OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

HOTEL Budapeszt - city break  

Buda, a może Pest? Którą stronę Budapesztu pokochacie bardziej?

Zapraszamy na weekendowy City Break w Budapeszcie!

Tętniące życiem naddunajskie bulwary, urokliwe barokowe uliczki, przepiękne mosty oraz zabytki architektury średniowiecza, które przeplatają się z nowoczesnymi, oszklonymi galeriami. Wszystko to znajdziemy w stolicy Węgier.

Budapeszt podzielony jest na dwie części: Buda, a w niej Wzgórze Gellerta (na cześć biskupa, który został zamordowany przez pogan), Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka.

Najważniejszymi atrakcjami Pesztu są: Parlament, Aleja Andrassyego – jedna z najpiękniejszych ulic w Europie, biegnąca wzdłuż Dunaju, Aleję Andrassyego zwieńcza Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia i Grobem Nieznanego Żołnierza.

Ramowy program:
Dzień 1:
Wyjazd z miejsca zbiórki zgodnie z rozkładem jazdy w godzinach wczesnoporannych. Przejazd w kierunku Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Budy, a dokładnie od Wzgórza Zamkowego, które w całości zostało wciągnięte na listę zabytków UNESCO. Głównym obiektem jest Zamek Królewski (Buda). Jeśli chcemy odpocząć od zgiełku miasta, to miejsce idealnie się do tego nadaje, spacer między średniowiecznymi i barokowymi uliczkami, czy wizyta w pobliskich kawiarenkach, zdecydowanie pozwolą zwolnić biegnący czas. Panoramę miasta możemy podziwiać spacerując po dziedzińcu zamkowym, który świetnie sprawdza się jako punkt widokowy. Na tyłach zamku zobaczymy fontannę, na której uwieczniono polowanie króla Macieja Korwina. Nasz spacer będziemy kontynuować w kierunku Placu Św. Trójcy, który znajduje się tuż przy Kościele Macieja. Na środku Placu zobaczymy kolumnę Trójcy Świętej, która upamiętnia ofiary dwóch epidemii dżumy czarnej. Przyjrzymy się również wcześniej wspomnianemu kościołowi Macieja, który dzięki wyróżniającemu się kolorem dachówek z oddali do złudzenia przypomina Katedrę św. Szczepana w Wiedniu. Kolejnym punktem wycieczki będzie Baszta Rybacka. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

Dzień 2:

Śniadanie w formie bufetu, wykwaterowanie. Przejazd pod Most Łańcuchowy i przejazd pod Parlament, jest to perła w koronie architektury Budapesztu. Pozostając w okolicy Parlamentu zobaczymy m.in. Pałac Sprawiedliwości, pomnik butów – symbol węgierskich ofiar Holocaustu. W drodze na Plac Wolności miniemy, Skwer Męczenników. Kolejnym punktem będzie Bazylika Św. Stefana. Jest to największa świątynia, jaka znajduje się w Budapeszcie. We wnętrzu Bazyliki spoczywają najsłynniejsze relikwie Węgier, czy zmumifikowana ręka Króla Stefana. Zostało tam również pochowanych wielu słynnych Węgrów, m.in. piłkarz Ferenca Puskasa. Czas wolny. Następnie przejdziemy jedną z najpiękniejszych ulic Europy - Aleją Andrassyego, aż do Placu Bohaterów. Zaraz za Placem rozciągają się zielone płuca Budapesztu, czyli Park Miejski z jego największą atrakcją Zamkiem Vajdahunyad, który spełnia rolę otwartego muzeum historii architektury. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

UWAGA

Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia).

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 5 do ok. 7 kilometrów dziennie.

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

W cenie:
Transport autokarem (klimatyzacja, toaleta) | 1 nocleg w hotelu 3* w okolicy Budapesztu w pokojach 2,3 – osobowych z łazienką | wyżywienie: 1 x śniadanie w formie bufetu | opieka pilota wycieczek | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe do 20% sumy ubezpieczenia KL), NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | realizacja programu | obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł/osoba) | obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (10 zł/osoba)

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie:
Opłata administracyjna: 20 EUR/ os.: opieka miejscowego przewodnika podczas zwiedzania Budapesztu 4 h, zestaw audio guide,

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba,

Hotel 3* w okolicy Budapesztu - pokoje 2,3 osobowe z łazienką
Transport :
Autokar (klimatyzacja, WC)
Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
Bagaż autokarowy:
podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób

Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
Zabrze 02:30, (Stadion Górnika Zabrze, ul. Roosevelta 81)
Katowice 03:00 (Dworzec autobusowy, ul. Sądowa 5)
Bielsko- Biała 04:30 (Dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).
Cieszyn 05:00 (Stacja paliw BP: ul. Południowa 2).

Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4

Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)