OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Alpejska Szwajcaria  


Szwajcaria to niewątpliwie kraina zapierających dech w piersiach krajobrazów, dostojnych szczytów i urokliwych alpejskich miast!

To kraj, w którym wszystko jest dopasowane do siebie w znakomitej harmonii. Niewielkie państwo bogate jest w tradycje, lokalne zwyczaje oraz nowoczesność. Zapraszamy Państwa na wycieczkę do Szwajcarii alpejskiej! W programie zawarliśmy atrakcje, które, jak wierzymy, każdemu przypadną do gustu. Od zwiedzania fantastycznej architektury do podziwiana malowniczych pejzaży gdzie góry łączą się z błękitem jezior. Szwajcaria to kraina czekoladą płynąca. To stąd pochodzi uwielbiana przez wielu „fioletowa czekolada”. Helveci słyną także z wyrobu wyśmienitych serów. Co ciekawe ser ten od zawsze był tak doskonały, że w przeszłości Szwajcarzy traktowali go na równi ze złotem i wykorzystywali jako środek płatniczy! Będąc w Lucernie polecamy w czasie wolnym zawitać w Stadtkeller Luzern - restauracji, w której z pewnością podadzą Państwu najlepsze dania serowe w całym mieście.Ramowy program

1 Dzień 07.06.2023: Wyjazd z miejsca zbiórki zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez: Czechy, Austrię lub Czechy, Niemcy do Szwajcarii.


2 Dzień 08.06.2023: Przyjazd do Szwajcarii w godzinach porannych. Zwiedzanie rozpoczynamy od Lucerny - przez niektórych określanej mianem najpiękniejszego miasta Szwajcarii. Odwiedzimy m.in. starówkę, fragmenty murów miejskich, drewniane mosty – Kapellbrücke (Most Kapliczny) i Spreuerbrücke (Most Młyński), urokliwe place starego miasta, pomnik szwajcarskich gwardzistów -"Umierającego Lwa". Przejazd do urokliwej miescowości Alpnachstad, gdzie znajduje się stacja początkowa kolejki Pilatusbahn na Pilatus. Jest to najbardziej stroma kolejka zębata na świecie o maksymalnym nachyleniu 48 procent przejeżdżająca przez lasy, łąki i skalne ściany. Podróż trwa ok. 30 min. Widoki na góry i jezioro czterech kantonów zapierają dech w piersiach. Aby nie wracać tą samą trasą w drugą stronę proponujemy zjazd kolejką linową do Kriens. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

3 Dzień 9.06.2023: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Meiringen, gdzie mieści się wejście do wąwozów Aare. Wąwozy Aare to jeden z cudów natury, stworzony z kolorowych, ale zarazem również bajecznie wyrzeźbionych przez naturę skał. Szlak przez wąwóz ma ok. 1,5 km długości, prowadzony w części wąwozu jako drewniana kładka, częściowo jako trasa wykuta w skale, a także część tunelowa. W miarę możliwości czasowych przejazd kolejką do pobliskiego wspaniałego wodospadu Reichenbach. Przejazd do wąwozów Rosenlaui, które znane są z bardziej tajemniczego, mrocznego charakteru niż wąwozy Aare. W wąwozie Rosenlaui często utrzymuje się delikatna mżawka i mgła. Skalne ściany tworzą różne wyoblone kształty, między którymi wspaniale widać „kręcącą się” wodę. Trasa ze schodami jest delikatnie krótsza, choć pozostawia niezapomniane wspomnienia. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień 10.06.2022: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Engelberg, gdzie mieści się stacja kolejki na Titlis. Wjazd gondolą z przesiadką, która dojeżdża na Klein Titlis aż do wysokości 3028 m n.p.m. W pobliżu szczytu mieści się atrakcja dla osób o mocnych nerwach. Titlis Cliff Walk to najwyżej położony most wiszący w Europie. Most wiszący rozciąga się od stacji Ice Flyer i przechodząc przez platformę widokową dojdziemy aż do podziemnego tunelu oraz jaskini lodowcowej. Ta atrakcja jest bezpłatna. Przejazd do miejscowości Engelberg głównie kojarzonej z odbywającymi się tutaj skokami narciarskimi. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

5 dzień 11.06.2023: Powrót do Polski w godzinach południowych.

UWAGA

Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji. Możemy dokonać takiej rezerwacji w Państwa imieniu na podstawie zgłoszenia mailowego.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.


W CENIE:
2 noclegi w Ibis Kriens | Transport autokarem | Wyżywienie: 2 x śniadanie| Ubezpieczenie KL 20000 EUR, NNW 5000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota | opieka przewodnika | składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł / osoba | składka na Turystyczny Fundusz pomocowy 10 zł / osoba |

CENA NIE ZAWIERA OBLIGATORYJNIE:
Opłata za bilety ok. 200 CHF / osoba (biletów na górską kolejkę Pilatus (73 CHF/ osoba w dwie strony), bilet do łączony do Wąwozów Aare i wodospadu Reichenbach (19 CHF / osoba), Wąwozy Rosenlaui (11 CHF/ osoba), kolejka na Titlis (97 CHF/ w dwie strony)

- Autokar (klimatyzacja, DVD, barek, WC).
- Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
- Postoje organizowane są co około 3- 4,5 godziny

Bagaż autokarowy:

  • podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  • zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm)
  • Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.
Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
Kraków 15:30 (Mda, Bosacka 18)
Katowice 17:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
Zabrze 17:20 (Stadion Górnika Zabrze, ul. Roosevelta 81)
Gliwice 17:45 (parking przy McDonald’s, Europa Centralna)
Żory 18:10 - Północna 5, 44-240 Żory

Zakwaterowanie:

IBIS KRIENS, 2 noclegi.

Wyżywienie:

BB - śniadania

  • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
  • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
  • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
  • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
  • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)