Oferta jest już niedostępna, zobacz pozostałe nasze oferty

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 90

Warning: Attempt to assign property 'last_price' of non-object in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 92

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 93

OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

BAWARIA  

Ramowy Program

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozładu jazdy. Przejazd przez Czechy, Austrię, NIemcy.

2 dzień: Przejazd do miejscowości Prien nad urokliwym bawarskim jeziorem Chiemsee. Stąd właśnie odpływają statki, aby przewieźć tusrytów do najpopularniejszej atrakcji Pałacu Herrenchiemsee na wyspie Herrenchiemsee. Rejs na wyspę trwa ok. 20 min., później spacerowym tempem, podziwiając piękno przyrody Wyspy Mężczyzn docieramy do Pałacu, którego wzorem miał być podparyski Wersal. Na tle pozostałych trzech zamków króla Ludwika II (obok Neuschwanstein i Hohenschwangau) nie wyróżnia się zewnętrzną fasadą. Wewnątrz natomiast możemy podziwiać prawdziwy luksus. Pałac otaczają piękne ogrody z fontannami, które są uruchamiane o określonym czasie. Warto poczekać na rozpoczęcie aby móc podziwiać to wodne widowisko. Powrót z wyspy. Kolejny punkt programu to Zamek Neuschwanstein, położony niedaleko Fussen, w południowej Bawarii. Jest to pierwszy z zamków, który został wybudowany na polecenie króla. To najsłynniejszy z jego zamków, a w jego wnętrzu możemy podziwiać mnóstwo łączących się ze sobą stylów architektonicznych, np. mieszanka mauretańsko-gotycko-barokowa. Największą z zamku, Salę Śpiewaków zdobią freski przedstawiające życie Lohengrina i Parsifala. Jest najbardziej rozpoznawalnym zamkiem na świecie, należy do kilku zamków, na których wzorowano się podczas budowy zamku Disneya. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu po austriackiej stronie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Monachium pełnego kontrastów miejsca: możemy podziwiać tam łączące się ze sobą nowoczesne obiekty i zabytkowe budowle. Przejazd do Parku olimpijskiego, gdzie mieści się Muzeum BMW – zwiedzanie. Przejazd do centrum komunikacją miejską. Zwiedzanie Starego Miasta (altstadt), a dokładniej Marienplatz. Wokół niego ulokowane są najważniejsze i najstarsze zabytki miasta. Marienplatz posiada dwa ratusze: nowy i stary, w związku z budową Nowego Ratusza rozebrano 24 kamienice. Stary Ratusz mieści się blisko Nowego Ratusza, w jego budynku znajduje się muzeum miejskie. Na bocznej ścianie budynku znajduje się pomnik Julii z Werony. Niedaleko Ratusza znajduje się plac targowy Viktualienmarkt. Jest to słynny targ spożywczy, który został otwarty w 1807 roku. Odbywają się tutaj coroczne uroczystości, takie jak start sezonu białych szparagów czy karnawały. Można kupić tutaj mnóstwo lokalnych produktów oraz napić się regionalnych trunków. Ogrody i hale piwne w Monachium. Hale piwne różnią się od klasycznych pubów tym, że wzdłuż hali ciągnie się jeden, długi stół, przy którym siedzą wszyscy, panuje przy nim kontrolowany chaos. Bawaria kojarzona jest przez wielu przede wszystkim z festiwalem Oktoberfest, lecz śmiało można zaryzykować stwierdzeniem, że Oktoberfest jest w Bawarii cały rok. Popularne hale piwne w Monachium: Hofbräuhaus, to najpopularniejsza hala piwna, która dzisiaj pełni rolę atrakcji turystycznej, istnieje od 1589 roku. Wyjazd w godzinach wieczornych.

4 dzień: powrót w godzinach porannych.

UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.

** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.


W cenie:
- transport autokarem (klimatyzacja, barek, DVD),
- 1 nocleg w hotelu *** (po austriackiej stronie) - pokoje 2 osobowe,
- wyżywienie: 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja,
- opieka pilota wycieczek,
- ubezpieczenie KL 20.000 EUR, NNW 3.000 EUR, bagaż 250 EUR
- składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy 2 zł/ osoba, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 2zł / osoba
- realizacja programu

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie:
Opłata administracyjna 65 EUR/ osoba (bilety wstępu: Neuschwanstein, Pałac Herrenchiemsee, rejs statkiem, metro, tour guide, muzeum BMW)

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł/osoba, gwarancja niezmienności ceny – 79 zł/ osoba.
Zakwaterowanie:
1 x nocleg w hotelu 3* po austriackiej stronie - pokoje 2,3 – osobowych z łazienką

Wyżywienie:
1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja
Transport :
  • Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)
  • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
  • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.

Bagaż autokarowy:

  • podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  • zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).

Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
Kraków 20:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)),
Katowice 22:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
Zabrze 22:20 (Stadion Górnika Zabrze, ul. Roosevelta 81)
Gliwice 22:45 (parking przy McDonald’s, Europa Centralna)
Żory 23:00 - Północna 5, 44-240 Żory

Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4

Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)