OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Szczyrk „moje Pierwsze Kolonie“ O. W. Panorama Na Stoku Klimczoka  

SZCZYRK „Moje pierwsze kolonie“ o. w. PANORAMA na stoku Klimczoka

kolonie dla dzieci w wieku 7-12 lat


SZCZYRK – to malowniczo położona miejscowość w województwie śląskim, w Beskidzie Śląskim, w dolinie potoku Żylica i jego dopływów. Szczyrk wraz z Wisłą, Ustroniem, Brenną i Istebną tworzą Beskidzką Piątkę promującą walory pięknego Beskidu Śląskiego. Szczyrk jest popularny wśród turystów, którzy odwiedzają region nie tylko dla górskich szlaków. Przyjeżdżają tu przez cały rok – zimą na narty, a gdy brakuje śniegu – po inne atrakcje: żeby wychodzić na górskie szlaki, jeździć na rowerze, albo po prostu pooddychać górskim powietrzem i spróbować tutejszej kuchni.

RAMOWY PROGRAM POBYTU:

Dzień 1: wyjazd autokarem z KATOWIC ul. Sądowa, Dworzec autobusowy – godz. 12.00; przejazd do Ośrodka Wczasowego PANORAMA; zakwaterowanie, kolacja.

Dzień 2–6: realizacja programu m.in.: wizyta w LEŚNYM PARKU NIESPODZIANEK w Ustroniu. Ten niekonwencjonalny ogród zoologiczny, który zaskakuje swą formą, pozwala na obcowanie z naturą, dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach starodrzewia bukowego. Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających i które to można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Bezsprzecznie największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia; przejażdżka „BAJECZNĄ CIUCHCIĄ”; zabawa w parku linowym - BESKID PARKU; relaks na BASENIE; Gry i zabawy – zajęcia terenowe, biegi terenowe, rozgrywki sportowe, olimpiada kolonijna, konkursy z nagrodami; gry i zabawy świetlicowe – kalambury, warcaby, statki, kraje i miasta, ognisko z pieczeniem kiełbasek; dyskoteka - na terenie ośrodka.

Dzień 7: wykwaterowanie po śniadaniu, czas wolny, obiad. Wyjazd w drogę powrotną.


PROGRAM ANIMACYJNY: Moja pierwsza kolonia

DZIEŃ PIERWSZY : Jestem samodzielny – wdrożenie uczestników do podejmowania samodzielnych kroków, zapoznanie z obiektem i terenem, poznanie kolegów i koleżanek, zabawy integracyjne.
DZIEŃ DRUGI : Jestem artystą – warsztaty plastyczne (rysowanie, wycinanie, klejenie, dostosowane do predyspozycji dzieci - każdy odnosi sukces), pejzaż górski rysowany na rzecznych kamieniach, nauka tańca, pokaz talentów, wernisaż prac, relaks na basenie, dyskoteka.
DZIEŃ TRZECI : Zdobywcy „Złotych butów” – przejście do Chaty Wuja Toma, podziwianie krajobrazu, quiz turysty, gry i zabawy, podchody.
DZIEŃ CZWARTY : Przyjaciel zwierząt – wielbiciel przyrody - wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek; spacer po Ustroniu. Wycieczka „Bajeczną ciuchcią” po Wiśle.
DZIEŃ PIĄTY : Po góralsku – łamańce językowe – nauka śmiesznych wierszyków, inscenizacje, konkurs „jednego aktora”, warsztaty folklorystyczne, nauka piosenek biesiadnych i tańca góralskiego, ognisko z pieczeniem kiełbasek, układanki i rymowanki – quiz.
DZIEŃ SZÓSTY : Jestem mistrzem – olimpiada sportowa - wycieczka do Parku linowego BESKID PARK. Podsumowanie konkursów, wręczenie dyplomów, nagrody dla „samodzielnych dzieciaków” (wszyscy uczestnicy).
DZIEŃ SIÓDMY : Wracamy do domu – śniadanie, wykwaterowanie, ostatni spacer po okolicy, obiad, wyjazd do domu.

Ponadto:
Konkurs wiedzy o baśniach i bajkach, wieczory z baśniami, wieczór filmowy spacery po okolicy, zabawy sportowe, zabawy integracyjne na co dzień, kąpiele słoneczne, zabawy w rzece, gry planszowe.

Cena obejmuje:
- transport do/z ośrodka autokarem turystycznym z licencją, zezwoleniem i aktualnymi badaniami technicznymi,
- zakwaterowanie - 6 noclegów – pokoje 3, 4, 5 osobowe z łazienkami,
- wyżywienie – 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
- opiekę wychowawców, miejscową opiekę medyczną (na telefon),
- wycieczki wg programu, bilety do Parku Niespodzianek, na Bajeczna Ciuchcię, do parku linowego „Beskid Park“, wejście na basen,
- obowiązkową składkę na TFG i TFP,
- ubezpieczenie NNW na 5 000 PLN.
Zakwaterowanie:
Ośrodek Wczasowy PANORAMA - pięknie położony na zboczu Klimczoka. Miłośnicy górskich wędrówek wchodzą wprost na szlaki turystyczne, a wielbiciele „białego szaleństwa” znajdą wyśmienite warunki narciarskie. Wypoczynek połączony z dobrą zabawą zadowoli zarówno dorosłych jak i dzieci przebywające na koloniach, zimowiskach oraz obozach sportowych. Ośrodek oferuje noclegi w pokojach z pięknym widokiem na Skrzyczne. Uczestnicy zakwaterowani są w pokojach 3, 4, 5 osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w TV i łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji uczestników: mały basen letni dla dzieci (czynny w sezonie w zależności od pogody), boisko wielofunkcyjne, krąg ogniskowy, ping-pong, bilard. W obiekcie bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi. W odległości 700 m znajduje się Centralny Ośrodek sportu ze stadionem, kryta pływalnią i odnową biologiczną. Zakwaterowanie w pokojach 3, 4, 5 osobowych z łazienkami

Wyżywienie:
3 posiłki dziennie + podwieczorek.
Wyjazd autokarem z KATOWIC ul. Sądowa, Dworzec autobusowy – godz. 12.00.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Impreza przeznaczona dla dzieci w wieku 7-12 lat. Wskazane jest zabranie kremów z filtrem ochronnym, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, a także małego plecaka jako bagażu podręcznego podczas wycieczek, wymagane jest zabranie legitymacji szkolnej i obuwia domowego, kieszonkowe dzieci (na własne potrzeby) można zdeponować u wychowawcy po przyjeździe do ośrodka. Jeżeli dziecko przyjmuje leki na stałe lub tymczasowo, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w ten lek, a sposób dawkowania prosimy przekazać pisemnie wychowawcy na miejscu zbiórki. Adres i numer telefonu do ośrodka rozdawane będą przy autokarze w dniu wyjazdu. Podane dni są dniami wyjazdu i powrotu

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)