OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII

Długie weekendy 2022 W Chorwacji  

Jeśli szukasz pomysłu na długi, majówkowy weekend, ta oferta jest zdecydowanie dla Ciebie!

Wyjazd do części krajów wiąże się z koniecznością wykonania odpowiednich testów zdrowotnych, posiadaniem zaświadczenia o szczepieniu, wypełnieniem odpowiednich formularzy lokalizacyjnych, dopełnieniem innych procedur. Podróżny zobowiązany jest do zapoznania się z aktualnymi regulacjami na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

W cenie

4 noclegi | Transport autokarem | Wyżywienie (śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane – zupa, danie główne, sałatka, deser, napój) | Ubezpieczenie KL 15000 EUR (Obejmuje zachorowania na COVID-19) , NNW 3000 EUR, bagaż 300 EUR | Opieka pilota | PROGRAMOWE WYCIECZKI

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie): Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10zł/osoba | Obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy (bezzwrotny w przypadku rezygnacji z imprezy) - 10zł/osoba | Opłata noclegowa - 1,40 EUR osoba dorosła/noc lub 0,70 EUR dziecko/noc (pobierana podczas zakwaterowania) | Opłata administracyjna płatna na miejscu 50 EUR/osoba

DODATKOWO PŁATNE (opcjonalnie): Ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji | Gwarancja niezmienności ceny - 20 zł/osoba | Wybór miejsca w autokarze - 40 zł / osoba | Bilety wstępu

Dzień 1:
wyjazd godz. 20.00. Przejazd tranzytowy do Chorwacji.

Dzień 2:
przyjazd do Chorwacji w godzinach porannych i wizyta w Zagrzebiu.
Zwiedzanie Zagrzebia rozpoczniemy od centrum miasta i zwiedzimy trzy jego historyczne części – Gornji Grad, Kaptol i Donji Grad. Przejdziemy do Placu Bana Josipa Jelačicia z pomnikiem bojownika na koniu. Później spacer w stronę Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z dwiema neogotyckimi dzwonnicami, które stanowią symbol miasta. Następnie udamy się w kierunku Gornjeg Grad i zobaczymy: kościół św. Marka, Sabor - gmach chorwackiego Parlamentu, Kamienną Bramę, Dolac – największy targ spożywczy. Później przejdziemy Placem Marulića, uważanym za wspaniały przykład architektury secesyjnej oraz udamy się na zagrzebski punkt widokowy – Zagreb Eye, który mieści się na 16 piętrze. Miasto jest centrum kulturalnym, naukowym, ekonomicznym, politycznym i administracyjnym Republiki Chorwacji. Ma swój niepowtarzalny klimat, liczne zabytki, urokliwe restauracje, które naprawdę warto odwiedzić, a chorwacka stolica tętni życiem przez cały rok.
Przejazd w kierunku wybrzeża. Zakwaterowanie w Hotelu Koral w miejscowości Medulin.
Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:
śniadanie, wypoczynek, plażowanie i kąpiele w morzu i spacer po malowniczej miejscowości Medulin.

Medulin jest najdalej wysuniętym na południe miasteczkiem Istrii. Dawniej była to osada rybacka.
Dziś to ceniony i popularny kurort wakacyjny.

Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 - 5:
Wypoczynek i realizacja wycieczek.
* wycieczka do Rabać oraz Opatija
Rabać - to niewielkie lecz bardzo urokliwe miasteczko, które zachowało atmosferę rybackiej wioski. Znajduje się tutaj malowniczy port oraz wiele ciekawych zabytków. Rabać nazywane jest Perłą Zatoki Kvarnerskiej.
Opatija – niezwykle piękne i eleganckie nadmorskie miasteczko, mające charakter uzdrowiska.
Liczne malownicze uliczki z kawiarniami, restauracjami i sklepami z pamiątkami nadają temu miejscu wyjątkowy klimat.
* wycieczka do Porec, Rovinj, Rezerwat Palud oraz Pula.
Rovinji – jedno z najpiękniejszych chorwackich miast. Zobaczyć można tutaj historyczne zabytki z czasów rzymskich. Warto odwiedzić kościół św. Eufemii, gdzie z wieży dzwonniczej roztacza się piękny widok na całe miasto. Następnie przejedziemy do Rezerwatu Ornitologicznego Palud, który znajduje się osiem kilometrów na południe od Rovinja, w bliskości morza oraz popularnych plaż Cisterna i Guštinja.
Wstęp do rezerwatu jest bezpłatny.
Kolejnym punktem będzie Jaskinia Romualda zwana również jaskinią piratów.
Oprócz szczątków zwierząt jakie tam znaleziono, w jaskini napotkano również na ślady świadczące o tym, że zamieszkiwał ją prehistoryczny człowiek.
Poreč - miasteczko odwutysięcznej tradycji, usytuowane na zachodnim wybrzeżu Istrii, nad zatoką.
Najważniejsze ulice miasteczka ulica Dekumanova i ulica Karda Maximusa zachowane są w pierwotnym, rzymskim kształcie. Najważniejszym zabytkiem jest Bazylika Eufrazija z V w., która od roku 1997 wpisana jest na Listę UNESCO.

Dzień 6:
śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Po drodze wizyta w pięknym, austriackim miasteczku Graz.
Miasto leży nad rzeką Murą i otoczone jest przez zielone tereny, góry (Alpy Styryjskie) oraz liczne winnice. Dookoła Graz znajdują się wody termalne.
Przejazd do Polski.
Przyjazd w godzinach nocnych.

Opinie naszych Klientów brak opinii

Dodaj opinięZapytaj o ofertę

Wypełnij poniższy formularz, a nasz doradca sprawdzi możliwość założenia rezerwacji
i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów.

Informujemy, że zapytanie o ofertę nie gwarantuje dostępności miejsc w podanej poniżej cenie.

Masz dodatkowe pytania? Pozostajemy do twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00
pod numerem telefonu: 32 720 59 95.

Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)