Oferta jest już niedostępna, zobacz pozostałe nasze oferty

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 90

Warning: Attempt to assign property 'last_price' of non-object in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 92

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 93

Ocena klientów:

Długie weekendy 2024 W Chorwacji  

Chorwacja - ulubione państwo osób, które cenią sobie samodzielną podróż własnym samochodem. Ale co powiedzieć na to, abyście rozważyli inny sposób zwiedzania tego uroczego miejsca? Nasz autokar zabierze Was w najpiękniejsze zakątki, a przewodnik opowie historie, których nie usłyszycie podróżując na własną rękę. Zapraszamy Was na niezapomniany długi weekend w Chorwacji - taka okazja nie zdarza się często.

Długi weekend w Chorwacji z nami to szansa na odkrycie tego pięknego kraju w zupełnie nowy sposób. Dajcie sobie szansę na odpoczynek od kierownicy i pozwólcie nam zabrać Was w podróż pełną niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy Was do wspólnego Chorwacji - taka okazja nie zdarza się często.


DZIEŃ 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd tranzytowy do Chorwacji.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Chorwacji w godzinach porannych i wizyta w Zagrzebiu.
Zwiedzanie Zagrzebia rozpoczniemy od centrum miasta i zwiedzimy trzy jego historyczne części – Gornji Grad, Kaptol i Donji Grad. Przejdziemy do Placu Bana Josipa Jelačicia z pomnikiem bojownika na koniu. Później spacer w stronę Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z dwiema neogotyckimi dzwonnicami, które stanowią symbol miasta. Następnie udamy się w kierunku Gornjeg Grad i zobaczymy: kościół św. Marka, Sabor - gmach chorwackiego Parlamentu, Kamienną Bramę, Dolac – największy targ spożywczy. Później przejdziemy Placem Marulića, uważanym za wspaniały przykład architektury secesyjnej. Miasto jest centrum kulturalnym, naukowym, ekonomicznym, politycznym i administracyjnym Republiki Chorwacji. Ma swój niepowtarzalny klimat, liczne zabytki, urokliwe restauracje, które naprawdę warto odwiedzić, a chorwacka stolica tętni życiem przez cały rok. Przejazd w kierunku wybrzeża. Zakwaterowanie w uroczej miejscowości Umag.
Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie, wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, spacery po malowniczej miejscowości Umag.

Umag - urokliwe miasteczko, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu Istrii, które odznacza się włoskim klimatem. Miasto słynie z pięknych plaż i bogatego dziedzictwa kulturowego. Popołudniowe zwiedzanie miasta, przejście przez malowniczą starówkę. Zobaczymy kościół Najświętszej Marii Panny oraz św. Pellegrinusa, który jest patronem miejscowości. Przejdziemy obok dzwonnicy z XV wieku, która sięga 30 m wysokości. Przespacerujemy się również jedną z największych nadmorskich promenad w Chorwacji.
Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: Wypoczynek i realizacja wycieczek.

*wycieczka do Poreć, Rabać, Opatija:

Poreć – to malownicze miasteczko na półwyspie Istria. Znajduje się w nim wiele ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia m.in. Bazylika Eufrazjusza, i powstała w VI w. i jest wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pozostałości murów obronnych miasta, którymi niegdyś miasto to było otoczone. Parlament Istrii mieszczący się do drugiej połowy XIX w., w barokowym kościele franciszkanów. Wewnątrz obejrzeć można zachowany barkowy sufit z freskami oraz mozaiki podłogowe.

Rabać - to niewielkie lecz bardzo urokliwe miasteczko, które zachowało atmosferę rybackiej wioski. Znajduje się tutaj malowniczy port oraz wiele ciekawych zabytków. Rabać nazywane jest Perłą Zatoki Kvarnerskiej.

Opatija – niezwykle piękne i eleganckie nadmorskie miasteczko, mające charakter uzdrowiska. Liczne malownicze uliczki z kawiarniami, restauracjami i sklepami z pamiątkami nadają temu miejscu wyjątkowy klimat.

DZIEŃ 5: Wypoczynek i realizacja wycieczek.

*wycieczka Pula, Rovinji:

Rovinji – jedno z najpiękniejszych chorwackich miast. Zobaczyć można tutaj historyczne zabytki z czasów rzymskich. Warto odwiedzić kościół św. Eufemii, gdzie z wieży dzwonniczej roztacza się piękny widok na całe miasto. Nazywane jest chorwackim Saint Tropez i jest miejscem szczególnie uwielbianym przez turystów z całego świata.

Pula - największe miasto Istrii. Nazywana jest chorwackim Rzymem i wizytówką całej Istrii. Zwiedzając Pulę zobaczymy zabytki z czasów rzymskich, m.in.: słynny amfiteatr zwany Areną, jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie

DZIEŃ 6: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Po drodze wizyta w słynnej Jaskini Postojna* (Słowenia).
Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

DZIEŃ 7: Przyjazd w nocy z dnia 6 na 7.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie

UWAGA:
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.


4 noclegi w kompleksie APARTMENTS POLYNESIA w miejscowości Umag | Transport autokarem | Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu | Ubezpieczenie KL 20000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota wycieczek | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoba (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy).

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): Opłata administracyjna 50 EUR/osoba - płatne u pilota), Bilet wstępu Jaskinia Postojna – 30,00 EUR/ osoba, 17,50 EUR/ dziecko.

DODATKOWO PŁATNE
(opcjonalnie): Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba | Bilety wstępu | Napoje do obiadokolacji.

Bilety wstępu – ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie po opublikowaniu oficjalnych na 2024 cen biletów wstępu przez dane atrakcje turystyczne

Transport

 • Autokar (klimatyzacja, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 19:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5),
  Kraków 17:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 70 zł / osoba
  Wrocław 16:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 130 zł / osoba
  Łódź 16:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 180 zł / osoba,
  Warszawa 14:00 (Dworzec Metro Wilanowska) + 230 zł / osoba,
  Pszczyna 19:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
  Bielsko- Biała 20:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)) + 70 zł / osoba
 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Opinie naszych Klientów 5,00/5

Dodaj opinięLESZEK, 2022-03-24

Witajcie ...fajna propozycja ale byłoby super gdyby zamienić miasto Graz na Wiedeń ?!!!."

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)