OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Buongiorno Italia  

Buongiorno Italia

Werona, Mediolan, Bergamo, Sirmione, Jezioro Garda, Wenecja, Portogruaro, Caorle.

Co powstanie z połączenia piękna, stylu, uroku, wrażliwości i romantyzmu? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, koniecznie wybierzcie się z nami w podróż po cudownej Italii, w pięknej wiosennej odsłonie. Poznajcie na nowo zachwycające włoskie miasta. Werona – dla Szekspira stała się domem słynnych Romea i Julii, dlatego też jednym z punktów naszej wycieczki , jest właśnie dom tytułowej Julii. Jednak Werona to nie tylko tło dla dzieła literackiego. Zobaczymy m.in. Amfiteatr Weroński, czy Piazza delle Erbe. Pozwolimy sobie na chwilę zadumy i spokoju w Sanktuarium Santa Madonna della Corona – wyjątkowe miejsce „zawieszone” pomiędzy skałami, a niebem.
Następnie zwiedzimy stolicę włoskiej mody i siedzibę od 1899r. klubu piłkarskiego AC Milan. To cudowne miasto nie słynie jednak tylko z tego, dlatego zabierzemy Was na spacer po Placu Leonarda da Vinci, na którym znajduje się La Scala – jedna z najsłynniejszych scena operowych świata. Zobaczymy Plac Katedralny, czy Galleria Vittorio Emanuele II. Naszym celem będzie również miasto wież i murów, czyli Bergamo, które jest zaliczane do jednych z najpiękniejszych włoskich miast, składa się ono z dwóch odmiennych części. Czym się różnią? Tego dowiecie się na miejscu ;) Jezioro Garda, nie ma nic piękniejszego niż połączenie gór i cudownej błękitnej głębi wody. Tutaj dosłownie, każdy znajdzie coś dla siebie. Zwiedzimy urokliwe miasteczka położone nad jeziorem z ich największymi atrakcjami. A to jeszcze nie wszystko. Gondole, kolorowe budynki, kanały… O tak, cudowna i romantyczna Wenecja to perła w koronie. Zobaczymy, to co w niej najpiękniejsze: Bazylika Św. Marka, Most Rialto i Canale Grande. Na sam koniec zostawiamy sobie, miasto z piękną zabytkową starówką, Portogruaro oraz miasteczko Caorle.

Buongiorno Italia, czyli esencja północnych Włoch!


DZIEŃ 1 wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd w stronę Włoch.

DZIEŃ 2 przejazd do słynnej Werony.

Werona uważana jest przez wielu za najpiękniejsze włoskie miasto. Znajduje się ono na liście światowego dziedzictwa UNESCO jednak to co przyciąga turystów każdego roku to słynna miłosna historia Romea i Julii według sztuki Williama Szekspira. Podczas zwiedzania Werony zobaczymy między innymi: Amfiteatr Weroński popularnie zwany Areną, wybudowany przez starożytnych rzymian, Piazza delle Erbe- centralny plac w Weronie, Casa di Giulietta - Dom Julii Capulett ze słynnego dramatu Szekspira Romeo i Julia, Piazza dei Signori na którym stoi pomnik Dante Alighieriego.
Przejazd do Sanktuarium Santa Madonna della Corona – wyjątkowo ciche i spokojne miejsce „zawieszone” pomiędzy skałami, a niebem.
Przejazd na zakwaterowanie w hotelu Gardesano ***. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3 śniadanie. Wycieczka do Mediolanu.

Mediolan-w Polsce głównie kojarzony jest jak stolica mody, symbol włsokiego stylu i designu oraz siedizba dwóch słynnych klubów piłkarkisch. Zwiedzanie miasta: Zamek Sforzów – zamek zaprojektowany jako budowla obronna wraz z Parkiem Sempione, Galleria Vittorio Emanuele II – najstarsza działająca galeria handlowa we Włoszech, Plac Leonarda da Vinci, na którym znajduje się La Scala – najsłynniejsza scena operowa w Mediolanie i jedna z najsłynniejszych na świecie, Plac Katedralny oraz Katedra Duomo – najważniejszy punkt w Mediolanie, Piazza dei Mercanti – jeden z ciekawszych placów w Mediolanie – stanowi centrum życia miasta, Kościół Santa Maria delle Grazie.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4 śniadanie. Wycieczka do Bergamo.

Bergamo - jedno z najpiękniejszych włoskich miast, często nazywany miastem wież i murów. Dzieli się na dwie odmienne części: Città Alta (górne miasto) i Città Bassa (dolne miasto). Zwiedzanie tzw. Górnego Miasta: Twierdza Rocca - stanowiąca element obronny miasta, o czym świadczy między innymi okrągła wieża obronna, Piazza del Duomo - plac z katedrą poświęconą św. Aleksandrowi męczennikowi, patronowi miasta.

Przejazd do Sirmione - malowniczego miasteczka zlokalizowanego nad niesamowicie malowniczym Jeziorem Garda. Do samego miasteczka z licznymi wąskimi i urokliwymi uliczkami wejdziemy przez bramę Zamku Scaligierich.
Następnie dla chętnych (za dodatkową opłatą) rejs łódką po Jeziorze Garda. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5 Śniadanie. Na początek objazd wokół Jeziora Garda:

Desenzano del Garda, w którym możemy zobaczyć zamek z punktem widokowym, eleganckie kamienice, urokliwe ulice i zaułki.

Salò, które jest największym miasteczkiem leżącym na zachodnim brzegu jeziora. Elegancki kurort oraz miejsce, w którym znajdowała się stolica marionetkowej Włoskiej Republiki Socjalnej Benito Mussoliniego.

Limone sul Garda w którym możemy zobaczyć La Limonaia del Castel (cytrynowy zamek), wytwórnię oliwy Mostra dell’Olio oraz przejść się trasą spacerową w stronę Riva del Garda.
Przejazd do Malcesine (u stóp Monte Baldo).

Malcesine to urocze, średniowieczne miasteczko nad Jeziorem Garda. Na szczyt Monte Baldo można wjechać kolejką linową (dla chętnych, za dodatkową opłatą). Nietypową atrakcją jest to, że w trakcie przejazdu wagonik kolejki obraca się wokół własnej osi, dzięki czemu uczestnicy mogą podziwiać zarówno górskie szczyty, jak i panoramę jeziora.

Powrót na miejsce zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ 6 Śniadanie. Wycieczka do Wenecji. Zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem.

Wenecja jest miastem na wodzie i 100 wyspach tworząc zespół mostów i kanałów. Dzięki nietypowemu położeniu, architekturze całe miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzimy między innymi: Plac św. Marka, znajdujący się w najstarszej części Wenecji, najsłynniejszy plac i prawdziwe serce miasta. Zobaczymy również na nim Bazylikę św. Marka zbudowaną w czasach Cesarstwa Bizantyjskiego , Most Rialto – czyli najstarszy i do 1854 roku jedyny most nad Canal Grande, Pałac Dożów – będący siedzibą władców Wenecji, pełniący funkcje obronne w okresie początków Republiki Weneckiej.
Dla chętnych za dodatkową opłatą przepłynięcie tramwajem wodnym na wyspę Burano – wyspę kolorowych domków odbijających się w tafli wody. Na wyspie odwiedzić możemy Muzeum Koronek. Kolejną wyspą jaką zwiedzimy jest malownicza wyspa Murano – słynąca ze szkła artystycznego, na której możemy zakupić szklane dzieła oraz zwiedzić Muzeum Szkła na wyspie. Obok znajduje się jeszcze jedna wyspa Torcello – prawdziwa oaza spokoju zatopiona w zieleni.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i podróż w drogę powrotną do kraju.
Po drodze przejazd do Portogruaro – miasto sztuki i kultury z zabytkową starówką, położone jest przy granicy regionów nad rzeką Lemene. Charakterystycznym punktem miasteczka jest Duomo di Sant’Andrea apostolo budowane w latach 1793-1839. Dzwonnica jest trzecią najbardziej krzywą wieżą we Włoszech i ma 59m. wysokości. Ostatnim punktem będzie niesamowicie malownicze nadmorskie miasteczko Caorle – które nazywane jest przez niektórych „Wenecją w miniaturze”. Tutejsze stare miasto swoim klimatem faktycznie przypomina położoną nieopodal stolicę regionu Veneto – Wenecję. Znajdziemy tu oryginalne kolorowe kamienice, urokliwe wąskie uliczki, kawiarnie i sklepy oraz malowniczy port.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd w nocy z dnia 7/8.UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).


*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.
W CENIE
zakwaterowanie na 5 noclegów w Hotel Centro Turistico Gardesano*** nad Jeziorem Garda| 5 śniadań | 5 obiadokolacji |Transport autokarem | Opieka pilota | Program zwiedzania I Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe do 20% sumy ubezpieczenia KL) , NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR; Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) – 10 zł/osoba.

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: opłata administracyjna 70 EUR za os. (płatne u pilota).

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: wybór miejsca w autokarze - 40 zł osoba | bilety wstępu do poszczególnych atrakcji - ceny orientacyjne (mogą ulec zmianie) min:
 • wjazd kolejką w Bergamo ok. 5 EUR
 • Werona – arena ok. 25 EUR/os
 • Bazylika w Wenecji ok. 5 EUR/os
 • Rejs Jezioro Garda ok. 25 EUR/os
 • Wjazd kolejką na Monte Baldo ok.25 EUR/os

Zakwaterowanie: Zakwaterowanie na 5 noclegów w Hotel Centro Turistico Gardesano***

Wyżywienie : HB - 5 śniadań + 5 obiadokolacji

Transport :
 • Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 20:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
  Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 60 zł / osoba
  Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1) + 120 zł / osoba
  Opole 18:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja) + 100 zł / osoba,
  Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna) + 150 zł / osoba,
  Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska) + 195 zł / osoba,
  Częstochowa 18:30 (Dworzec PKS al. Wolności 45) +100 zł / osoba,
  Rybnik 18:30 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6)+ 90 zł / osoba
  Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
  Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)) + 60 zł / osoba

 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)