!


1. DZIEŃ wyjazd w godzinach wieczornych, nocny przejazd do Włoch

2. DZIEŃ przyjazd do Włoch w godzinach przedpołudniowych.
Przyjazd do Padwy – miasta Świętego Antoniego a zarazem miasta uniwersyteckiego, gdzie nauczał Galileusz, studiował Kopernik i Kochanowski.
Wizyta w bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego a następnie spacer po historycznym centrum miasta (Uniwersytet, Palazzo della Ragione, Piazza Erbe ).

Przejazd do hotelu na zakwaterowanie i nocleg.

3. DZIEŃ śniadanie, wykwaterowanie, przejazd w kierunku Rzymu.
Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ śniadanie. Wyjazd w godzinach porannych na zwiedzanie Rzymu z miejscowym przewodnikiem.
Bazylika Sw.Jana na Lateranie, Święte Schody , Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi ,Plac Hiszpański.
Czas wolny. Dla chętnych przejazd metrem do Bazyliki św. Pawła za Murami

Powrót do hotelu na nocleg.

5 DZIEŃ wczesne śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Watykanu.

Watykan - zwiedzimy : Plac i Bazylika św. Piotra, Zamek Anioła, Plac Navona, Pantheon, Campo de Fiori

Czas wolny , powrót do hotelu.

6. DZIEŃ Bardzo wczesne wykwaterowanie. Wyjazd do Wenecji (Tronchetto).

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Dożów – władców Wenecji (z zewnątrz), Bazylika Św. Marka, Most Rialto i Canale Grande. C zas wolny.
Dla chętnych w czasie wolnym możliwość rejsu na wyspy Murano i Burano.

Rejs na wyspę Murano słynącą z wyrobu szkła. Spacer po wyspie i wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne. Następnie rejs na wyspę Burano znaną z uroczych i kolorowych domów oraz wyrobu koronek. Spacer po wyspie. Rejs powrotny do Wenecji. Wyjazd w godzinach nocnych do Polski.

7. DZIEŃ
powrót do Polski.

UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).


*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

W CENIE: 4 noclegi (1 x nocleg w hotelu **/*** okolicy Padwy, 3 x nocleg w hotelu **/*** w okolicy Rzymu| Transport autokarem | Wyżywienie (śniadania wzmocnione) | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe) NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoba (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy)

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: Opłata administracyjna 50 EUR/osoba (miejscowy przewodnik po Rzymie (ok 4 h), miejscowy przewodnik po Wenecji (ok 2 h), system audio guide, tramwaj wodny z/do Wenecji) I I Taksa klimatyczna o ile będzie wymagana przez miejscowe władze może wynieść ok 1-4 euro za os za noc. I koszty komunikacji miejskiej. I Wstęp do Wenecji ok. 5 EUR - cena orientacyjna może ulec zmianie.

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba | Bilety wstępu do poszczególnych atrakcji - ceny orientacyjne (mogą ulec zmianie) min:

Wyspy Murano i Burano - dopłata około 10 EUR.
Colosseum, w zależności od wybranej opcji 18-24 EUR,
Muzea Kapitolińskie 16 EUR,
Zamek Św. Anioła 15 EUR, Galeria Borghese 20 EUR,
Katakumby Św. Kaliksta bądź Św. Sebastiana 10 EUR (należy doliczyć dojazd autobusem miejskim 1,5 EUR w jedną stronę ),
Muzea Watykańskie - tylko z wcześniejszą rezerwacją (ok 30 €)
Bazylika Św. Marka (wstęp 4 EUR)
Transport:

 • Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5),
  Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 70 zł / osoba
  Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 130 zł / osoba
  Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 180 zł / osoba
  Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska) + 210 zł / osoba
  Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
  Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta) + 70 zł / osoba

 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)