GRECJA ŚRODKOWA

Głowa bogini Ateny, patronki wojny, uosobienie waleczności, to symbol starożytnej Grecji. Jeśli przyjąć, że charakter narodu tworzą mity, to Grecy jawią nam się jako dumny i odważny naród i tak w istocie jest! Grecy jako naród kochają wolność. To najstarszy cywilizowany naród Europy – ponad 5000 lat historii! Są indywidualistami. Honor stawiają na pierwszym miejscu.
Grecja – kraj marzeń każdego Europejczyka – to dzieje naszej cywilizacji i świetność antycznych zabytków. Podróż do Grecji to wyprawa do źródeł tradycji. Hellada, jak nazywano ją w starożytności, to antyczne ruiny, bizantyjskie zabytki, śródziemnomorski klimat, szmaragd mórz, błękit nieba oraz ponad trzysta słonecznych dni to gwarancja udanych wakacji! Kultura Grecji czerpie z tradycji Orientu – to wynik ponad czterech wieków panowania Turków! W słowniku greckim znajdziemy słowa pochodzenia tureckiego, w strojach ludowych tureckie detale – obie kultury przenikały się przez wieki.
Grecy mają poczucie własnej odrębności – podkreślają ją: bogaty folklor oraz narodowa oryginalność Greków! Ciekawostka: Grecy uznają swój kraj za ...odrębny kontynent! W czym przejawia się ta odrębność? W narodowej muzyce – sirtaki, w umiłowaniu piękna – to w starożytnej Grecji powstały jego wzorce, w muzykalności Greków – słynny taniec – zorba – towarzyszy zabawie i ucztowaniu. W Grecji panuje żywioł ucztowania, biesiadowania. To on wyznacza rytm dnia i ...nocy. Aktywność w codziennym życiu Greków przypada na późne popołudnie do późnego wieczora, który w rytmie zabawy i ucztowania trwa prawie do rana. Taki obyczaj!

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ W GRECJI ŚRODKOWEJ:


Grecja Środkowa | Kamena Vourla

Hotel Sissy  

od 3199 zł /OS.

OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII
samolot
Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)