Oferta jest już niedostępna, zobacz pozostałe nasze oferty

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 90

Warning: Attempt to assign property 'last_price' of non-object in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 92

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 93

OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Ti Amo Italia  

Ti amo Italia - Karnawał w Wenecji i Weronie


W cenie

3 noclegi w hotelu **** Castelli | Transport autokarem | Wyżywienie (śniadania) | Opieka pilota | Program zwiedzania I Ubezpieczenie KL 15000 EUR (Obejmuje zachorowania na COVID-19), NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR | Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os.

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): | Opłata administracyjna 50 EUR/osoba (statek z/do Wenecji, miejscowy przewodnik po Wenecji, zestawy słuchawkowe itp. - płatne u pilota)

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba| bilety wstępu.

WAŻNE:
Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.


1. DZIEŃ Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

2. DZIEŃ W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Werony, gdzie karnawał jest najstarszą imprezą obchodzoną w całej Europie. Tego dnia odbywać się będzie coroczna parada rozpoczynająca się w pobliżu Piazza Bra, wczesnym popołudniem, a następnie kontynuowana jest przez główne ulice i place miasta.
Werona jest również miastem znanym z dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia”.To słynne dzieło powstało w XVI w., ale miasto i bohaterowie dramatu wciąż są symbolem romantycznej miłości, której legenda przyciąga do miasta tłumy turystów.
Spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti ze słynnym balkonem Julii. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Rejs na wyspę Murano słynącą z wyrobu szkła.
Spacer po wyspie i wizyta w warsztacie, gdzie wyrabia się szkło artystyczne. Następnie rejs na wyspę Burano znaną z uroczych i kolorowych domów oraz wyrobu koronek. Spacer po wyspie. Rejs powrotny do Wenecji.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Dożów – władców Wenecji (z zewnątrz), Most Rialto i Canale Grande. Następnie plac San Giacomo di Rialto z kościołem o tej samej nazwie, Campo San Paolo, kościół Santa Maria Gloriosa dei Frari i Scuola Grande di San Rocco ze sławnymi obrazami Tintoretta. Przejście na plac św. Marka, czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Vicenzy, miasta znajdującego się w sąsiedztwie malowniczych Alp Weneckich.
Vicenza zwana jest miastem Palladiego, znanego włoskiego rzeźbiarza, który tu mieszkał i tworzył. Spacer główną ulicą miasta, nazwaną od nazwiska rzeźbiarza Corso Andrea Palladio, obok Teatro Olimpico, najpiękniejszego kościoła w mieście – Santa Corona, przez Piazza dei Signiori i Torre di Piazza.

Kolejnym punktem będzie Bassano del Grappa. To zabytkowe miasto słynie przede wszystkimz produkcji tradycyjnego winogronowego włoskiego trunku, grappa.Znajdziemy tu malownicze, średniowieczne stare miasto i drewniany, zadaszony drewniany most Ponte Vecchio nad rzeką Brenta. Położenie miasta jest niesamowite, ponieważ otaczają je malownicze górskie szczyty.W kolorowych uliczkach znaleźć można zabytkowe kamienice i kościoły, a także wiele interesujących muzeów, jak choćby Muzeum Miejskie, Muzeum Grappy Poli czy Muzeum Motoryzacji Luigi Bonfanti.

Przyjazd do Padwy – miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiował Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego. Spacer po historycznym centrum miasta. Powrót do hotelu i nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze wizyta w Portogruaro oraz Caorle.
Portogruaro jest miastem sztuki i kultury, w którym zwiedzimy zabytkową starówkę. Charakterystycznym punktem centralnym jest Duomo di Sant’Andrea apostolo budowane w latach 1793-1839 na miejscu dawnego kościoła z XII w. Poza tymzobaczymy Campanile (dzwonnica): budynek, który jest trzecią najbardziej krzywą wieżą we Włoszech. Ma 59m. wysokości.
Następnie malownicze miasteczko nadmorskie Caorle. Miasto słynące z pięknych kolorowych kamieniczek, wąskich uliczek, które prowadzą do historycznej starówki. Jest to miasteczko turystyczne, w którym znajduje się szeroka piaszczysta plaża wzdłuż której biegnie nadmorski bulwar do spacerowania, na którego końcu na wysuniętym w głąb morza niewielkim cyplu znajduje się kapliczka Matki Boskiej z Dzieciątkiem.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w nocy z 5 na 6 dzień.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie.

Zakwaterowanie: HOTEL CASTELLI 4* in Montecchio Maggiore

Wyżywienie: śniadania
Transport:

- Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)

- Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny

- Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.

- Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:

  • Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
  • Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)),
  • Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1),
  • Opole 18:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja),
  • Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna),
  • Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska),
  • Częstochowa 18:30 (Dworzec PKS al. Wolności 45),
  • Rybnik 18:30 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6),
  • Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54),
  • Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)