OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Bonjour Paris  28.04-02.05.2023 - OFERTA WYPRZEDANA
07.06-11.06.2023 - OFERTA WYPRZEDANA


Czar, tajemnica, historia, styl, piękno. Paryż to nie miasto, to styl życia!
Pokochały go miliony, a dla wielu wielkich artystów stał się domem. Nic w tym dziwnego - Paryż otacza magią i inspiruje na każdym kroku.
Spacerując ulicami Paryża mijamy niezliczone kawiarnie i restauracje, które zachęcają by usiąść na chwilę w ich cieniu i obserować życie miasta. Zapach palonej kawy i bagietki o poranku. Popołudniowy kieliszek wina w knajpce na romatycznym Montmartre przy wtórze piosenek Édith Piaf. Wieża Eiffla skrząca się nocną iluminacją.

Stolica Francji to muza sama w sobie. Zapraszamy na podróż tymi samymi uliczkami, którymi przechadzali się Coco Chanel, Édith Piaf, czy Picasso, Fryderyk Chopin. Poczujcie smak, magię i piękno tego miasta. Nie może Was tam zabraknąć.


DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Nocny przejazd przez Polskę, Niemcy, Francję.

DZIEŃ 2: Przyjazd do Paryża w godzinach porannych.

Zwiedzanie zaczynamy od Île de la Cité. Jednej z dwóch wysp znajdujących się na Sekwanie w centrum Paryża. Jest to najstarsza część miasta zbudowana w okolicach IV wieku p.n.e. przez galijskie plemię Paryzjów. Na wyspie wznieśli oni ołtarz bogów celtyckich, na których postawiona została Katedra Notre-Dame, która jest główną atrakcją wyspy. Na wyspie zobaczymy również Palais de Justice (Pałac Sprawiedliwości), czyli zespół budynków od początku istnienia stanowiący siedzibę najważniejszych organów wymiaru sprawiedliwości we Francji. Następnie Louvre. Dawny pałac królewski, a obecnie jedno z największych i najchętniej odwiedzanych muzeów sztuki na świecie, w którym można zobaczyć między innymi rzeźbę „Venus z Milo”, czy najsłynniejszy obraz Da Vinciego „Mona Lisę”. Czas wolny. Następnie spacer reprezentacyjną aleją w Paryżu - Champs Elysees. W następnej kolejności przejdziemy pod Arc de triomphe (Łuk Triumfalny) stojący na placu Charlesa de Gaulee’a. Pod łukiem od 1921 roku znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Paryża. W dniu trzecim zwiedzanie zaczniemy od Pałacu Inwalidów znajdującym się na lewym brzegu Sekwany. Od początku istnienia służył jako szpital i pensjonat dla inwalidów wojennych. Kolejną destynacją tego dnia będzie Dzielnica Łacińska. Uniwersytecka dzielnica Paryża, w której znajduje się między innymi Uniwersytet Sorbona, Panteon i Pałac Luksemurski (siedziba francuskiego Senatu). Dzielnica ta słynie z kafejek pełnych studentów oraz wielkiej ilości znajdujących się w niej księgarń.
Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.
W tym dniu zwiedzimy wizytówkę Paryża oraz symbol całej Francji. Wieża Eiffla, jest najwyższą budowlą w Paryżu, a w momencie powstania była najwyższą budowlą na świecie. „Żelazna dama”, bo tak też mówi się na wieżę, stoi w zachodniej części miasta, nad Sekwaną, na północno-zachodnim krańcu Pola Marsowego. Kolejną atrakcją tego dnia będzie Rejs statkiem spacerowym po Sekwanie. Jest to atrakcja za dopłatą dla osób chętnych, który zaoferuje nam przepiękne widoki na między innymi Notre Dame i Musee d’Orsay oraz odkryje przed nami historię i architekturę Paryża. Następnie spacer po wzgórzu Montmartre, z którego rozpościera się przepiękna panorama miasta. Ostatnim punktem zwiedzania będzie Bazylika Sacré-Cœur (Bazylika Najświętszego Serca). Czas wolny.
O godzinie 19:00 przejazd w stronę Polski. Przejazd przez Francję, Niemcy.

DZIEŃ 5: Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.


UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji. Możemy dokonać takiej rezerwacji w Państwa imieniu na podstawie zgłoszenia mailowego (możliwa pomoc biura - wymagane zgłoszenie przy rezerwacji).

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie. Poruszanie się po Paryżu podczas realizacji programu , z racji charakteru miasta, odbywa się głównie komunikacją miejską (głownie metrem).

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.


W CENIE
Transport autokarem | Wyżywienie BB (w terminie 28.04-02.05.2023 śniadanie wzmocnione - szynka, ser i jajka) | Zakwaterowanie - hotel na przedmieściach Paryża, 2 noclegi (w terminie 28.04-02.05.2023 zakwaterowanie w hotelu Adonis Paris Sud Apparthôtel *** (w Chevilly Larue)) | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe do 20% sumy ubezpieczenia KL) , NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | Opieka pilota | Realizacja programu | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł/os i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 zł/os.

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: opłata administracyjna - 50 €/os - płatne na miejscu | Metro - około 23 €/os.

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba, gwarancja niezmienności ceny – 79 zł/ osoba.
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (na życzenie):
 • Wieża Eiffla - ok. 26€/os.
 • Rejs po Sekwanie - ok. 13€/os.
 • Luwr - ok. 20€/os.
 • St Chapelle - ok. 12€/os.
 • Łuk Triumfalny - ok. 13€/os.
 • Pałac Inwalidów - ok. 13€/os.

*Podane ceny biletów są orientacyjne, mogą ulec zmianie.
Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie w hotelu typu Première Classe na przedmieściach Paryża - 2 noclegi
W terminie:
28.04-02.05.2023 zakwaterowanie w hotelu Adonis Paris Sud Apparthôtel *** (w Chevilly Larue)
07.06-11.06.2023 - CAMPANILE Roissy ***
11.08-15.08.2023 - CAMPANILE Roissy ***
13.09-17.09.2023 - CAMPANILE Chaville ***


Wyżywienie:
Wyżywienie BB (2 x śniadanie kontynentalne; w terminie 28.04-02.05.2023 śniadanie kontynentalne wzmocnione - szynka, ser i jajka)

Transport:

 • Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 10:30 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5),
  Zabrze 10:50 (Stadion Górnika Zabrze, ul. Roosevelta 81)
  Gliwice 11:15 (parking przy Mc Donald’s, Europa Centralna)
  Wrocław 13:00 (Francuska 6, 55-040 Bielany Wrocławskie

  Kraków 09:00 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)) + 60 zł / osoba
  Łódź 07:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna - strefa Kiss&Ride ) + 150 zł / osoba,
  Częstochowa 08:30 (Dworzec PKS al. Wolności 45) +100 zł / osoba
  Tychy 09:30 (Stacja BP koło Browaru, ul. Katowicka; w drodze powrotnej przystanek na stacji po drugiej stronie trasy ) + 60 zł / osoba
  Pszczyna 09:15 (Hotel Imperium ul. Bielska 54) + 70 zł / osoba
  Bielsko- Biała 09:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)) + 60 zł / osoba


 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:


Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)