OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Wczasy w Grecji - Riwiera Olimpijska - Paralia - Hotel Yakinthos  

Wczasy w GRECJI
Riwiera Olimpijska - PARALIA
Hotel YAKINTHOS *** z basenem

PARALIA to miasteczko typowo turystyczne, którego atutem jest długa, złocista plaża uhonorowana niebieską flagą (Blue Flag) przyznawaną najpiękniejszym plażom na świecie. Położona jest ok. 5 km od Katerini – stolicy regionu Pieria. Atrakcyjna lokalizacja daje możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania kontynentalnej części kraju jak i półwyspu Chalcydyckiego. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów, sklepiki, kawiarenki i restauracje nad brzegiem morza - zapewniają niezapomniane wrażenia z pobytu. W pogodne dni można podziwiać górę Olimp. W sezonie Paralia to miejsce tłoczne i gwarne, nocą tętniące życiem - dyskoteki, puby, beach bary, kluby karaoke czynne są do samego rana. Liczne restauracje i tawerny serwują specjały kuchni greckiej i międzynarodowej.
Hotel YAKINTHOS *** położony jest w nowej części Paralii, w spokojnej okolicy. Znajduje się w odległości ok. 200 m od piaszczystej plaży, z łagodnym zejściem do morza (leżaki i parasole na plaży dodatkowo płatne).

WYPOSAŻENIE: hotel posiada restaurację na parterze, recepcję, bar, windę; otoczony jest niewielkim ogrodem; w hotelu dostępny jest bezpłatnie Internet Wi-Fi. W hotelu dla naszych klientów jest dostępny basen zewnętrzny o wymiarach 10 x 6 m.

POKOJE: 2 osobowe (z możliwością 1 dostawki) pokoje po remoncie z łazienką (toaleta, prysznic, ręczniki), balkonem, indywidualną klimatyzacją (W CENIE) oraz TV z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

WYŻYWIENIE: śniadania i obiadokolacje z deserem. Posiłki serwowane są w formie bufetu. Do obiadokolacji napoje płatne dodatkowo: woda, cola, piwo, wino, itp.

SPORT I ROZRYWKA: w bliskiej odległości od hotelu znajdują się korty tenisowe, boisko do piłki nożnej i siatkówki, plac zabaw dla dzieci, sporty wodne na plaży (za dodatkową opłatą).

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1: Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię.

Dzień 2: Przejazd do hotelu w godzinach przedpołudniowych, złożenie bagaży, czas wolny na pierwsze kąpiele morskie i słoneczne, zakwaterowanie ok. godz. 15.00, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3–10: Wypoczynek, plażowanie, kąpiele morskie, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych proponowanych przez rezydenta.

Dzień 11: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagażu, czas wolny na pożegnanie z greckim słońcem. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach południowych.

Dzień 12: Przejazd przez Serbię, Węgry i Słowację, przejazd do Polski w godzinach nocnych. Przyjazd do Katowic w godzinach południowych.

W CENIE
- przejazd komfortowym autokarem (barek, TV, toaleta, klimatyzacja),
- 9 noclegów w hotelu Yakinthos***,
- wyżywienie 2 x dziennie (śniadania i obiadokolacje w formie bufetu),
- opłatę za klimatyzację w pokoju,
- korzystanie z basenu hotelowego,
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, CHP, bagaż),
- opiekę rezydenta na miejscu,
- opiekę pilota na czas podróży.

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie
- obowiązkowa opłata administracyjna : 60 €/ os. - płatna na miejscu w hotelu po przyjeździe. Opłata nie jest pobierana od dzieci w wieku 0 - 4 lat.
- obowiązkowa taksa klimatyczna – ok. 1,50 €/ dzień/ pokój – płatne na miejscu w hotelu.

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie:
- napoje do obiadokolacji (cola, fanta, piwo – płatne dodatkowo),
- wycieczki fakultatywne,
- opłaty za serwis plażowy.


- Autokar (klimatyzacja, DVD, barek, WC).
- Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
- Postoje organizowane są co około 3- 4,5 godziny

Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:

Katowice 06:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)

- Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
- Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
- Hotel częściowo przystosowany dla potrzeb niepełnosprawnych (informacja o możliwości dostosowania hotelu do konkretnych potrzeb osoby niepełnosprawnej dostępne u Organizatora).
- Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4.
- Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

METEORY
- tajemniczy świat imperium bizantyjskiego oraz zachwycające widoki klasztorów „zawieszonych na niebie”. Odwiedzając dwa wybrane klasztory (wstęp 3 €/ jeden klasztor) będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską. Cena ok. 35 €/ os. + bilety wstępu do klasztoru, ok. 3 €/ klasztor.
SALONIKI
- stolica Macedonii, centrum kulturalne Bizancjum. To współczesna metropolia miejska, przeplatana śladami historii, zabytkami z okresu rzymskiego: Łuk Galeriusza, Rotunda, teatr oraz zabytki sakralne: kościoły bizantyjskie, z których najważniejsze to: Agia Sophia, Demetriusz. Cena ok. 35 €/ os.
ATENY
- wyjazd do serca Grecji bijącego od 3 000 lat, do pierwszego miasta-państwa świata, skąd swoje początki wzięła demokracja. Program zwiedzania zaczyna się od portu w Pireusie, następnie przejazd do centrum Aten; Akropol – perłę architektury światowej (wstęp na Akropol jest dodatkowo płatny). Spacer przez urocze uliczki Plaki do Placu Syntagma, by podziwiać zmianę warty gwardzistów Evzonów, w planie wycieczki znajdują się najważniejsze obiekty takie jak: port Pireus, stadion Kalimarmaro, słupy świątyni Zeusa, łuk Hadriana, Akropol. W drodze powrotnej krótki postój w Termopilach. Cena ok. 65 €/ os. + bilet wstępu na Akropol, ok. 20 €.
WIECZÓR GRECKI
- ta impreza to doskonały sposób na poznanie radości życia Greków, przy rytmicznych dźwiękach buzuki. To radość jedzenia smacznych potraw typowej kuchni greckiej oraz zakosztowania retsiny, której nie zabraknie przez cały wieczór. Podczas zabawy nauka tańca Zorby. Cena ok. 30 €/ os.
REJS NA SKIATHOS
- rejs statkiem na wyspę Skiathos. Przejazd do jednego z portów Tessalii; zaokrętowanie na statek wycieczkowy i rejs, podczas którego odbędzie się taniec kapitański. Po dotarciu na wyspę Skiathos proponujemy krótki spacer na przylądek Bourtsi z widokiem na wieżę zegarową. Na wyspie czas wolny następnie rejs na plażę Kukunaries zwaną „złotą plażą” - plażowanie i kąpiele morskie. Cena ok. 45 €/ os.
WATERLAND
- całodniowa wycieczka z przejazdem do Tagarades, ok. 20 km od Salonik, gdzie znajduje się miasteczko wodne, które oferuje niezapomnianą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Cena ok. 45 €/ os.
MOUNT ATHOS
- przejazd do Ouranopoli, gdzie rozpoczyna się rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Athos. Jest to jedyna okazja na zwiedzenie odrębnej Republiki Mnichów i zobaczenie zespołów klasztornych, szczególnie dla kobiet (w 1060 r. cesarz bizantyjski Konstanty Monomachos ustanowił dekret, na mocy którego zakazał wstępu na teren republiki kobietom). W Ouranopoli dwugodzinny czas wolny na obiad i zakupy. Cena ok. 55 €/ os.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi, wycieczki organizowane są przy min. 15 uczestnikach.

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)