OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Chorwacka majówka / Chorwackie marzenie 2024  

Chorwacka majówka - niezapomniana podróż dla miłośników kultury, historii i relaksu

Jeśli jesteś pasjonatem podróży, pragniesz wypocząć oraz czerpać radość z dobrej zabawy, to nasza propozycja na majówkę w Chorwacji jest idealna dla Ciebie. Wraz z nami przemierzysz najpiękniejsze i najbardziej znane zakątki Chorwacji, odkrywając ich bogatą historię i urok.

Dubrownik to miasto, które zachowało swoją niezwykłą architekturę i atmosferę z dawnych wieków. Spacer po starówce Dubrownika to podróż w czasie do epoki renesansu i średniowiecza.

Następnie przemieścimy się do Splitu gdzie odnajdziemy ślady rzymskiej przeszłości. Split słynie z niezwykłego pałacu Dioklecjana, który stanowi unikatowy zespół architektoniczny.

Chorwacja w majówkę to doskonała okazja, aby odkryć fascynujące oblicze tego kraju, zarówno pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym. Dołącz do naszej wyprawy i zanurz się w piękno i historię Chorwacji.


Dzień 1: wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Chorwacji.

Dzień 2: wjazd na teren Chorwacji w godzinach porannych i przejazd na południe w kierunku malowniczej Dalmacji. Przyjazd na miejsce, zakwaterowanie w Hotel Faraon*** w Trpanj . Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3: śniadanie, wypoczynek, plażowanie i kąpiele w morzu. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 4 - 5: wypoczynek i realizacja programowych wycieczek:

* Wycieczka do Dubrownika

Dubrownik nazywany jest Perłą Adriatyku. Stare miasto w Dubrowniku jako zespół miejski w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Do najważniejszych atrakcji turystycznych tego wyjątkowego miasta poza starówką należą: Mury Miejskie Wzgórze Srd ,Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego, Klasztor i kościół Franciszkanów, Stradun, Pałac. Wśród tych licznych zabytków powstawały sceny do serialu „Gra o Tron” czy jednej z części „Gwiezdnych Wojen”.

Warte zwiedzania są min.:

 • Zachodnia Zatoka (Zatoka Pile) – jedno z piękniejszych miejsc w Dubrowniku, z którego można podziwiać Twierdzę Bokar oraz Lovrijenac,
 • Baszta Bokar stanowiąca część murów miejskich Dubrownika,
 • Pałac Rektorów – jedno z głównych zabytków miasta,
 • Schody Jezuitów,
 • Muzeum Etnograficzne.

Dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość rejsu na wyspę Lokrum:

 • klasztor Benedyktynów na wyspie Lokrum.
 • Centrum Turystyczne Lokrum i Żelazny Tron

*Wycieczka do Splitu

Split - niezwykłe miasto, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Stare Miasto Splitu było w dawnych czasach cesarskim pałacem, natomiast dziś jest tętniącym życiem sercem miasta. W 1979 roku historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Split jest też największym miastem w Dalmacji oraz drugim co do wielkości w całej Chorwacji.

Dzień 6: śniadanie. Zwiedzanie Mostar.

Mostar obok Sarajewa jest jednym z najładniejszych, najbardziej znanych i rozpoznawalnych miast na całych Bałkanach. Nazywany jest nieformalną stolicą Hercegowiny. To niezwykłe wielokulturowe miejsce słynie przede wszystkim z kamiennego mostu przerzuconego nad zieloną tonią Neretwy. Most został zburzony podczas wojny bałkańskiej, a od 2004 ponownie łączy dwie części miasta.

Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 7 zaraz po wczesnym śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze wizyta w Parku Narodowym Jezior Plitwickich


Jeziora Plitwickie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku – oto, co wówczas napisała o Plitwicach ta organizacja:
„Woda spływająca po wapiennych skałach od tysięcy lat tworzy bariery trawertynowe, stanowiące naturalne tamy, które z kolei stworzyły szereg pięknych jezior, jaskiń i wodospadów. Te procesy geologiczne trwają do dziś. Lasy Parku zamieszkują zaś niedźwiedzie, wilki i wiele rzadkich gatunków ptaków.”

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót w godzinach nocno - porannych z dnia 7 na 8.UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.

W CENIE
transport nowoczesnym autokarem | 5 noclegów w hotelu Faraon*** w Trpanj | śniadania oraz obiadokolacje | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe) , NNW, OC | bagaż | opieka pilota wycieczek | realizacja programowych wycieczek | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) - 10zł/osoba

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: 50 EUR/os/pobyt- opłata miejscowa (płatna na miejscu), taksa klimatyczna 1,4 EUR/os/noc , Park Narodowy Jezior Plitwickich: ok. 35 EUR/os. (płatny bilet na miejscu)

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: Bilety wstępu – ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie:

 • Dubrownik : Mury Miejskie (28 EUR), Wzgórze Srd (kolejka linowa na wzgórze Srd – 24 EUR), Brama Pile, Wielka Fontanna Onufrego, Klasztor i kościół Franciszkanów (Muzeum klasztoru Franciszkanów – 8 EUR), Stradun, Pałac Rektorów (20 EUR). Wśród tych licznych zabytków powstawały sceny do serialu „Gra o Tron” czy jednej z części „Gwiezdnych Wojen”.
 • Trogir: Twierdza Kamerlengo (6 EUR), baszta św. Marka, pałac Ćipiko, katedra św. Lovre (5 EUR).

Pozostałe bilety jeśli będą wymagane.

Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu Faraon*** w Trpanj

Transport

 • Autokar (klimatyzacja, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
 • Katowice 19:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5),
  Kraków 17:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 70 zł / osoba
  Wrocław 16:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 130 zł / osoba
  Łódź
  16:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 180 zł / osoba,
  Warszawa 14:00 (Dworzec Metro Wilanowska) + 230 zł / osoba,
  Pszczyna 19:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
  Bielsko- Biała 20:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)) + 70 zł / osoba
 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)