Ocena klientów:

Długie Weekendy 2023 w Grecji  

Długie weekendy to czas odpoczynku dla ciała i ducha. Masz ochotę spędzić go inaczej niż zwykle? Grecja czeka właśnie na Ciebie. Przygotowaliśmy bogaty program atrakcji, dzięki któremu na pewno nie będziesz się nudził. Zwiedzanie Aten i Meteorów, wieczorne imprezy tematyczne, kąpiele w termalnym wodospadzie i wiele innych. Dodatkowo w programie stolica byłej Jugosławii oraz dzisiejszej Serbii, czyli Belgrad oraz magiczny Budapeszt.

Podróżny zobowiązany jest do śledzenia aktualnych regulacji, w każdej chwili może pojawić się konieczność wypełniania formularza Passenger Locator Form

Wyjazd do części krajów wiąże się z koniecznością wykonania odpowiednich testów zdrowotnych, posiadaniem zaświadczenia o szczepieniu, wypełnieniem odpowiednich formularzy lokalizacyjnych, dopełnieniem innych procedur. Podróżny zobowiązany jest do zapoznania się z aktualnymi regulacjami na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

W cenie

Transport autokarem (WC, klimatyzacja, DVD) | 5 noclegów w obiektach o standardzie 2/3* | Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje) | Ubezpieczenie KL 15000 EUR (Obejmuje zachorowania na COVID-19) , NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR | Opieka pilota | Wycieczki: Ateny, Termopile, Meteory oraz atrakcje zawarte w programie | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoby | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoba (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy).

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): Opłata noclegowa - 1,50 EUR pokój/doba lub 0,50 EUR pokój/doba - pobierana podczas zakwaterowania | Oplata administracyjna 50 EUR/osoba

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Wejście do klasztoru w Meteorach (ok. 3 EUR) | Bilet wstępu na Akropol (ok. 20 EUR wstęp) | Bilet wstępu do Delf (ok. 12 EUR), Osios Loukas (ok. 4 EUR) | Rejs na Skiathos (ok. 60 EUR) | Rejs na Greckie Seszele (ok. 16 EUR) | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba


Dzień 1: Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.

Dzień 2: Przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. Można tutaj m.in. rozkoszować się kąpielami w termalnych źródłach (dostępne bezpłatnie), których zdrowotne właściwości znane były już w starożytności. Dla naszych gości zorganizowany zostanie wieczór grecki, w trakcie którego rozbrzmiewać będzie lokalna muzyka, a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji. Nocleg.

Dzień 3: Wyjazd do Meteorów – kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Wieczorem odwiedzenie miejsca, gdzie przed wiekami odbyła się słynna na całym świecie bitwa pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Wizyta w Termopilach to również okazja, by wzorem Leonidasa zregenerować swoje siły w termalnej rzece (koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy). Wieczorem nasi goście zaproszeni zostaną do udziału w imprezie "Szalone lata 70 i 80". Nocleg.

Dzień 4: Przejazd do Aten – port w Pireusie, centrum Aten na czele z Akropolem- perłą architektury światowej (dwie opcje tj. wejście na Akropol dodatkowo płatne, wejście na wzgórze Filoppaposa z pilotem- bezpłatnie). Zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. Tego wieczoru rozbrzmiewać będzie muzyka latynoska. To niepowtarzalna okazja, by podnieść swoje taneczne umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora. Nocleg.

Dzień 5: Przejazd do portu w Glyfie i rejs na wyspę Skiathos (opcja dodatkowa). Podczas rejsu czeka nas mnóstwo zabawy, tańców i śmiechu. O dobry nastrój zadba Kapitan wraz z załogą i profesjonalni tancerze. Wyspa Skiathos zyskała na popularności dzięki musicalowi „Mamma Mia” w którym uwieczniono jej krajobrazy. Zwiedzimy stolicę wyspy o charakterystycznej amfiteatralnej zabudowie. Zobaczymy m.in. słynną wieżę zegarową przy kościele Świętego Mikołaja oraz półwysep Bourtzi z twierdzą wenecką. Statek zacumuje także przy plaży Koukunaries, słynącej z piasku mieniącego się w słońcu. Nie zabraknie czasu na plażowanie a także kąpiele w krystalicznie czystej wodzie morza egejskiego. Wieczorem karaoke z największymi hitami muzyki światowej i polskiej. Nocleg.

Dzień 6: Przejazd do Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. W trakcie całodniowej wycieczki zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni – Święty Okręg, czyli Świątynię Apollina, w której urzędowały Pytie, antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów – święte Źródło Kastalskie oraz Marmarię, czyli sanktuarium Ateny. W programie również wizyta w klasztorze Osios Loukas, którego mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza, a także klimatyczne miasteczko Arachova u stóp gór Parnasu uchodzące za stolicę greckiego narciarstwa. Wieczorem nasi goście zaproszeni zostaną do udziału w imprezie "Szalone lata 70 i 80". Nocleg.

Dzień 7: Czas wolny na plażowanie lub możliwość skorzystania z rejsu na tzw. Greckie Seszele (opcja dodatkowa), czyli kompleksu powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą florą, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 8: Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Gelerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

*Program ma charakter ramowy a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie


GRECKIE SESZELE (zobacz więcej >>>)
Cena wyjazdu: ok. 16 EUR za osobę

REJS NA SKIATHOS (zobacz więcej >>>)
Cena wyjazdu: ok. 60 EUR za osobę

Transport autokarem

 • Autokar klasy LUX (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem. Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 05:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
  Kraków 03:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)),
  Wrocław 02:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1),
  Opole 3:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja),
  Łódź 2:30 (Dworzec autobusowy Fabryczna),
  Warszawa 00:15 (Dworzec Metro Wilanowska),
  Częstochowa 04:00 (Dworzec PKS al. Wolności 45),
  Rybnik 4:00 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6),
  Pszczyna 06:00 (Hotel Imperium ul. Bielska 54),
  Bielsko- Biała 06:30 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).

Opinie naszych Klientów 4,88/5

Dodaj opinięJagna I Gosia, 2019-05-09

Wyjazd na majówkę- super ! Wygodny autokar, hotel Sissy bardzo fajny, z plażą, a jednocześnie z zielenią dającą cień. Wycieczki udane. Pilotka pani Liliana godna polecenia. Energiczna , zawsze w dobrym humorze, panująca nad swoją dużą gromadką. Biuro nie zawiodło. Polecamy . Całość 5/5"

Dorota Kroll, 2019-05-06

Wyjazd super , pilotka Kama rewelacyjna , dużo wiadomości nam przekazała i do tego zawsze uśmiechnięta :)
Kierowcy na medal :)
Sam hotel Sissy bardzo wygodny z piękną plażą i basenem . Wyjazd bardzo intensywny ale godny polecenia.
Mam nadzieję że w przyszłym roku uda mi się znów wybrać ."

1, 2019-04-05

Od lutego probowalam zlapać ta oferte niestety byla nie dostepna dopiero termin na wrzesien a tu prosze wolne miejsca - szkoda jade do chorwacji "

Anna Ryś, 2019-02-28

Bardzo mila obsługa hotelu jak i biura podróży! Dużo ciekawych atrakcji. Polecam w 100% :) "

Karol i Monika, 2019-02-25

Fantastyczny czas w Grecji! Podróż autokarem bez problemu, mimo obaw. Polecamy biuro w 100%! "

Michał Lewicki, 2019-02-18

Wszystko super. Polecam wszystkim Meteory! Robią ogromne wrażenie."

Tomasz Abracham, 2019-02-14

Sporo zwiedzania, czas wypełniony do maksimum. Piloci ok."

Bartosz K., 2019-02-13

Cały wyjazd pełen atrakcji, intensywnego zwiedzania połączonego z wypoczynkiem. Przez te kilka dni nie narzekaliśmy na nudę, moje dzieci także wróciły bardzo zadowolone. Polecam wycieczki objazdowe tego biura, pilot Przemek to istna skarbnica wiedzy! "

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)