OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Sylwester We Włoszech 2023/2024  

Co powstanie z połączenia piękna, stylu, uroku, wrażliwości i romantyzmu? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie wybierzcie się z nami w podróż po cudownej Italii, w pięknej sylwestrowej odsłonie. Poznajcie na nowo zachwycające włoskie miasta i powitajcie Nowy Rok hucznie we włoskim stylu!

DZIEŃ 1:

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd nocny w kierunku Włoch.

DZIEŃ 2:

Przejazd do Włoch w godzinach porannych w kierunku Wenecji wraz z rejsem na słynne wyspy Murano i Burano.

Przejazd do Punta Sabbioni i rejs statkiem. Pobyt w Wenecji 9h.

Wenecja jest miastem na wodzie i 100 wyspach tworząc zespół mostów i kanałów. Dzięki nietypowemu położeniu, architekturze całe miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie zaczynamy od Piazza San Marco (Plac św. Marka), znajdujący się w najstarszej części Wenecji, najsłynniejszy plac i prawdziwe serce miasta. Zobaczymy również na nim Bazylikę św. Marka zbudowaną w czasach Cesarstwa Bizantyjskiego oraz Campanile di San Marco – najwyższy budynek Wenecji, a także Pałac Dożów będący siedzibą władców Wenecji, pełniący funkcje obronne w okresie początków Republiki Weneckiej. Wejdziemy też na Most Rialto, czyli najstarszy i do 1854 roku jedyny most nad Canal Grande. Następnie będziemy przepływać tramwajem wodnym na wyspę Burano, najbardziej kolorową wyspę Europy. Słynie ona z kolorowych domków odbijających się w tafli wody. Na wyspie odwiedzimy Muzeum Koronek znajdujące się w zabytkowym pałacu Podesta w Torcello. Kolejnym miejscem jest wyspa Murano, nazywana inaczej wyspą dmuchanego szkła. Słynie ona z wieloletniej tradycji wytwarzania szkła. Zwiedzimy na niej Muzeum Szkła oraz będziemy mogli zakupić szklane dzieła.

Po zakończeniu zwiedzania czas wolny w Wenecji. Wyjazd w drogę powrotną do Bibione na zakwaterowanie w Apartamentach Delle Terme.


DZIEŃ 3:

Całodniowa wycieczka do Werony i Padwy.
Padwa jest miejscowością głównie kojarzoną z postacią św. Antoniego, w której odnajdziemy dobrze zachowaną architekturę średniowieczną i renesansową. Jest ona ważnym ośrodkiem akademickim tętniącym życiem, pełnym kawiarni, młodzieży akademickiej, turystów oraz pielgrzymów. Jako ciekawostkę można dodać, że Padwa jest również ojczyzną popularnego na całym świecie trunku, słynnego Aperolu.

Podczas wizyty w mieście odwiedzić można min.:
- Bazylikę św. Antoniego - największy kościół w Padwie, w którym znajduje się grób św. Antoniego Padewskiego,
- Prato Della Valle, mierzący 90,000 metrów kwadratowych, największy plac we Włoszech i jeden z największych w Europie,
- słynny Uniwersytet założony w 1222 przez uczonych i profesorów, którzy opuścili Uniwersytet Boloński w poszukiwaniu wolności akademickiej. Uniwersytet w Padwie jest drugim najstarszym uniwersytetem we Włoszech. Wykładał tu sam Galileusz, a najsłynniejszym studentem uczelni był Mikołaj Kopernik. W Padwie studiował także między innymi Jan Kochanowski, William Harvey, ale i słynny awanturnik (ale bądź co bądź również literat) Casanova.

Przejazd w kierunku Werony.

Werona uważana jest przez wielu za najpiękniejsze włoskie miasto. Znajduje się ono na liście światowego dziedzictwa UNESCO jednak to co przyciąga turystów każdego roku to słynna miłosna historia Romea i Julii według sztuki Williama Szekspira.

Podczas zwiedzania Werony zobaczyć można między innymi: Amfiteatr Weroński popularnie zwany Areną, wybudowany przez starożytnych rzymian, Piazza delle Erbe- centralny plac w Weronie, Casa di Giulietta - Dom Julii, Piazza dei Signori na którym stoi pomnik Dante Alighieriego, twórcy „Boskiej Komedii”. Castelvecchio ,średniowieczny zamek gotycki, Torre dei Lamberti najwyższa wieża w mieście budowana od 1172 roku, Cattedrale di Santa Maria Matricolare-Katedra została wzniesiona na gruzach dwóch kościołów zniszczonych przez trzęsienie ziemi w 1117.

Po zwiedzaniu miasta czas wolny, powrót na miejsce zakwaterowania do Bibione.
Powitanie Nowego Roku we własnym zakresie.

DZIEŃ 4:

W tym dniu odwiedzimy malowniczą nadmorską miejscowość Caorle, która nazywana jest przez niektórych „Wenecją w miniaturze”. Tutejsze stare miasto swoim klimatem faktycznie przypomina położoną nieopodal stolicę regionu Veneto – Wenecję. Znajdziemy tu oryginalne kolorowe kamienice, urokliwe wąskie uliczki, kawiarnie i sklepy oraz malowniczy port.

Ostatnim punktem programu będzie inna równie urocza, włoska miejscowość Portogruaro. Miasto położone jest przy granicy regionów nad rzeką Lemene. Charakterystycznym punktem miasteczka jest Duomo di Sant’Andrea apostolo budowane w latach 1793-1839. Dzwonnica jest trzecią najbardziej krzywą wieżą we Włoszech i ma 59m. wysokości.

Powrót na miejsce zakwaterowania.
Nocleg.

DZIEŃ 5:

Wykwaterowanie do godz 9.00. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach późnowieczornych.

UWAGA

Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do wybranych obiektów. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji. Możemy dokonać takiej rezerwacji w Państwa imieniu na podstawie zgłoszenia mailowego (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).

*Program ma charakter ramowy a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie. Poruszanie się po miastach podczas realizacji programu, z racji charakteru wycieczki, odbywa się głównie komunikacją miejską (czasami również metrem).

** W przypadkach niezależnych od organizatora (wyprzedane bilety, zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

W CENIE

Transport nowoczesnym autokarem | 3 noclegi w Kompleksie Apartamentów w Bibione – Delle Terme (apartamenty z aneksem kuchennym, kwaterowanie po 2, 3, 4, 5, 6 os w zależności od wyboru struktury | Ubezpieczenie KL 20000 EUR, NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Realizacja programowych wycieczek | Opieka pilota wycieczki | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) - 10zł/osoba.

CENA NIE ZAWIERA (obligatoryjnie): 70€/os/pobyt - opata administracyjna (płatna na miejscu) | Kaucja zwrotna 100€/ apartament - płatna na miejscu.

CENA NIE ZAWIERA (opcjonalnie)
: Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba | Bilety wstępu | Wyżywienia

Region

Włochy/Bibione


Położenie

 • Ok. 100 m od centrum termalnego/zakładu wodoleczniczego (wstęp płatny)
 • Ok. 1600 m od supermarketu
 • Ok. 1200 m od apteki

Plaża

 • Ok. 100 metrów
 • Piaszczysta

Rezydencja Delle Terme

 • Bezpośrednio przy dużym, piniowym parku
 • Winda
 • Dwa baseny na dachu (czynne w okresie letnim)
 • Budynek posiada 6 pięter
 • Punkt widokowy na dachu

Apartamenty

 • 240 apartamentów
 • Typy apartamentów:

Typ B4 – apartament dwupokojowy dla maks. 2-3 osób: pokój dzienny z rozkładanym tapczanem, 1 sypialnia z łóżkiem małżeńskim i łóżkiem jednoosobowym, aneks kuchenny (w pełni wyposażony), łazienka, balkon. Klimatyzacja i ogrzewanie.

Typ C6 - Apartament trzypokojowy dla maks. 4-6 osób: pokój dzienny z rozkładanym tapczanem, 1 sypialnia z łóżkiem małżeńskim i jednoosobowym, 1 sypialnia z 2 łóżkami, aneks kuchenny, łazienka, 2 balkony, Klimatyzacja i ogrzewanie.


 • Telewizja satelitarna
 • Łazienka (prysznic, wc – bez ręczników)
 • Lodówka
 • Balkon zadaszony
 • Mały sejf ścienny
 • Widok na morze lub na las piniowy.

Wyżywienie

 • We własnym zakresie.

- Autokar klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC).
- Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
- Postoje organizowane są co około 3- 4,5 godziny

 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem. Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
  Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)),
  Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1),
  Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna),
  Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska),
  Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54),
  Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).

 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Opinie naszych Klientów brak opinii

Dodaj opinięZapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)