OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Budapeszt - city break  


Buda, a może Pest? Którą stronę Budapesztu pokochacie bardziej?

Zapraszamy na weekendowy City Break w Budapeszcie aż w trzech terminach!

Tętniące życiem naddunajskie bulwary, urokliwe barokowe uliczki, przepiękne mosty oraz zabytki architektury średniowiecza, które przeplatają się z nowoczesnymi, oszklonymi galeriami. Wszystko to znajdziemy w stolicy Węgier.

Budapeszt podzielony jest na dwie części: Buda, a w niej Wzgórze Gellerta (na cześć biskupa, który został zamordowany przez pogan), Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka.

Najważniejszymi atrakcjami Pesztu są: Parlament, Aleja Andrassyego – jedna z najpiękniejszych ulic w Europie, biegnąca wzdłuż Dunaju, Aleję Andrassyego zwieńcza Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia i Grobem Nieznanego Żołnierza.

DZIEŃ 1: Wyjazd z miejsca zbiórki zgodnie z rozkładem jazdy w godzinach wczesnoporannych.
Przejazd w kierunku Budapesztu. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Hali Targowej.
Odrestaurowana neogotycka hala targowa to wyjątkowe miejsce, z licznymi stoiskami z produktami lokalnymi, rękodziełem, węgierską ceramiką, tradycyjnymi produktami kuchni węgierskiej to idealny punkt na rozpoczęcie wizyty w tym pięknym mieście. Czas na zakupy. Po pobycie w hali targowej udamy się spacerem przez Most Pokoju na drugą stronę Dunaju. Stąd roztacza się niesamowity widok na panoramę Wzgórze Gellerta.
Przejdziemy do Kościoła Skalnego, nietypowej świątyni – bez wysokiego sklepienia, pełnej imponujących fresków, witraży. To kościół w skale, nad którym sprawowali opiekę Paulini sprowadzeni przez księcia Władysława Opolczyka z Węgier do Polski. W tym niewielkim skalnym kościele znajduje się kaplica zwana polską – pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, a w jej centralnym punkcie mieści się ogromny orzeł z brązu, który na piersi ma obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Na jednej ze ścian umieszczono zaś płaskorzeźbę przedstawiającą Maksymiliana Marię Kolbe. Kaplica stała się podczas II wojny światowej miejscem modlitwy polskich uchodźców i internowanych żołnierzy Wojska Polskiego.

Następnie udamy się w okolice Wzgórza Zamkowego. Głównym obiektem tutaj jest Zamek Królewski. Panoramę miasta możemy podziwiać spacerując po dziedzińcu zamkowym, który świetnie sprawdza się jako punkt widokowy. Na tyłach zamku zobaczymy fontannę, na której uwieczniono polowanie króla Macieja Korwina.
Spacer będziemy kontynuować w kierunku Placu Św. Trójcy, który znajduje się tuż przy Kościele Macieja.
Na środku placu zobaczymy kolumnę Trójcy Świętej. Przyjrzymy się również kościołowi Macieja, który dzięki wyróżniającemu się kolorowi dachówek przypomina Katedrę św. Szczepana w Wiedniu. Kolejnym punktem programu będzie Baszta Rybacka. Przejazd na zakwaterowanie.

Wieczorem zapraszamy na obiadokolację w typowej węgierskiej Czardzie: duży wybór potraw i dodatków, oprócz tego, piwo, wino, szampan, napoje, kawa bez ograniczeń. Nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd do dzielnicy Peszt. Przejazd pod Parlament i następnie Bazylika św. Stefana - największa świątynia Budapesztu. Udamy się również do Żydowskiej Dzielnicy. To tu zachował się tzw. trójkąt żydowski, pokazujący 3 główne nurty judaizmu, których symbolem są trzy synagogi znajdujące się na tym terenie. Najważniejszym budynkiem sakralnym tej części miasta jest Wielka Synagoga, zwana także Centralną. Wielka Synagoga to największa synagoga w Europie i trzecia co do wielkości na świecie, tuż za budowlą w USA i Izraelu. W czasie wojny synagoga znajdowała się na terenie getta, a dziś znajduje się tu tablica upamiętniająca to miejsce. Znajdziemy tu również wzruszający pomnik upamiętniający ofiary Holocaustu. Ma kształt płaczącej wierzby, której każdy liść ma wygrawerowane imię i nazwisko ofiar zbrodni. Na terenie Synagogi znajduje się również Muzeum Historii i Religii Żydowskiej. Po zwiedzaniu tej części miasta udamy się w pobliże secesyjnej kawiarni pod nazwą New York Caffe - kawiarni, która nie bez powodu kilkukrotnie była wybierana najpiękniejszą na świecie. New York Cafe rozpoczęła działalność 128 lat temu i niemal od samego początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Bywała tu cała węgierska bohema artystyczna. Czas wolny na ewentualny poczęstunek we własnym zakresie. Powrót do Polski w godzinach nocnych.


UWAGA:

Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia).

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 5 do ok. 7 kilometrów dziennie.

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

W CENIE: Transport autokarem (WC, klimatyzacja) | 1 nocleg w hotelu *** pokoje dwuosobowe | Wyżywienie: 1x śniadanie, 1x integracyjna kolacja w typowej węgierskiej Czardzie | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe ), NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) - 10zł/osoba.

CENA NIE ZAWIERA (obligatoryjnie): Opłata administracyjna: 20 EUR/ os.: opieka miejscowego przewodnika podczas zwiedzania Budapesztu 4 h, zestaw audio guide.

CENA NIE ZAWIERA (opcjonalnie): Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 20 zł / osoba | Ewentualnych biletów wstępu.Autokar (klimatyzacja, WC)
Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
Bagaż autokarowy:
podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób

Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
Zabrze 02:30, (Stadion Górnika Zabrze, ul. Roosevelta 81)
Katowice 03:00 (Dworzec autobusowy, ul. Sądowa 5)
Bielsko- Biała 04:30 (Dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).
Cieszyn 05:00 (Stacja paliw BP: ul. Południowa 2).

Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4

Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Opinie naszych Klientów brak opinii

Dodaj opinięZapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)