OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Lazurowe Wybrzeże „Bon Voyage!”  

LAZUROWE WYBRZEŻE „Bon Voyage!”
San Remo - Grasse - Cannes - Frejus - Saint Tropez - Monako - Monte Carlo

Côte d’Azur czyli Lazurowe Wybrzeże to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na całym świecie. Łagodny klimat, słońce, piękne plaże i lazur morza sprawiają, że nikogo nie trzeba specjalnie namawiać na odwiedzenie tego zakątka Europy.

Riwierę Francuską szczególnie upodobali sobie znani artyści, sportowcy i gwiazdy światowego kina. Wiele z nich ma tutaj swoje posiadłości.

Nicea, Monako, Saint-Tropez i Cannes - to miasta gdzie toczy się życie pełne przepychu i luksusu, a zarazem obowiązkowe punktu programu zwiedzania wybrzeża. Jednak ten region obfituje również w mniej znane miejsca, które proponują piękne widoki, niemniej ciekawe historie i cudowne doznania.

Zapraszamy !

Program imprezy:

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię.

DZIEŃ 2: przejazd przez Włochy.
Jeśli czas i warunki drogowe na to pozwolą to, po drodze zatrzymamy się na krótki przystanek w pięknym i słynnym na cały świat włoskim San Remo. Będzie krótki czas wolny na pyszną włoską kawę i odpoczynek po długiej podróży. San Remo to letni kurort wypoczynkowy leżący blisko francuskiej granicy. We Włoszech i Polsce słynie przede wszystkim z Festiwalu Piosenki Włoskiej, na którym w 1967 r. wystąpiła Anna German. Ponadto miasto jest znane z niezwykłych hodowli kwiatów oraz produkcji oliwy z oliwek.

Zakwaterowanie w hotelu na wybrzeżu. Nocleg

DZIEŃ 3: śniadanie, przejazd do Grasse.

Grasse to urocze miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu, a zarazem światowa stolica perfum.
Rosną tutaj różnorodne kwiaty wykorzystywane do produkcji luksusowych perfum.
Do najsłynniejszych plantacji należą te z różą stulistną, z której Chanel produkuje swój klasyczny zapach - Chanel N°5. Na tym terenie rośnie też jaśmin wykorzystywany przez słynnego Diora. Samo miasteczko jest bardzo urokliwe oraz idealnie nadaje się na spacer wąskimi uliczkami w otoczeniu malowniczych kamieniczek.

Przejazd do Saint-Paul-de-Vence – średniowiecznego miasteczka zbudowanego na niewielkim wzgórzu i otoczonego wysokim murem. Tutaj tworzył m.in. Picasso. W samym Vence natomiast żył i zmarł Witold Gombrowicz.
Następnie przejazd do Nicei. Nicea to największe miasto na całym Lazurowym Wybrzeżu. Położona jest pomiędzy wzgórzami, a tzw. Zatoką Aniołów (Baie des Anges). To tętniący życiem kurort z ciekawą architekturą. Koniecznie należy przejść szeroką promenadą ciągnącą się wzdłuż morza czyli słynną Promenade des Anglais. Jest to jeden z najsłynniejszych na świecie nadmorskich bulwarów spacerowych, przy którym znajdują się najdroższe hotele i luksusowe restauracje. Kolejnym punktem będzie malownicze wzgórze z pozostałościami zamku, skąd rozpościera się wspaniała panorama na całe miasto, plażę i krystalicznie czyste morze. Po drugiej stronie wzgórza widać port w Nicei.
Nicea to nie tylko słynna promenada i zachwycające widokami wzgórze zamkowe, ale również wąskie, malownicze uliczki Starego Miasta z uroczymi kamienicami. Stara Nicea pełna jest tajemniczych zaułków, placów oraz obiektów sakralnych.

Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Ten dzień rozpoczniemy od Cannes.
Cannes to luksusowy kurort na Lazurowym Wybrzeżu z piękną piaszczystą plażą
i luksusowymi restauracjami i hotelami. Wzdłuż piaszczystej plaży można pospacerować pod palmami bulwarem La Croisette. Kolejnym punktem programu będzie: Frejus.
Frejus zostało najprawdopodobniej założone w 49 r p.n.e przez Juliusza Cezara. Następnie za czasów Oktawiana Augusta zbudowano tutaj port, który był drugim po Marsylii ważnym rzymskim portem. Do najważniejszych zabytków należą rzymski amfiteatr, fragmenty akweduktu i fortyfikacji portu oraz katedra, koło której znajduje się Plac Lecha Wałęsy. Przejazd do Saint Tropez - słynnego kurortu na Lazurowym Wybrzeżu, znanego min. z filmów z Louis de Funes. Spacer po miasteczku oraz porcie. Dla chętnych w czasie wolnym zwiedzanie Muzeum Żandarmerii i Kina. Następnie przejdziemy do zabytkowej dzielnicy La Ponche. Można też wejście na wzgórze przy Cytadeli z widokiem na Zatokę Miliarderów.

Powrót do hotelu.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Przejazd do Monako.

Najważniejsze atrakcje to: min. Pałac Książęcy z katedrą, w której pochowana jest księżna Grace, Ogrody Egzotyczne oraz Muzeum Oceanograficzne . Następnie wizyta w Monte Carlo słynącym ze wspaniałych kasyn i wyścigów Formule 1.

Czas wolny. Nocny przejazd do Polski

DZIEŃ 6:
przyjazd do Polski


UWAGA

Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji. Możemy dokonać takiej rezerwacji w Państwa imieniu na podstawie zgłoszenia mailowego.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

W CENIE
Transport autokarem | Wyżywienie BB (śniadania) | Zakwaterowanie - Hôtel de la Mer*** z basenem kąpielowym, 3 noclegi | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe do 20% sumy ubezpieczenia KL) , NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota | Realizacja programu | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os.

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: opłata administracyjna - 50 €/os - płatne na miejscu | taksa klimatyczna - około 2 €/os./noc.

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba| Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (na życzenie)

Zakwaterowanie:

Hôtel de la Mer*** z basenem kąpielowym, 3 noclegi.

Wyżywienie:

BB - śniadania

Transport:

 • Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.

Bagaż autokarowy:

 • podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
 • zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm)
 • Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
Katowice 18:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
Kraków 16:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)),
Wrocław 15:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1),
Opole 16:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja),
Łódź 15:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna),
Warszawa 13:00 (Dworzec Metro Wilanowska),
Częstochowa 16:30 (Dworzec PKS al. Wolności 45),
Rybnik 16:30 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6),
Pszczyna 18:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54),
Bielsko- Biała 19:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta).

 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)