OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Buongiorno Italia  

FIRST MINUTE 2024
Rezerwując wycieczki na 2024 do 31.10.2023 zyskujesz:
- Darmową gwarancję niezmienności ceny,
- Obniżoną wartość zaliczki: 199 zł/os, dopłata do 30% do końca lutego,

Werona, Mediolan, Bergamo, Sirmione, Jezioro Garda, Wenecja, Caorle - te magiczne włoskie miasta czekają na Waszą odkrywczą podróż, wypełnioną pięknem, stylem, urokiem, wrażliwością i romantyzmem.

Ta podróż to okazja, by poznać Włochy w sposób niezwykły i wypełniony niezapomnianymi przeżyciami. Dołączcie do nas i odkryjcie piękno Italii na wiosnę.

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd w stronę Włoch.


DZIEŃ 2:
Przejazd do słynnej Werony. Werona uważana jest przez wielu za najpiękniejsze włoskie miasto. Znajduje się ono na liście światowego dziedzictwa UNESCO jednak to co przyciąga turystów każdego roku to słynna miłosna historia Romea i Julii według sztuki Williama Szekspira. Podczas zwiedzania Werony zobaczymy między innymi: Amfiteatr Weroński popularnie zwany Areną, wybudowany przez starożytnych rzymian, Piazza delle Erbe- centralny plac w Weronie, Casa di Giulietta - Dom Julii Capulett ze słynnego dramatu Szekspira Romeo i Julia, Piazza dei Signori na którym stoi pomnik Dante Alighieriego.
Przejazd do Sanktuarium Santa Madonna della Corona – wyjątkowo ciche i spokojne miejsce „zawieszone” pomiędzy skałami, a niebem. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu Gardesano ***. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Wycieczka do Mediolanu. Mediolan w Polsce głównie kojarzony jest jak stolica mody, symbol włsokiego stylu i designu oraz siedizba dwóch słynnych klubów piłkarkisch. Zwiedzanie miasta: Zamek Sforzów – zamek zaprojektowany jako budowla obronna wraz z Parkiem Sempione, Galleria Vittorio Emanuele II – najstarsza działająca galeria handlowa we Włoszech, Plac Leonarda da Vinci, na którym znajduje się La Scala – najsłynniejsza scena operowa w Mediolanie i jedna z najsłynniejszych na świecie, Plac Katedralny oraz Katedra Duomo – najważniejszy punkt w Mediolanie, Piazza dei Mercanti – jeden z ciekawszych placów w Mediolanie – stanowi centrum życia miasta, Kościół Santa Maria delle Grazie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Wycieczka do Bergamo. Bergamo - jedno z najpiękniejszych włoskich miast, często nazywany miastem wież i murów. Dzieli się na dwie odmienne części: Città Alta (górne miasto) i Città Bassa (dolne miasto). Zwiedzanie tzw. Górnego Miasta: Twierdza Rocca - stanowiąca element obronny miasta, o czym świadczy między innymi okrągła wieża obronna, Piazza del Duomo - plac z katedrą poświęconą św. Aleksandrowi męczennikowi, patronowi miasta. Przejazd do Sirmione - malowniczego miasteczka zlokalizowanego nad niesamowicie malowniczym Jeziorem Garda. Do samego miasteczka z licznymi wąskimi i urokliwymi uliczkami wejdziemy przez bramę Zamku Scaligierich. Następnie dla chętnych (za dodatkową opłatą) rejs łódką po Jeziorze Garda. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Objazd wokół Jeziora Garda: Desenzano del Garda, w którym możemy zobaczyć zamek z punktem widokowym, eleganckie kamienice, urokliwe ulice i zaułki. Salò, które jest największym miasteczkiem leżącym na zachodnim brzegu jeziora. Elegancki kurort oraz miejsce, w którym znajdowała się stolica marionetkowej Włoskiej Republiki Socjalnej Benito Mussoliniego. Limone sul Garda w którym możemy zobaczyć La Limonaia del Castel (cytrynowy zamek), wytwórnię oliwy Mostra dell’Olio oraz przejść się trasą spacerową w stronę Riva del Garda. Przejazd do Malcesine (u stóp Monte Baldo). Malcesine to urocze, średniowieczne miasteczko nad Jeziorem Garda. Na szczyt Monte Baldo można wjechać kolejką linową (dla chętnych, za dodatkową opłatą). Nietypową atrakcją jest to, że w trakcie przejazdu wagonik kolejki obraca się wokół własnej osi, dzięki czemu uczestnicy mogą podziwiać zarówno górskie szczyty, jak i panoramę jeziora. Czas na plażowanie. Powrót na miejsce zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ 6: Śniadanie. Wycieczka do Wenecji. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem. Wenecja jest miastem na wodzie i 100 wyspach tworząc zespół mostów i kanałów. Dzięki nietypowemu położeniu, architekturze całe miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy między innymi: Plac św. Marka, znajdujący się w najstarszej części Wenecji, najsłynniejszy plac i prawdziwe serce miasta. Zobaczymy również na nim Bazylikę św. Marka zbudowaną w czasach Cesarstwa Bizantyjskiego , Most Rialto – czyli najstarszy i do 1854 roku jedyny most nad Canal Grande, Pałac Dożów – będący siedzibą władców Wenecji, pełniący funkcje obronne w okresie początków Republiki Weneckiej. Dla chętnych za dodatkową opłatą przepłynięcie tramwajem wodnym na wyspę Burano – wyspę kolorowych domków odbijających się w tafli wody. Na wyspie odwiedzić możemy Muzeum Koronek. Kolejną wyspą jaką zwiedzimy jest malownicza wyspa Murano – słynąca ze szkła artystycznego, na której możemy zakupić szklane dzieła oraz zwiedzić Muzeum Szkła na wyspie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i podróż w drogę powrotną do kraju. Po drodze zwiedzanie niesamowicie malowniczego nadmorskiego miasteczka Caorle – które nazywane jest przez niektórych „Wenecją w miniaturze”. Tutejsze stare miasto swoim klimatem faktycznie przypomina położoną nieopodal stolicę regionu Veneto – Wenecję. Znajdziemy tu oryginalne kolorowe kamienice, urokliwe wąskie uliczki, kawiarnie i sklepy oraz malowniczy port. Odwiedziny winiarni w Cessalto, degustacja oraz możliwość zakupu lokalnych wyrobów, czas na obiad.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w nocy z dnia 7/8.

UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).


*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.
5 noclegów w Hotel Centro Turistico Gardesano*** nad Jeziorem Garda | Wyżywienie HB |Transport autokarem | Opieka pilota | Program zwiedzania | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe), NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) – 10 zł/osoba


CENA NIE ZAWIERA (obligatoryjnie): Opłata administracyjna 70 EUR za os. (płatne u pilota) | Taksa klimatyczna - 1,4 euro/os/noc.

CENA NIE ZAWIERA (opcjonalnie): Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba | Bilety wstępu do poszczególnych atrakcji - ceny orientacyjne (mogą ulec zmianie) min:


 • Wjazd kolejką w Bergamo ok. 8 EUR/os
 • Werona – arena ok. 25 EUR/os
 • Bazylika w Wenecji ok. 5 EUR/os
 • Rejs Jezioro Garda ok. 25 EUR/os
 • Rejs na Wyspę Murano ok. 20 EUR/os
 • Rejs na Wyspę Burano ok. 20 EUR/os
 • Wjazd kolejką na Monte Baldo ok. 25 EUR/os
Zakwaterowanie na 5 noclegów w Hotel Centro Turistico Gardesano***
Transport :
 • Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
  Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 70 zł / osoba
  Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 130 zł / osoba
  Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 180 zł / osoba,
  Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska) + 210 zł / osoba,
  Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
  Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)) + 70 zł / osoba

 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)