Ocena klientów:

Długie weekendy 2023 W Chorwacji  

Chorwacja - ulubione państwo osób, które cenią sobie samodzielną podróż własnym samochodem. A może tak przełamać ten trend i pozwolić sobie na odkrycie tego miejsca na nowo? Nasz autokar zabierze Was w najpiękniejsze zakątki, a przewodnik opowie historie, których nie usłyszycie podróżując na własną rękę. Zapraszamy na długi weekend w Chorwacji - taka okazja nie zdarza się często.

W cenie

4 noclegi w Hotelu Delfin ** w miejscowości Poreć | Transport autokarem | Wyżywienie

(śniadania i obiadokolacje w formie bufetu| Ubezpieczenie KL 15000 EUR (Obejmuje zachorowania na COVID-19) , NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR | Opieka pilota wycieczek | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10zł/osoba (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy)


DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): | Opłata administracyjna 50 EUR/osoba - płatne u pilota)

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba| bilety wstępu | napoje do obiadokolacji.

Bilety wstępu – ceny orientacyjne i mogą ulec zmianie po opublikowaniu oficjalnych na 2023 cen biletów wstępu przez dane atrakcje turystyczne:

Jaskinia Postojna – ok 28,00 euro*

* Bilety do Jaskini Postojnej należy zamówić z wyprzedzeniem. Dlatego płatność za bilet Klient zobowiązany jest uiścić u pilota wycieczki w dniu wyjazdu. W przeciwnym razie nie gwarantujemy możliwości zwiedzania tej jaskini.Dzień 1:
wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd tranzytowy do Chorwacji.

Dzień 2:
przyjazd do Chorwacji w godzinach porannych i wizyta w Zagrzebiu.
Zwiedzanie Zagrzebia rozpoczniemy od centrum miasta i zwiedzimy trzy jego historyczne części – Gornji Grad, Kaptol i Donji Grad. Przejdziemy do Placu Bana Josipa Jelačicia z pomnikiem bojownika na koniu. Później spacer w stronę Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z dwiema neogotyckimi dzwonnicami, które stanowią symbol miasta. Następnie udamy się w kierunku Gornjeg Grad i zobaczymy: kościół św. Marka, Sabor - gmach chorwackiego Parlamentu, Kamienną Bramę, Dolac – największy targ spożywczy. Później przejdziemy Placem Marulića, uważanym za wspaniały przykład architektury secesyjnej oraz udamy się na zagrzebski punkt widokowy – Zagreb Eye, który mieści się na 16 piętrze. Miasto jest centrum kulturalnym, naukowym, ekonomicznym, politycznym i administracyjnym Republiki Chorwacji. Ma swój niepowtarzalny klimat, liczne zabytki, urokliwe restauracje, które naprawdę warto odwiedzić, a chorwacka stolica tętni życiem przez cały rok.
Przejazd w kierunku wybrzeża. Zakwaterowanie w hotelu Delfin w uroczej miejscowości Poreć.
Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:
śniadanie, wypoczynek, plażowanie, kąpiele w morzu, spacery po malowniczej miejscowości Poreć.

Poreč - miasteczko o dwutysięcznej tradycji, usytuowane na zachodnim wybrzeżu Istrii, nad zatoką. Najważniejsze ulice miasteczka ulica Dekumanova i ulica Karda Maximusa zachowane są w pierwotnym, rzymskim kształcie. Najważniejszym zabytkiem jest Bazylika Eufrazija z V w., która od roku 1997 wpisana jest na Listę UNESCO.
Dziś to ceniony i popularny kurort wakacyjny.

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 - 5:
Wypoczynek i realizacja wycieczek.

* wycieczka do Rabać, Opatija:
Rabać - to niewielkie lecz bardzo urokliwe miasteczko, które zachowało atmosferę rybackiej wioski. Znajduje się tutaj malowniczy port oraz wiele ciekawych zabytków. Rabać nazywane jest Perłą Zatoki Kvarnerskiej.
Opatija – niezwykle piękne i eleganckie nadmorskie miasteczko, mające charakter uzdrowiska. Liczne malownicze uliczki z kawiarniami, restauracjami i sklepami z pamiątkami nadają temu miejscu wyjątkowy klimat.

* wycieczka Pula, Rovinji:

Rovinji – jedno z najpiękniejszych chorwackich miast. Zobaczyć można tutaj historyczne zabytki z czasów rzymskich. Warto odwiedzić kościół św. Eufemii, gdzie z wieży dzwonniczej roztacza się piękny widok na całe miasto. Nazywane jest chorwackim Saint Tropez i jest miejscem szczególnie uwielbianym przez turystów z całego świata.

Pula -
największe miasto Istrii. Nazywana jest chorwackim Rzymem i wizytówką całej Istrii. Zwiedzając Pulę zobaczymy zabytki z czasów rzymskich, m.in.: słynny amfiteatr zwany Areną, jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie

Dzień 6:

śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Po drodze wizyta w słynnej Jaskini Postojna* (Słowenia).
Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 7:
Przyjazd w nocy z dnia 6 na 7.

*Program ma charakter ramowy, a kolejność realizowania poszczególnych punktów może ulec zmianie


Zakwaterowanie

  • 4 noclegi w Hotelu Delfin ** w miejscowości Poreć

Transport autokarem


  • Autokar (klimatyzacja, DVD, WC)
  • Postoje organizowane są co około 3-4,5 godziny
  • Godziny wyjazdu oraz miejsca zbiórek mogą ulec zmianie. Potwierdzone informacje przesyłane są mailowo najwcześniej 3 dni przed wyjazdem.
  • Orientacyjne godziny i przykładowe miejsca wyjazdów: Katowice 19:00 (Dworzec MDA ul. Sądowa 5), Kraków 18:30 (MDA ul. Bosacka 18 (Górna płyta)), Wrocław 17:00 (Dworzec Polbus ul. Sucha 1), Opole 18:30 (Dworzec PKS ul. 1-go Maja), Łódź 17:00 (Dworzec autobusowy Fabryczna), Warszawa 15:00 (Dworzec Metro Wilanowska), Częstochowa 18:30 (Dworzec PKS al. Wolności 45), Rybnik 18:30 (Dworzec autobusowy ul. Budowlanych 6), Pszczyna 20:45 (Hotel Imperium ul. Bielska 54), Bielsko- Biała 21:00 (dworzec PKS ul. Warszawska (Dolna płyta)).

Opinie naszych Klientów 5,00/5

Dodaj opinięLESZEK, 2022-03-24

Witajcie ...fajna propozycja ale byłoby super gdyby zamienić miasto Graz na Wiedeń ?!!!."

Zapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)