OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Majówkowy Rejs 2021 w Grecji i Turcji  

Ze względu na wprowadzony przez rząd Grecji obowiązek wypełnienia formularza Passenger Locator Form, bardzo prosimy o zapoznanie się z instrukcją dostępną pod adresem: https://www.pluswakacje.pl/instrukcja-do-plikow-plf-qr-grecja. Dokument ten należy OBOWIĄZKOWO wypełnić nie później, niż na 48 godzin przed przybyciem do Grecji.

Wyjazd do części krajów wiąże się z koniecznością wykonania odpowiednich testów zdrowotnych, posiadaniem zaświadczenia o szczepieniu, wypełnieniem odpowiednich formularzy lokalizacyjnych, dopełnieniem innych procedur. Podróżny zobowiązany jest do zapoznania się z aktualnymi regulacjami na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

W cenie

2 noclegi w hotelu 2/3* w Kamena Vourla | 3 noclegi na statku Celestyal Olimpia | transport nowoczesnym autokarem |3 dniowy rejs statkiem wg programu Iconic Aegean | wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje w hotelu Kamena Vourla | pakiet All Inclusive podczas rejsu (wyżywienie śniadania, lunch, kolacje, nielimitowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe) | Ubezpieczenie KL 15000 EUR (Obejmuje zachorowania na COVID-19) , NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR | wycieczka BELGRAD | wycieczka METEORY i TERMOPILE | wycieczka EFEZ (Turcja) | wycieczka PAŁAC W KNOSSOS (Kreta) | atrakcje zawarte w programie | gratisy w ramach Śnieżynkowej Promocji

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoba (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) | Opłata administracyjna 200 euro/osoba pobierana podczas zakwaterowania

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba | bilety wstępu do zwiedzanych obiektów | Wycieczka autokarowa na Patmos – ok. 67 euro / osoba

Dzień 1 (27.04): wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy Serbii - Belgradu. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.

Dzień 2 (28.04): przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. Można tutaj m.in. rozkoszować się kąpielami w termalnych źródłach (dostępne bezpłatnie), których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Dla naszych gości zorganizowany zostanie wieczór grecki, w trakcie którego rozbrzmiewać będzie lokalna muzyka, a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 (29.04): śniadanie, wyjazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Wieczorem odwiedzenie miejsca, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach to również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w termalnej rzece ( koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy). Obiadokolacja. Wieczorem nasi goście zaproszeni zostaną do udziału w imprezie "Szalone lata 70 i 80". Nocleg.

Dzień 4 (30.04): śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Aten – port w Pireusie. Wypłynięcie na rejs statkiem Celestyal Olimpia o godz. 13:00. Przypłynięcie do portu w Mykonos ok.18:00. Czas wolny na malowniczej wyspie należącej do archipelagu Cyklad. Zabudowana jest w stylu egejskimi z małymi białymi domami z charakterystyczną niebieską stolarką okien i drzwi. Wypłynięcie o godz. 23:00. Nocleg.

Dzień 5 (01.05): śniadanie. Wpłynięcie do portu Kusadasi w Turcji ok. godz. 7:00. Wycieczka autobusowa po starożytnym Efezie to podróż przez złote czasy, które ukształtowały kluczowe centrum handlu i duchowości. Efez to obecnie jedno z największych rzymskich stanowisk archeologicznych na Morzu Śródziemnym. Wspaniałość jej złotego wieku jest widoczna na jego ulicach i wyjątkowo dobrze zachowanych ruinach. Podczas zwiedzania tego miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO odwiedzimy Agorę, Odeon, Domy Patrycjuszy, świątynia Hadriana i zadziwiająca Biblioteka Celsusa. Będzie to również okazja by targować się i kupować lokalne towary, takie jak dywany, wyroby skórzane, pamiątki itp. Powrót na statek. Wypłynięcie w rejs ok. 13:00. Lunch. Wpłynięcie do portu w Skala na Patmos. To mała grecka wyspa na Morzu Egejskim, należąca do archipelagu Dodekanez, znana głównie jako miejsce zesłania św. Jana oraz miejsce Jego objawień. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka do Chory i Groty Objawień (ok. 67 euro). Powrót na statek. Wypłynięcie ok. 21.30. Kolacja. Korzystanie z atrakcji i infrastruktury statku oraz z programu rozrywkowego. Nocleg.

Dzień 6 (02.05): śniadanie. Przypłynięcie do portu Heraklion na Krecie ok. 7:00. Wycieczka do Pałacu w Knossos wzdłuż weneckiego dziedzictwa Heraklionu - Twierdzy Koules (twierdza z widokiem na port w Heraklionie), weneckiej loggii (XVII-wieczna administracyjna i centrum społeczne), harmonijna fontanna Morozini i X-wieczny kościół św. Tytusa. Podczas zwiedzania Pałacu Knossos, uważanego za najstarsze miasto Europy, wkraczamy do niesamowitego świata legendarnej cywilizacji minojskiej. Długie i kręte drogi starożytnego miasta Krety stopniowo odsłaniają niezwykłą sztukę, architekturę i życie codzienne ludu minojskiego. Miasto jest pełne asortymentu muzeów, które zaspokoją każdy gust, pełne ruchliwych kawiarni i eleganckich sklepów. Wypłynięcie ok. 12:00. Lunch. Przypłynięcie do portu na Santorini ok. 16:30. Czas wolny na urokliwej wyspie. Powrót na statek. Wypłynięcie ok. 21:30. Korzystanie z atrakcji i infrastruktury statku. Nocleg

Dzień 7 (03.05): przypłynięcie do portu w Atenach ok. 6:00. Transfer do Kamena Vourla. Plażowanie. W godzinach popołudniowych wyjazd autokarem w kierunku Polski.

Dzień 8 (04.05): Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Gelerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

Transport autokarem

  • Autokar klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
  • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
  • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem. Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów: Katowice 05:00 (Dworzec PKS ul. Piotra Skargi), Kraków 03:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)), Wrocław 02:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1), Opole 3:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja), Łódź 2:30 (Dworzec autobusowy Fabryczna), Warszawa 00:15 (Dworzec Metro Wilanowska), Częstochowa 04:00 (Dworzec PKS al. Wolności 45), Rybnik 4:00 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6), Pszczyna 06:00 (Hotel Imperium ul. Bielska 54), Bielsko- Biała 06:30 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)