OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Rumunia: Transylwańskie tajemnice  

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1: wyjazd z miejsca zbiórki zgodnie z rozkładem jazdy.

Dzień 2: przyjazd do Alba Julia – dawnej stolicy Siedmiogrodu. Zobaczymy tutaj min twierdzę Alba Carolina z katedrą rzymskokatolicką z grobowcem księcia Jana i królowej Izabelli Jagiellonki. Czas wolny. Następnie przejedziemy w kierunku miejsca zakwaterowania - w okolicy Sibiu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do centrum Sibiu. To jedno z najpiękniejszych miast całej Rumunii. Mnóstwo tutaj zabytków wartych uwagi min. rynek z zabytkowymi kamienicami i licznymi wieżami, starówka z Dużym i Małym Rynkiem, Magistrat, Stary Ratusz, Most Kłamców, schody Fingerling, plac Huet. Wyjazd w kierunku stolicy Rumunii – Bukaresztu. Przyjazd na miejsce i spacer po mieście. Zobaczymy min.: katedrę prawosławną i Pałac Patriarchy, Łuk triumfalny, Dom Ludu - gmach parlamentu z zewnątrz. Następnie zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w kierunku miejscowości Sinaia. Jest to malowniczo położona górska miejscowość, gdzie znajduje się Pałac Peles - dawna letnia, królewska rezydencja. Po spacerze przejazd do miejscowości Bran, gdzie znajduje się słynny Biały Zamek zwany Zamkiem Drakuli. Przejazd do Braszowa. Do najciekawszych atrakcji należą tutaj: Czarny Kościół wraz z zabytkowym rynkiem, cerkiew św. Mikołaja, mury miejskie oraz kościół św. Bartłomieja. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. W drodze powrotnej zawitamy do malowniczej Sighisoara - wpisanej na listę UNESCO. Choć to zamek w Branie promowany jest jako siedziba hrabiego Drakuli, w rzeczywistości podobno właśnie w malowniczej Sighisoarze stoi dom wzniesiony z kamienia rzecznego, w którym najprawdopodobniej zimą 1431 r. urodził się pierwowzór Drakuli. Tutaj zobaczyć można jeszcze : Czarny Ratusz, Basztę Szewców, Wieżę Zegarową i Szkolne Schody.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do kraju dnia 6-go.

UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.
W cenie:
Transport autokarem | Wyżywienie HB I Zakwaterowanie (3 noclegi): 1 nocleg w Hotel Fan 3* Sebes,1 nocleg w Hotel Razvan 3* w Bukareszcie, 1 nocleg w Hotel Piemonte 4* Predeal - pokoje 2 osobowe (single za dopłatą)| Ubezpieczenie KL 20000 EUR , NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota | Realizacja programu | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os.

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: opłata administracyjna - 50 EUR /os - płatne na miejscu.

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba | Bilety wstępu do poszczególnych atrakcji - ceny orientacyjne (mogą ulec zmianie) min:

 • Pałac Parlamentu ok. 60 lei/osoba,
 • Zamek Peles - wystawa główna ok. 52 lei/osoba,
 • Zamek Bran ok. 95 lei/osoba.

Zakwaterowanie : (3 noclegi):

 • 1 nocleg w Hotel Fan 3* Sebes,
 • 1 nocleg w Hotel Razvan 3* w Bukareszcie,
 • 1 nocleg w Hotel Piemonte 4* Predeal

Wyżywienie:
HB-śniadania i obiadokolacje
Transport :
 • Autokar (klimatyzacja, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.

Bagaż autokarowy:

 • podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
 • zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).

Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
 • Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
 • Zabrze 20:20 (Stadion Górnika Zabrze, ul. Roosevelta 81)
 • Gliwice 20:45 (parking przy McDonald’s, Europa Centralna)
 • Żory 21:10, Północna 5, 44-240 Żory
 • Jastrzębie Zdrój 21:30 Uniwar - Powstańców Śląskich 243, 44-340 Łaziska

Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4

Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)