OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Chorwacka majówka 2023  

Chorwacka majówka - to idealna propozycja dla miłośników zwiedzania, odpoczynku oraz dobrej zabawy. Z nami zwiedzisz najpiękniejsze i najsłynniejsze Chorwackie zakątki, takie jak miasteczko Ston - słynące z najdłuższych murów obronnych, następnie Dubrownik - Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kolejne urokliwe miejsca, w których odnajdziemy nutkę rzymskiej przeszłości to Split i Trogir. W międzyczasie weźmiemy udział w Wieczorze Dalmatyńskim i imprezie integracyjnej. Przed wyjazdem w drogę powrotną odwiedzimy Górę Objawień w Medjugorie oraz kamienny most w Mostarze.

W cenie

transport nowoczesnym autokarem | 5 noclegów w hotelu Faraon*** w Trpanj | śniadania oraz obiadokolacje | ubezpieczenie KL, NNW, OC | bagaż | opieka pilota wycieczek | realizacja programowych wycieczek | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) - 10zł/osoba

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): 50 euro/os/pobyt- opłata miejscowa (płatna na miejscu), taksa klimatyczna 1,4 euro/os/noc , Park Narodowy Jezior Plitwickich: ok. 25 euro/os. (płatny bilet na miejscu)

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Bilety wstępu – ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie po opublikowaniu oficjalnych na 2023 cen biletów wstępu przez dane atrakcje turystyczne:

Dubrownik : Mury Miejskie (200 HRK), Wzgórze Srd (kolejka linowa na wzgórze Srd – 170 HRK), Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego, Klasztor i kościół Franciszkanów (Muzeum klasztoru Franciszkanów – 45 HRK), Stradun, Pałac Rektorów (ok 130 HRK). Wśród tych licznych zabytków powstawały sceny do serialu „Gra o Tron” czy jednej z części „Gwiezdnych Wojen”.

Trogir: Twierdza Kamerlengo (25 HRK), baszta św. Marka, pałac Ćipiko, katedra św. Lovre (20 HRK).

Pozostałe bilety jeśli będą wymagane.


Dzień 1: (28.04.2023) wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Chorwacji.

Dzień 2: (29.04.2023) wjazd na teren Chorwacji w godzinach porannych i przejazd na południe w kierunku malowniczej Dalmacji. Przyjazd na miejsce, zakwaterowanie w Hotel Faraon*** w Trpanj . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: (30.04.2023) śniadanie, wypoczynek, plażowanie i kąpiele w morzu.

Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 4 - 5: (01.05-02.05.2023) wypoczynek i realizacja programowych wycieczek:

* wycieczka do Dubrownika wraz z wizytą w miasteczku Ston

Ston to tzw. brama do Półwyspu Peljesac. Słynie z najdłuższych murów obronnych w całej Europie, a samo miasteczko jest bardzo klimatyczne i warte odwiedzenia. Warto tam przyjechać, bo widok z murów zapamiętuje się na zawsze. Ston otoczony jest 890-metrowymi średniowiecznymi murami miejskimi z czasów Republiki Dubrownickiej. Ten system fortyfikacji utworzony wokół miasta skutecznie zapobiegał zdobyciu miasta przez Turków.

Dubrownik nazywany jest Perłą Adriatyku. Stare miasto w Dubrowniku jako zespół miejski w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Do najważniejszych atrakcji turystycznych tego wyjątkowego miasta poza starówką należą: Mury Miejskie Wzgórze Srd ,Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego, Klasztor i kościół Franciszkanów, Stradun, Pałac. Wśród tych licznych zabytków powstawały sceny do serialu „Gra o Tron” czy jednej z części „Gwiezdnych Wojen”.

Warte zwiedzania są min.:

  • Zachodnia Zatoka (Zatoka Pile) – jedno z piękniejszych miejsc w Dubrowniku, z którego można podziwiać Twierdzę Bokar oraz Lovrijenac,
  • Baszta Bokar stanowiąca część murów miejskich Dubrownika,
  • Pałac Rektorów – jedno z głównych zabytków miasta,
  • Schody Jezuitów,
  • Muzeum Etnograficzne.

Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość rejsu na wyspę Lokrum:

  • klasztor Benedyktynów na wyspie Lokrum.
  • Centrum Turystyczne Lokrum i Żelazny Tron

*wycieczka do Splitu i Trogiru

Split - niezwykłe miasto, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Stare Miasto Splitu było w dawnych czasach cesarskim pałacem, natomiast dziś jest tętniącym życiem sercem miasta.

W 1979 roku historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Split jest też największym miastem w Dalmacji oraz drugim co do wielkości w całej Chorwacji.

Trogir - jedna z najpiękniejszych miejscowości w środkowej Dalmacji. Miasto Trogir przed 3000 laty założyli starożytni Grecy. Jest ono jednym z najlepiej zachowanych romańsko-gotyckich miast całej Środkowej Europy, dlatego też wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Trogir często nazywany jest miastem-muzeum. Do najważniejszych atrakcji należą Portal Radovana – najcenniejszy zabytek kamieniarstwa Dalmacji, twierdza Kamerlengo baszta św. Marka, pałac Ćipiko, katedra św. Lovre. Architektura dalmatyńskiego miasteczka robi ogromne wrażenie.

Dzień 6: (03.05.2023) śniadanie. Zwiedzanie: Medjugorje i Mostar.

Medjugorje słynie z objawień Matki Boskiej. Miejscowość z roku na rok staje się coraz bardziej znanym ośrodkiem kultu maryjnego dla pielgrzymek z całego świata.

Mostar obok Sarajewa jest jednym z najładniejszych, najbardziej znanych i rozpoznawalnych miast na całych Bałkanach. Nazywany jest nieformalną stolicą Hercegowiny. To niezwykłe wielokulturowe miejsce słynie przede wszystkim z kamiennego mostu przerzuconego nad zieloną tonią Neretwy. Most został zburzony podczas wojny bałkańskiej, a od 2004 ponownie łączy dwie części miasta.

Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 7 (04.05.2023) zaraz po wczesnym śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Jezior Plitwickich

Jeziora Plitwickie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku – oto, co wówczas napisała o Plitwicach ta organizacja:

„Woda spływająca po wapiennych skałach od tysięcy lat tworzy bariery trawertynowe, stanowiące naturalne tamy, które z kolei stworzyły szereg pięknych jezior, jaskiń i wodospadów. Te procesy geologiczne trwają do dziś. Lasy Parku zamieszkują zaś niedźwiedzie, wilki i wiele rzadkich gatunków ptaków.”

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w nocno porannych z dnia 04.05 na 05.05.

*Program ma charakter ramowy a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie.

Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu Faraon*** w Trpanj

Transport

- Autokar (klimatyzacja, DVD,WC).
- Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
- Postoje organizowane są co około 3- 4,5 godziny, orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów: Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5),Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)), Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1), Opole 18:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja), Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna), Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska), Częstochowa 18:30 (Dworzec PKS al. Wolności 45), Rybnik 18:30 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6), Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54), Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).


Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)