Oferta jest już niedostępna, zobacz pozostałe nasze oferty

OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Greckie Eldorado  

PARALIA
niewielka miejscowość na Riwierze Olimpijskiej, aczkolwiek najbardziej znana. Piękne miasteczko, dawniej wioska rybacka. Paralia stanowi świetną bazę wypadową do pobliskich miejscowości wartych odwiedzenia.

METEORY
nazwane przez Greków wiszącymi klasztorami to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Odwiedzając wybrany klasztor będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem.

W cenie

4 noclegi w hotelu **/*** | Transport autokarem | Wyżywienie w hotelu lub pobliskim obiekcie/restauracji (śniadania lub śniadania i obiadokolacje) | Ubezpieczenie KL 15000 EUR (Obejmuje zachorowania na COVID-19), NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR | Opieka pilota | PROGRAMOWE WYCIECZKI – Meteory, Olimp z Litochoro | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) – 10 zł/osoba.

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): Opłata klimatyczna 0,5€/pokój/doba - płatne na miejscu | Oplata administracyjna 50 EUR/osoba

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Bilety wstępu do obiektów turystycznych: Meteory - wejście do jednego klasztoru 3€ (dzieci do 12 r.ż. bezpłatnie) | rejs na Skiathos fakultatywnie 50 €/os. dorosła, 35€ dzieci 5-12 r.ż., dzieci do 5 r. ż bezpłatnie | klimatyzacja 5€/pokój/doba.

DZIEŃ 1 Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd w stronę Grecji.

DZIEŃ 2 Przyjazd do Paralii, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 Śniadanie, wycieczka na Olimp – górę starożytnych Bogów. Jest to najwyższy masyw górski, posiadający aż 52 wierzchołków. Następnie przejazd do Litochoro, miejscowości położonej u stóp masywu Olimpu, spacer wąwozem rzeki Enipeas do źródeł, gdzie według mitów kąpała się Afrodyta. Wizyta w miejscowości Paleos Panteleimonas, z której rozpościerają się widoki na część Riwiery Olimpijskiej. Powrót do Paralii. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Wycieczka do Meteorów - przejazd równiną tesalską najpierw do miejscowości Kalambaka (wizyta w pracowni ikon bizantyjskich), a następnie do klasztorów, które od wieków dają schronienie mnichom, pragnącym oddawać się kontemplacjom religijnym. Zwiedzanie klasztoru (jednego z 6 dziś dostępnych). Powrót do Paralii w godz. popołudniowych. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywna wycieczka na wyspę Skiathos. Wyjazd z Paralii około godziny 05.30, przejazd do portu, zaokrętowanie na statku wycieczkowym i rejs na jedną z wysp Sporad Północnych - Skiathos, która słynie z przepięknych plaż. Plażowanie na jednej z nich. Podczas rejsu po Morzu Egejskim towarzyszą nam bajeczne widoki na półwysep oraz wyspy, a czasem też delfiny, które chwalą się swoimi umiejętościami płynąc przed statkiem.Stolica wyspy Skiathos zasłynęła ze słynnego filmu pt. "Mamma Mia". Rejs na Skiathos to nie tylko piękne widoki i plaża, ale również muzyka na statku, która porywa do tańca turystów, a szczególnie kapitan Kostas (w stylu Greka Zorby) ucząc wszystkich greckich tańców. Powrót do Paralii w godzinach .wieczornych, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w drogę powrotną.

DZIEŃ 7 Przyjazd do Polski. Zakończenie świadczeń.

Katowice 09:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
Kraków 07:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)),
Wrocław 06:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1),
Opole 7:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja),
Łódź 6:30 (Dworzec autobusowy Fabryczna),
Warszawa 04:15 (Dworzec Metro Wilanowska),
Częstochowa 08:00 (Dworzec PKS al. Wolności 45),
Rybnik 8:00 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6),
Pszczyna 10:00 (Hotel Imperium ul. Bielska 54),
Bielsko- Biała 10:30 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).

Opinie naszych Klientów brak opinii

Dodaj opinięZapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)