OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Alpejska przygoda- Kolorowa podróż przez Austrię  

Guten Morgen!

Alpy kojarzą Ci się z zimą i nartami? Przełamiemy te schematy, zapraszając Was na alpejską przygodę. Zarezerwuj już teraz i ciesz się widokami pięknych wodospadów, przepysznymi tyrolskimi przysmaki czy widokiem jednego z najpiękniejszych jezior na świecie. W naszej wycieczce oferujemy nie tylko Austrię, ale również zahaczymy o Niemcy, dokładniej o jezioro Królewskie. Te malownicze jezioro, które wyglądem może przypominać norweski fiord, jest trzecim pod względem głębokości w Niemczech. Jest znane z faktu, że posiada krystaliczne czystą wodę, można z nimi pływać jedynie łódkami z wiosłami i rowerami wodnymi, ewentualnie można skorzystać ze statków pasażerskich z napędem elektronicznym.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:


DZIEŃ 1:

Wyjazd z Polski o 02:00 zgodnie z rozkładem jazdy (przejazd nocny przez Czechy, Niemcy, krótkie postoje). Przyjazd ok. 11:00 do HALLSTATT -przepiękne miasto wpisane na listę UNESCO najczęściej występujące na układankach z puzzli. Spacer promenadą możliwość zwiedzenia kaplicy czaszek oraz platformy widokowej Skywalk( wejście płatne ) Jest to najbardziej fotografowane miejsce na świecie. Przyjazd do pensjonatu zakwaterowanie, kolacja, nocleg.


DZIEŃ 2:
Śniadanie, wyjazd z pensjonatu. W tym dniu zwiedzimy największą atrakcję regionu, czyli GrossglocknerHochAlpenstrasse -alpejską drogę, która prowadzi na taras z widokiem na najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner. (3798 m n.p.m.). Po drodze znajduje się dużo przystanków tematycznych, muzeum, restauracje i przepiękne punkty do fotografowania. Na końcu drogi natomiast znajduje się 4-piętrowy parking oraz platforma z widokiem na szczyt Grossglockner oraz jęzor największego lodowca w Alpach Wschodnich-Pasterze. Specjalna kolacja w pensjonacie-grill na tarasie z widokiem na Alpy wysokie (pod warunkiem dobrej pogody).

DZIEŃ 3:

Śniadanie, wczesny wyjazd.

Udamy się do Salzburga- miasta Mozarta wpisanego na listę Unesco. Spacer najsłynniejszą ulicą Zbożową oraz zwiedzanie katedry Św. Ruperta. Przejdziemy do słynnych pałacowych ogrodów Mirabel, gdzie będzie możliwość zrobienia zakupów-najsłynniejszych czekoladek w Austrii kulek Mozarta. Po zwiedzaniu starówki przejazd do HANGARU 7 - kultowe miejsce Red Bull Salzburg. Słynne miejsce dla wielbicieli motoryzacji, samolotów i nowinek technicznych. Światowej sławy konstrukcja Hangaru i ciekawostki tam zgromadzone przyciągają miłośników motoryzacji. Na miejscu sklep z pamiątkami i oryginalna odzieżą Red Bull Salzburg.

Przyjazd do pensjonatu, kolacja regionalna- składająca się z dań typowych dla naszego regionu , nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie, wyjazd w kierunku TECZOWEGO WĄWOZU LICHTENSTEINKLAMM jest to przełom rzeki, malowniczo wcinającej się w masyw górski na 300 metrów głęboko. Dnem wąwozu, tuż nad wzburzoną wodą poprowadzono kładki dla turystów. Jest to jeden z najpiękniejszych, najgłębszych i najdłuższych wąwozów Austrii. Wąwóz był własnością prywatną i dopiero od 1875 roku został udostępniony dla zwiedzających.Powrót do Pensjonatu ok godz. 13.30, przebranie w wygodne buty możliwość udziału w wycieczce do DOLINY CUD I MIÓD( przepięknie widoki , trasa płaska , ale warto zabrać wygodne obuwie) bądź wolny czas na terenie ośrodka.

Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie przejazd do Krimml – miejscowości, w której znajdują się jedne z najwyższych wodospadów w Europie, 3 stopniowe wodospady. woda spada z wysokości 380 m możliwość wejścia na szczyt wodospadów czas ok 1:30 minut w jedną stronę , dla osób mających problemy z chodzeniem możliwość skorzystania z Taxi. “Krimmler Wasserfälle” są w Austrii pomnikiem przyrody- uznawanym za jedno z
atrakcyjniejszych cudów natury. Jest to wycieczka całodniowa. Droga jest szeroka,
szutrowa, utwardzona. Na samej górze znajduje się dolina przecięta urokliwą rzeczką, która
właśnie daje początek wodospadom. Warto zabrać rzeczy na zmianę, bo atrakcji wodnych będzie
co niemiara.

W drodze powrotnej w miejscowości Mittersil- znajduje się CENTRUM PARKU NARODOWEGO - multimedialne i interaktywne miejsce, które pokazuje cały Park Narodowy - Wysokie Taury w pigułce. Niesamowita wystawa, oszałamiająca panorama 360 st- pozostawia niesamowite wrażenia.

Powrót do pensjonatu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6:
Śniadanie, wykwaterowanie.
KÖNIGSSEE
W drodze powrotnej zatrzymamy się przy jeziorze Królewskim
(Königssee 190 m głębokości). Znajduje się ono w samym sercu założonego w 1978 roku Parku
Narodowego Berchtesgaden i jest uznane za jedno z najpiękniejszych jezior świata.
Na półwyspie jeziora królewskiego stoi mały kościół pielgrzymkowy pod wezwaniem św.
Bartłomieja. Jego czerwone, cebulaste wieże widoczne są już. Takim przyrodniczym
akcentem zakończymy podróż i udamy się w drogę powrotną do Polski.

DZIEŃ 7:

Powrót do Polski w godzinach porannych.

W terminie 17.09-23.09.2024

Atrakcja roku, możliwość wzięcia udziału:

ZJAZD TRAKTORÓW odbywa się z całej Europy, raz w roku. Impreza zaczyna się w piątek powitaniem i przeglądem wszystkich traktorów. Liczba sięga nawet 600 szt. W piątek wieczorem odbywa się impreza w dużym namiocie, przy akompaniamencie orkiestry i różnych zespołów. W sobotę rano od godz 7 odbywa się wjazd traktorów na drogę alpejska ( wówczas droga jest zamknięta dla innych uczestników ) wieczorem wszyscy uczestnicy parkują traktory w miejscowości Bruck i uczestniczą w zabawie. W niedziele odbywają się już targi rolne.


UWAGA!
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

Zakwaterowanie w pensjonacie Imbachhorn, który położony jest w malowniczej miejscowości Fusch, przy Grossglockner Hochalpenstrasse. To doskonała baza wypadowa dla motocyklistów, rowerzystów, turystów i narciarzy. Serdecznie zapraszamy!

W CENIE

5 noclegów | Transport autokarem l Wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacje) | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe), NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoba (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/os.DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): Opłata administracyjna 50 EUR, Opłata noclegowa - ok. 1,50 EUR pokój/doba (pobierana podczas zakwaterowania)

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba, gwarancja niezmienności ceny – 79 zł/ osoba |

Transport:

 • Autokar (klimatyzacja, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczy - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 02:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5),
  Zabrze 02:30 (Stadion Górnika Zabrze, ul. Roosevelta 81)
  Gliwice 03:00 (Parking przy Mc Donald’s, Europa Centralna)
 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)