OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Bella Venezia!  

Być w Wenecji, to jakby zjeść całe pudełko czekoladek z likierem naraz.” Truman Capote

Veneto nazywane ze względu na swoją różnorodność regionem o tysiącu twarzy.

Wszystko to w otoczeniu przepięknej architektury i pamiątek dziedzictwa kulturowego, które czekają w największych miastach regionu, jak Wenecja, Padwa czy Werona. Łagodne zbocza Wzgórz Euganejskich z miejscowościami takimi jak Albano, Montegrotto i Teolo oferują pobyty uzdrowiskowe z ciekawą ofertą zabiegów termalnych. Wenecja – perła Włoch, jest miastem położonym na ponad stu wysepkach.
Zachwyca wspaniałymi zabytkami, mostami oraz licznymi kanałami. Wiele osób uważa Wenecję za miasto miłości.

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd w stronę Włoch.

DZIEŃ 2: Przyjazd na miejsce. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. Wenecja jest miastem na wodzie i 100 wyspach tworząc zespół mostów i kanałów. Dzięki nietypowemu położeniu, architekturze całe miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Przepłynięcie tramwajem wodnym do Wenecji. Zwiedzimy między innymi: Plac św. Marka, znajdujący się w najstarszej części Wenecji, najsłynniejszy plac i prawdziwe serce miasta. Zobaczymy również na nim Bazylikę św. Marka zbudowaną w czasach Cesarstwa Bizantyjskiego, Most Rialto - czyli najstarszy i do 1854 roku jedyny most nad Canal Grande, Pałac Dożów - będący siedzibą władców Wenecji, pełniący funkcje obronne w okresie początków Republiki Weneckiej. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie, wykwaterowanie i czas wolny na indywidualne odkrywanie najpiękniejszych miejsc LAGUNY WENECKIEJ, wypoczynek na plaży lub opcjonalnie wycieczka na 2 wyspy: Burano i Murano
Przepłynięcie tramwajem wodnym na wyspę BURANO - wyspę kolorowych domków odbijających się w tafli wody znaną z wyrobu koronek. Możliwość zwiedzenia Muzeum Koronek.Spacer po wyspie, czas wolny. Kolejno rejs na wyspę MURANO, słynącą z wyrobu szkła. Wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne. Rejs do WENECJI i spacer od po Mostu Westchnień, obok kampanili – najwyższej budowli w mieście – do placu św. Marka z bazyliką. Powrót do autokaru i przejazd w drogę powrotną do Polski.

Przyjazd do Polski w godzinach nocnych z 3 na 4 dzień.


UWAGA:

Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia).

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 5 do ok. 7 kilometrów dziennie.

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.


1 nocleg w hotelu *** | Transport autokarem | Wyżywienie HB: śniadanie i obiadokolacja | ubezpieczenie KL 20.000 EUR, NNW 3.000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota | Realizacja programu | Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł/ osoba, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł / osoba.

CENA NIE ZAWIERA (obligatoryjnie): Opłata noclegowa - 2,50 EUR osoba/doba (pobierana podczas zakwaterowania) | Opłata administracyjna - 50 EUR /os - płatne na miejscu (opłata za zestaw tour guide, tramwaj wodny do Wenecji, opłaty miejscowe i lokalne) | Opłata wjazdowa do Wenecji - 5€/os.

CENA NIE ZAWIERA (opcjonalnie): Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba | Bilety wstępu do poszczególnych atrakcji - ceny orientacyjne (mogą ulec zmianie) min:

Rejs na Wyspę Murano ok. 20 EUR/os
Rejs na Wyspę Burano ok. 20 EUR/os

- Autokar klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC).
- Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
- Postoje organizowane są co około 3- 4,5 godziny.

Kraków 17:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)
Katowice 19:00
(Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
Zabrze 19:30 (Stadion Górnika Zabrze, ul. Roosevelta 81)
Gliwice 19:45
(parking przy McDonald’s, Europa Centralna)
Żory 20:15, ( Północna 5, 44-240 Żory - stacja BP)

Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4

Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Opinie naszych Klientów brak opinii

Dodaj opinięZapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)