Ocena klientów:

Sylwester 2022/2023 w Grecji  

Masz już dość drogich imprez sylwestrowych w restauracji? Nie masz pomysłu na przeżycie tej jedynej, wyjątkowej nocy? Z naszym biurem podróży możesz sprawić, że rok 2023 rozpocznie się wyjątkowo hucznie! Sylwester w Grecji to nietuzinkowa oferta dla wszystkich, którzy kochają podróże jak i dobrą zabawę. Zwiedzanie Aten, Meteorów, kąpiele w źródłach termalnych a to wszystko połączone z wspaniałą zabawą w Sylwestrową noc. Jednym słowem moc atrakcji za rozsądną cenę!


Przed zakupem oferty zapoznaj się z aktualnie występującymi obostrzeniami w Grecji, w zakładce COVID-19.

W cenie

3 noclegi | Transport autokarem | Zakwaterowanie w hotelu Sissy | Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje | Kolacja sylwestrowa z muzyką | Ubezpieczenie KL 15000 EUR (Obejmuje zachorowania na COVID-19) , NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR | Opieka pilota/ rezydenta | Wycieczki: Ateny, Termopile oraz atrakcje zawarte w programie | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoby | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoby

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): Opłata administracyjna 50 EUR/osoba | Opłata noclegowa 0,50 EUR pokój/doba - pobierana podczas zakwaterowania |

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Wycieczki do Meteorów ok. 40 Euro | Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Klasztor w Meteorach ok. 3 euro/osoba, wstęp na Akropol (ok. 20 EUR wstęp + 5 EUR lokalny przewodnik) , muzeum w Termopilach ok. 3-6 euro/osoba


Dzień 1.:

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Panoramiczne zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii w świąteczno-noworocznej odsłonie. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova oraz ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Następnie dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.

Dzień 2.:

Przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla (miasteczku o prawdziwie greckim klimacie). Nie trudno tu o tawernę, gdzie rozbrzmiewają rytmy buzuki, a stoły uginają się od greckich przysmaków. Kamena Vourla słynie również z wyśmienitych słodyczy. W świetle księżyca rozkoszować się można kąpielami w termalnych źródłach, których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Dla wszystkich naszych gości zorganizowany zostanie wieczór grecki w trakcie, którego rozbrzmiewać będzie grecka muzyka a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji.

Dzień 3.:

Śniadanie. Dla chętnych (opcja dodatkowa) wyjazd do Meteorów, czyli kompleksu zabudowań sakralnych będących unikatami w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając wybrany klasztor, uczestnicy wycieczki będą mogli zapoznać się ze sztuką bizantyjską, która do dziś urzeka swoją strojnością, ogromem i pięknem. Ponadto odwiedzą pracownie ikon bizantyjskich, gdzie dowiedzą się, jak wytwarza się ikony, czyli święte greckie obrazy. Wieczorem zaś uczestnicy wycieczki odwiedzą miejsce, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach będzie również okazją do zregenerowania sił w termalnej rzece. Tego wieczoru rozbrzmiewać będzie muzyka latino. Niepowtarzalna okazja by podnieść swoje taneczne umiejętności przed nocą sylwestrową pod okiem profesjonalnego instruktora.

Dzień 4.:

Śniadanie. Przejazd do Aten – miasta będącego kolebką demokracji i jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy. Będąc w Atenach, uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. port w Pireusie (największy i najstarszy w Grecji), Akropol (perłę architektury światowej, dawniej stolicę władzy i kultu religijnego), uliczki najstarszych dzielnic miasta Plaki i Monastiraki, plac Syntagma (okazja do obserwowania zmiany warty gwardzistów Evzonów), Triadę Ateńską (czyli Akademię, Uniwersytet Ateński i Bibliotekę Narodową), Świątynię Zeusa Olimpijskiego i stadion olimpijski Kalimarmaro. Powrót do hotelu i przygotowania do hucznego powitania Nowego Roku. Obsługa restauracji zadba o świąteczną atmosferę pełną pozytywnej greckiej energii. W menu kolacja w formie bogatego bufetu, słodycze, tradycyjne greckie przekąski, wino, ouzo i inne napoje. Do tańca porywać będą największe przeboje greckiej i światowej muzyki. O północy wystrzelą korki wina musującego, a pomiędzy biesiadników zostanie podzielone tradycyjne greckie ciasto Vasilopita. Osoba, która w swoim kawałku znajdzie złotą monetę, zgodnie z dawnymi zwyczajami, może liczyć na pomyślność w nadchodzącym roku.

Dzień 5.:

Późne śniadanie. Ostania szansa na kąpiele w termalnych źródłach lub plażowanie. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych.

Dzień 6.:

Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

*Program ma charakter ramowy a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie

Transport autokarem

  • Autokar klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
  • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
  • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem. Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów: Katowice 05:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5), Kraków 03:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)), Wrocław 02:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1), Opole 3:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja), Łódź 2:30 (Dworzec autobusowy Fabryczna), Warszawa 00:15 (Dworzec Metro Wilanowska), Częstochowa 04:00 (Dworzec PKS al. Wolności 45), Rybnik 4:00 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6), Pszczyna 06:00 (Hotel Imperium ul. Bielska 54), Bielsko- Biała 06:30 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).


Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu granicznym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Jeżeli zdecydujesz się na wyjazd z nami – pamiętaj, aby się koniecznie zaszczepić! Tylko w ten sposób unikniesz kwarantanny wjazdowej i skorzystasz ze wszystkich punktów programu.
Ze względu na aktualne przepisy prawne oraz obostrzenia epidemiologiczne obowiązujące w Grecji, do udziału we wszystkich elementach imprezy turystycznej wymagane jest posiadanie Europejskiego Certyfikatu COVID potwierdzającego SZCZEPIENIE przeciwko COVID-19.

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdziesz w zakładce Informacje dla podróżujących na stronie www.gov.pl
Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.
Każda osoba, która przyjeżdża do Grecji, niezależnie od posiadanego testu/zaświadczenia może zostać poddana losowej kontroli stanu zdrowia. Osoby, które nie poddadzą się losowemu badaniu na obecność koronawirusa mogą spotkać się z odmową wjazdu na terytorium Grecji.

Dodatkowo informujemy, że:
pomieszczenia wewnętrzne w restauracjach (również hotelowych) i kawiarniach, klubach nocnych, nocnych barach, pubach i butikach przyjmują klientów w wieku powyżej dwunastu lat (12), którzy przedstawią zaświadczenie o szczepieniu Covid-19 lub dokument medyczny jako dowód zakażenia Covid-19 i wyzdrowienia (ważny do 6 miesięcy po chorobie), z kontrolą tożsamości. Niepełnoletni w wieku 12-17 lat mogą wejść z negatywnym szybkim testem wykonanym do 48 godzin, a młodsze dzieci w wieku od 4 do 11 lat muszą wykazać negatywny autotest wykonany do 24 godzin wcześniej i podać wynik autotestu na poniższym pliku PDF, który można pobrać tutaj.

W przestrzeniach zewnętrznych powyższych placówek mogą przebywać wyłącznie klienci siedzący, chyba że posiadają zaświadczenie o szczepieniu lub dokument medyczny potwierdzający chorobę Covid-19 i powrót do zdrowia.
Używanie masek jest obowiązkowe dla klientów oczekujących na stolik i zdecydowanie zalecane dla osób już siedzących.
Stanowiska archeologiczne są otwarte na terenie całego kraju. Odwiedzający powyżej 12 roku życia są zobowiązani do przedstawienia zaświadczeniem o szczepieniu lub chorobie (do 6 miesięcy po chorobie) lub ujemnym teście PCR do 72 godzin lub szybkim teście do 48 godzin przed wizytą, wraz z kontrolą tożsamości.

Wszystkie muzea i zabytki w pomieszczeniach zamkniętych na terenie całego kraju są otwarte dla publiczności i działają zgodnie ze środkami sanitarnymi (odległości między uczestnikami, używanie masek itp.). Dozwolone są wizyty grup do 20 osób, chyba że są to rodziny. Osoby powyżej 12 roku życia wchodzą za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub chorobie (do 6 miesięcy od zachorowania) lub ujemnym szybkim teście wykonanym do 48 godzin przed wizytą, z kontrolą tożsamości, natomiast osoby niepełnoletnie od 4 do 11 lat może zgłosić rapid test do 24 godzin przed wejściem.


Opinie naszych Klientów 4,80/5

Dodaj opinięRoksana, 2019-11-14

Polecam. Kocham Grecję! Wracam tam co rok. Cudowna atmosfera zabawy sylwestrowej. A restauracja ze zdjęcia pyszne jedzenie i świetny klimat. Jednym słowem SUPER"

JURA, 2019-11-07

Świetnie!!"

Krystyna Kosiba, 2019-09-12

Wyjazd na Sylwestra do Grecji z Plus Wakacje to niezapomniane chwile.Wszystko było świetne: zwiedzanie,hotel i oczywiście impreza sylwestrowa.Polecam:)"

Ewa, 2019-07-22

2019 r. przywitałam z Plus Wakacje w Grecji. Cała organizacja świetna. Dodatkowo zwiedzanie tak wyjątkowych miejsc, jak Meteory i Ateny. Hotel i wyżywienie bardzo dobre. Polecam"

Paweł Pawlak, 2019-06-26

Cudowne kilka dni w Grecji! Impreza sylwestrowa połączona ze zwiedzaniem zapewniły nam wyjątkowe otwarcie nowego roku. Dziękujemy Plus Wakacje i ilotom za fantastyczną organizację :) "

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)