Oferta jest już niedostępna, zobacz pozostałe nasze oferty

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 90

Warning: Attempt to assign property 'last_price' of non-object in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 92

Notice: Undefined variable: offerId in /home/bekspert/domains/pluswakacje.pl/public_html/tpl/page/modules/shop/shop-details-dev.php on line 93

Ocena klientów:

Długie weekendy w Czarnogórze 2024  

Czarnogóra dla wielu jest najpiękniejszym z krajów Półwyspu Bałkańskiego. Kusi turystów swoimi pięknymi plażami oraz krystalicznie czystymi wodami. Przygotowaliśmy dla Państwa program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.
Malownicze krajobrazy, rejsy (opcjonalne), kryjówki piratów, monastyry, a nawet wizyta Albanii! To wszystko czeka na Was w podróży do tego niewielkiego, lecz niezwykle ciekawego kraju.
Zawitamy do Budvy- średniowiecznego miasta, które przez wielu określane jest jako Czarnogórskie Miami. Zatoka Kotorska to miejsce z zapierającą dech w piersiach scenerią, które jest ważnym punktem na naszej podróżniczej mapie Czarnogóry. Z racji relacji sąsiedzkich z Albanią, zwiedzimy również Szkodrę – jedno z najstarszych miast w Europie. Pobyt w Czarnogórze zakończymy w Ulcinj – dawnej kryjówce piratów. W drodze powrotnej będziemy mieć okazję podziwiać kanion rzeki Morača oraz jeden z najstarszych serbskich monastyrów Morača (opcjonalnie).

Dzień 1: Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Słowację, Węgry. Postój ok. 2-3 godziny w BUDAPESZCIE, spacer: Bazylika św. Stefana, Parlament z zewnątrz, Plac Bohaterów . Przejazd dalej przez Serbię i do Czarnogóry.

Dzień 2: Przyjazd w godzinach południowych. Zakwaterowanie od godz. 14:00, wypoczynek, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Opcjonalnie Wycieczka – rejs statkiem ok. 25 EUR: PLAŻE CZARNOGÓRY. Rejs ten jest idealny dla tych, którzy pragną wykorzystać ciekawie dzień. Płynąc jesteśmy w stanie zobaczyć plaże znajdujące się na Riwierze Budwańskiej, wykąpać się w morzu, opalić i wrócić z powrotem pełni wrażeń. Pierwszy postój miasteczko Petrovac (po ok godzinie rejsu) postój około 1 h, zwiedzanie indywidualne miasteczka, spacer po molo, pozostałości baszty weneckiej, skosztować kawy, wykąpać się na pobliskiej plaży. Następnie około 2 h rejsu do Budwy, po drodze foto pauza ze statku przy wyspie św. Stefan od strony morza, przepłynięcie do Slovenska plaża - korzystanie z plaży, a dla chętnych proponujemy spacer na budwańśką starówkę (Stare Miasto - katedra św. Jana z zewnątrz, mury miejskie z zewnątrz, kościoły św. Sawy i św. Maria in Punta). Następnie udajemy się na wyspę św. Mikołaja. Powrót w godzinach popołudniowych. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 4: śniadanie, wypoczynek. Korzystanie z infrastruktury hotelu, wypoczynek, kąpiele wodne i słoneczne obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: śniadanie,. Realizacja wycieczki Boka Kotorska: Przejazd do Budvy – przez niektórych określanej żartobliwie „Miami Czarnogóry”. Latem staje się jednym z najbardziej popularnych kurortów wypoczynkowych. Miasto posiada klimatyczną Starówkę otoczoną murami przez Wenecjan w XV w. Zwiedzanie: Cytadela, Kościół św. Jana Chrzciciela, cerkwie: św. Trójcy i św. Sawy. Przejazd do Kotoru – miasta o niezwykłym średniowiecznym klimacie, otoczonego z trzech stron masywami górskimi. Zwiedzanie: Katedra sw. Tryfona, Kościół Św. Klary, cerkiew św. Mikołaja. W drodze powrotnej do hotelu krótki postój przy punkcie widokowym na wyspę św. Stefana – znaną z urokliwych czarnogórskich pocztówek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: śniadanie. Wycieczka ALBANIA – SZKODRA + ULCINJ. Zwiedzanie starego miasta Szkodra: Katedra św. Stefana – największa katedra katolicka na Półwyspie Bałkańskim, cerkiew św. Jana Włodzimierza (z zewnątrz), meczet Ebu Beker. Następnie chwila wolnego czasu na zakup pamiątek. Przejazd w drogę powrotną do Czarnogóry - postój Ulcinj – spacer po Starym Mieście. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przepięknym kanionem rzeki Morača, zwiedzanie jednego z najstarszych serbskich monasterów Morača, z pięknymi freskami. Przerwa na zdjęcia i następnie przejazd przez przejście graniczne Jabuka do Serbii, przez Węgry, Słowację do Polski.

Dzień 8 Przyjazd do Polski w godzinach południowych.


UWAGA
Zwiedzanie obiektów przewidzianych w programie odbywa się w większości z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz jest uzależnione od indywidualnej decyzji Klienta. W programie przewidziany jest czas wolny, który można przeznaczyć między innymi na wejście do danego obiektu. Pilot, na Państwa prośbę, może również pomóc w kupnie biletów wstępu. Prosimy zwrócić uwagę, że poszczególne obiekty są miejscami powszechnie uważanymi za znane i chętnie odwiedzane przez turystów. W związku z tym czas oczekiwania na wejście do obiektu może być wydłużony (kolejka do wejścia). Zapewnienie wejścia do środka obiektu gwarantuje wcześniejsze dokonanie rezerwacji.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie. Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby starsze, a także osoby podróżujący z małymi dziećmi powinni mieć na uwadze, iż realizacja programu wiąże się z pokonywaniem pieszo (lub komunikacją miejską) odległości od ok. 2 do ok. 7 kilometrów dziennie.
** W przypadkach niezależnych od organizatora (zamknięte obiekty, trasa przemarszu) nie wszystkie wymienione punkty mogą zostać zrealizowane.


W CENIE
5 noclegów w hotelu Adria *** Canj | wyżywienie: 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja | transport autokarem | Ubezpieczenie KL 20000 EUR (w tym Choroby Przewlekłe) , NNW 3000 EUR, bagaż 250 EUR | opieka pilota | wycieczka: BOKA KOTORSKA, wycieczka ALBANIA SZKODRA + ULCINJ, wycieczka BUDAPESZT | Taksa klimatyczna | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoba (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy).

DODATKOWO PŁATNE - obligatoryjnie: Opłata administracyjna - 50 EUR osoba (pobierana przez pilota w autokarze)

DODATKOWO PŁATNE - opcjonalnie: Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba | bilety wstępu do poszczególnych atrakcji - ceny orientacyjne (mogą ulec zmianie) min:

Monaster Moraca (4 euro),
Cytadela Budva (5 euro),
katedra św. Tryfona (5 euro),
wejściówka do miasta Kotor ( 1 euro).

5 noclegów w hotelu Adria *** Canj
Wyżywienie: 5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja


Hotel Adria - miejscowość Canj

Hotel Adria - położony w spokojnej części pięknego wybrzeża perłowego Čanj. Jego usytuowanie w cichym i odosobnionym miejscu daje możliwość regeneracji oraz zapewnia warunki do przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Čanj jest atrakcyjną, kameralną, miejscowością położoną między Petrovac i Sutomore, w małej zatoce, odizolowanej od głównych dróg. Lokalizacja w centralnej części Czarnogóry daje również możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych.Transport

 • Autokar (klimatyzacja, WC)
 • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
 • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
 • Bagaż autokarowy:
  - podręczny - jedna sztuka do 5 kg na osobę,
  - zasadniczego - jedna sztuka do 20 kg na osobę w wymiarach oscylujących w granicach zwyczajowych norm (80 x 60 x 30cm).
  Turyści, podróżujący razem mogą zabrać jeden wspólny większy bagaż dla 2 osób.

 • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów:
  Katowice 05:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5)
  Kraków 03:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)),
  Wrocław 02:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1),
  Łódź 2:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna),
  Warszawa 00:15 (Dworzec Metro Wilanowska),
  Pszczyna 06:00 (Hotel Imperium ul. Bielska 54),
  Bielsko- Biała 06:30 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).
 • Zamawiający jest zobowiązany do zapoznania się i przestrzegania wszelkich wymagań zdrowotnych, sanitarnych, paszportowych zamieszczonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych http://polakzagranica.msz.gov.pl.
 • Osoby poniżej 18 roku życia mogą podróżować jedynie pod opieką prawnego opiekuna lub osoby przez prawnego opiekuna upoważnionej do sprawowania opieki
 • Wszystkie usługi świadczone są w grupie.
 • Liczebność grupy zależy od liczby zgłoszeń i nie jest sprecyzowana.
 • Minimalna liczba uczestników do realizacji imprezy z transportem autokarowym wynosi 40 osób, dla imprezy z transportem lotniczym 4
Szczegółowe informację znajdziecie Państwo w:

Opinie naszych Klientów 5,00/5

Dodaj opinięBarbara Tosza, 2023-05-23

Wspaniała wycieczka. Bardzo ciekawy program. Rewelacyjny pan Stanisław ,który dbał abyśmy mogli zobaczyć jak najwięcej i przekazał nam masę ciekawych informacji . Super hotel z basenem. Bardzo dobre jedzenie .No i kierowcy ,którzy dbali o nasze bezpieczeństwo na stromych zboczach. A widoki bajeczne. Polecam wyjazd bo warto."

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)