OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Buongiorno Italia  

UWAGA! REZERWACJE ZAŁOŻONE OD 15.01.2024 - ZAKWATEROWANIE HOTEL LA CARICA *** - DOTYCZY TERMINU 27/04-04/05

Werona, Mediolan, Bergamo, Sirmione, Jezioro Garda, Wenecja, Caorle - te magiczne włoskie miasta czekają na Waszą odkrywczą podróż, wypełnioną pięknem, stylem, urokiem, wrażliwością i romantyzmem.

Ta podróż to okazja, by poznać Włochy w sposób niezwykły i wypełniony niezapomnianymi przeżyciami. Dołączcie do nas i odkryjcie piękno Italii na wiosnę.

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd w stronę Włoch.


DZIEŃ 2:
Przejazd do słynnej Werony. Werona uważana jest przez wielu za najpiękniejsze włoskie miasto. Znajduje się ono na liście światowego dziedzictwa UNESCO jednak to co przyciąga turystów każdego roku to słynna miłosna historia Romea i Julii według sztuki Williama Szekspira. Podczas zwiedzania Werony zobaczymy między innymi: Amfiteatr Weroński popularnie zwany Areną, wybudowany przez starożytnych rzymian, Piazza delle Erbe- centralny plac w Weronie, Casa di Giulietta - Dom Julii Capulett ze słynnego dramatu Szekspira Romeo i Julia, Piazza dei Signori na którym stoi pomnik Dante Alighieriego.
Przejazd do Sanktuarium Santa Madonna della Corona – wyjątkowo ciche i spokojne miejsce „zawieszone” pomiędzy skałami, a niebem. Przejazd na zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 3: Śniadanie. Wycieczka do Mediolanu. Mediolan w Polsce głównie kojarzony jest jak stolica mody, symbol włsokiego stylu i designu oraz siedizba dwóch słynnych klubów piłkarkisch. Zwiedzanie miasta: Zamek Sforzów – zamek zaprojektowany jako budowla obronna wraz z Parkiem Sempione, Galleria Vittorio Emanuele II – najstarsza działająca galeria handlowa we Włoszech, Plac Leonarda da Vinci, na którym znajduje się La Scala – najsłynniejsza scena operowa w Mediolanie i jedna z najsłynniejszych na świecie, Plac Katedralny oraz Katedra Duomo – najważniejszy punkt w Mediolanie, Piazza dei Mercanti – jeden z ciekawszych placów w Mediolanie – stanowi centrum życia miasta, Kościół Santa Maria delle Grazie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 4: Śniadanie. Wycieczka do Bergamo. Bergamo - jedno z najpiękniejszych włoskich miast, często nazywany miastem wież i murów. Zwiedzanie tzw. Górnego Miasta: Twierdza Rocca - stanowiąca element obronny miasta, o czym świadczy między innymi okrągła wieża obronna, Piazza del Duomo - plac z katedrą poświęconą św. Aleksandrowi, patronowi miasta. Przejazd do Sirmione - malowniczego miasteczka zlokalizowanego nad niesamowicie malowniczym Jeziorem Garda. Następnie dla chętnych (za dodatkową opłatą) rejs łódką po Jeziorze Garda. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 5: Śniadanie. Objazd wokół Jeziora Garda: Desenzano del Garda, w którym możemy zobaczyć zamek z punktem widokowym. Salò, które jest największym miasteczkiem leżącym na zachodnim brzegu jeziora. Limone sul Garda w którym możemy zobaczyć La Limonaia del Castel (cytrynowy zamek), wytwórnię oliwy Mostra dell’Olio oraz przejść się trasą spacerową w stronę Riva del Garda. Przejazd do Malcesine (u stóp Monte Baldo). Czas na plażowanie. Powrót na miejsce zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg


DZIEŃ 6: Śniadanie. Wycieczka do Wenecji. Wenecja jest miastem na wodzie i 100 wyspach tworząc zespół mostów i kanałów. Zwiedzimy między innymi: Plac św. Marka, znajdujący się w najstarszej części Wenecji, najsłynniejszy plac i prawdziwe serce miasta. Most Rialto – czyli najstarszy i do 1854 roku jedyny most nad Canal Grande, Pałac Dożów – będący siedzibą władców Wenecji. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

UWAGA: Opłata za wstęp do Wenecji dotyczyć będzie od wiosny 2024- ok. 5 EUR/ os., bilet do Wenecji nie obowiązuje dzieci do 14 roku życia.


DZIEŃ 7: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i podróż w drogę powrotną do kraju. Po drodze zwiedzanie niesamowicie malowniczego nadmorskiego miasteczka Caorle – które nazywane jest przez niektórych „Wenecją w miniaturze”. Tutejsze stare miasto swoim klimatem faktycznie przypomina położoną nieopodal stolicę regionu Veneto – Wenecję. Znajdziemy tu oryginalne kolorowe kamienice, urokliwe wąskie uliczki, kawiarnie i sklepy oraz malowniczy port. Odwiedziny w winiarni, (degustacja dla chętnych 10 EUR/os) oraz możliwość zakupu lokalnych wyrobów, czas na obiad.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w nocy z dnia 7/8.


UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).


*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.
5 noclegów w Hotel Centro Turistico Gardesano*** / Hotel La Carica *** nad Jeziorem Garda | Wyżywienie HB |Transport autokarem | Opieka pilota | Program zwiedzania | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe), NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) – 10 zł/osoba


CENA NIE ZAWIERA (obligatoryjnie): Opłata administracyjna 70 EUR za os. (płatne u pilota) | Taksa klimatyczna - 1,4 euro/os/noc I Wstęp do Wenecji ok. 5 EUR - cena orientacyjna może ulec zmianie.

CENA NIE ZAWIERA (opcjonalnie): Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba | Bilety wstępu do poszczególnych atrakcji - ceny orientacyjne (mogą ulec zmianie) min:


 • Wjazd kolejką w Bergamo ok. 8 EUR/os
 • Werona – arena ok. 25 EUR/os
 • Bazylika w Wenecji ok. 5 EUR/os
 • Rejs Jezioro Garda ok. 25 EUR/os
 • Rejs na Wyspę Murano ok. 20 EUR/os
 • Rejs na Wyspę Burano ok. 20 EUR/os
 • Wjazd kolejką na Monte Baldo ok. 25 EUR/os
Zakwaterowanie na 5 noclegów w Hotel Centro Turistico Gardesano ***
Zakwaterowanie na 5 noclegów w Hotel La Carica *** REZERWACJE ZAŁOŻONE OD 15.01.2024 - DOTYCZY TERMINU 27/04-04/05


Transport :
 • Autokar (klimatyzacja, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
  Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 70 zł / osoba
  Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 130 zł / osoba
  Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 180 zł / osoba,
  Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska) + 210 zł / osoba,
  Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
  Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)) + 70 zł / osoba
 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)