Jak wygenerować plik PLF (Passenger Locator Form) przed wyjazdem do Grecji?

Wypełnij formularz, by otrzymać indywidualny kod QR.

Instrukcja dostępna dla klientów biura podróży Plus Wakacje. Jeśli nie jesteś naszym klientem, a masz problem z wypełnieniem formularza, skontaktuj się ze swoim organizatorem wyjazdu.

W dniu 1 lipca 2020 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Grecji wprowadziło obowiązek wypełnienia formularza Passenger Locator Form (PLF). Zawiera on niezbędne informacje o osobach podróżujących do Grecji, takie jak datę przybycia, środek transportu, dane osobowe, miejsce zamieszkania oraz miejsce czasowego pobytu. Wypełnienie tego formularza jest obowiązkowe, zaś jego brak na granicy lub lotnisku w Atenach może powodować problemy z przyjęciem na terenie Grecji, jak również karę finansową. Do dokumentu PLF dołączony jest kod QR, który skanowany jest przez służby graniczne.

Aby ułatwić podróż naszym klientom, poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku jak wypełnić dokument PLF (Passenger Locator Form). Dokument ten musi posiadać KAŻDY podróżujący (Jeden kod QR na jednego podróżującego, w tym dziecko).

Formularz ten należy wypełnić NIE PÓŹNIEJ niż na 24 godziny przed planowaną datą przybycia do Grecji!

Instrukcja: Formularz PLF (Passenger Locator Form) – krok po kroku


1. Wejdź na stronę https://travel.gov.gr/#/
2. Kliknij w zielony przycisk "Start Here >"3. W pierwszej kolejności musisz założyć konto. Umożliwia ono stały dostęp do wprowadzonych danych jak i ich korekty. W tym celu w oknie widocznym poniżej naciśnij "Register".4. W nowym oknie wprowadź swój adres email, do którego masz dostęp. Wpisz również hasło, które na pewno zapamiętasz. Po uzupełnieniu kliknij "Submit".5. Zaloguj się do swojej skrzynki pocztowej. Otrzymasz wiadomość email jak poniżej. Kliknij w niebieski link, celem potwierdzenia konta.

WAŻNE: Jeśli nie otrzymałeś wiadomości z linkiem, sprawdź folder SPAM i inne foldery na swojej skrzynce. Jeśli wiadomość nie dotrze do 30 minut, powtórz proces rejestracji.
6. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, zobaczysz na nowo otwartej stronie zielony komunikat. Możesz już zalogować się na swoje konto, podając dane wpisane w procesie rejestracji. Po wpisaniu danych kliknij "Submit".
7. Zaznacz wszystkie trzy opcje, widoczne na poniższym zdjęciu. Informujesz w ten sposób, że zapoznałeś się z protokołem przybycia do Grecji, jak również wypełniasz dane zgodnie ze stanem faktycznym. Trzecia opcja dotyczy wypełnienia jednego formularza za całą rodzinę/grupę podróżujących.

WAŻNE: Zalecamy w trakcie wypełniania formularza zaznaczenie ostatniej opcji. Wysoko wskazane jest jednak wypełnienie DLA KAŻDEGO podróżującego OSOBNEGO dokumentu. Jeden formularz dla jednej osoby (w tym dziecka). Przy kolejnym wypełnianiu wniosku nie ma konieczności zakładania osobnego konta.

Po zaznaczeniu kliknij "Continue".8. Wybierz, jakim środkiem transportu będziesz podróżował do Grecji (samolotem lub dojazdem własnym). Po zaznaczeniu kliknij "Continue".8a. Jeśli podróżujesz samolotem, musisz wypełnić 4 pola i kliknąć "Continue":8b. Jeśli podróżujesz autokarem lub samochodem, najpierw wybierz odpowiedni transport, a następnie uzupełnij pola, które NIE SĄ opisane jako "(Optional)" . Po wypełnieniu danych kliknij "Continue".

9. Wybierz dokument, świadczący o zaszczepieniu / przechorowaniu COVID-19, z którym będziesz podróżować. Jeśli wybrałeś opcję "Kompletne szczepienie" wypełnij pola dotyczące szczepionki. Następnie kliknij przycisk "Continue".

UWAGA! Dla dziecka do 12 lat zalecamy wybrać opcję ozdrowieńca.10. Uzupełnij swoje dane osobowe. Wypełnij TYLKO pola, które NIE SĄ oznaczone jako "(Optional)". Po wypełnieniu kliknij "Continue".11. Wprowadź swój adres zamieszkania. Po wypełnieniu kliknij "Continue".12. Wprowadź dane o twoim czasowym pobycie. Dane hotelu, w którym będziesz zakwaterowany znajdziesz na stronie z ofertą hotelową. Po wypełnieniu kliknij "Continue".13. Wypełnij dane osoby kontaktowej, która będzie dostępna w trakcie twojego pobytu w Grecji. Po wypełnieniu kliknij "Continue".14. W kolejnym oknie możesz podać dane osób Z rodziny, z którymi podróżujesz. REKOMENDUJEMY zaznaczenie opcji "NO" i wypełnienie kolejnych formularzy dla kolejnych członków rodziny.15. Kolejny krok to podanie osób SPOZA rodziny, z którymi podróżujesz. Podanie tych danych nie jest obowiązkowe. Jeśli nie wypełniasz pól, kliknij "Submit".16. To wszystko. Na podany adres email otrzymasz potwierdzenie wypełnienia dokumentu PLF. Klikając przycisk "Fill in the form for another person." możesz ponownie wypełnić dane kolejnej osoby.- Przykładowy mail z potwierdzeniem złożenia dokumentu wygląda następująco:

Dear Mr. JAN KOWALSKI,

Thank you for completing the Passenger Locator Form before your trip to Greece. We appreciate your cooperation in this extraordinary circumstance. We are making every effort to accommodate your stay in Greece and keep you safe.

Beginning July 1, 2020, the Greek government has determined how the country will welcome travellers, carry out the necessary diagnostic screening, and keep everyone safe throughout the season.

Important: You will receive the PLF document with the QR code on the day of your scheduled arrival in Greece (at midnight). You will be notified again via email and this URL will be automatically updated. The PLF document is only valid with the QR code. If travel departure begins prior to the day of arrival, travelers are allowed to board after showing the confirmation email (and not necessarily the QR code which is scheduled to arrive during their trip).

For reference, you submitted:

First name: JAN
Last name: KOWALSKI
Passport Number or National ID: CCC 123456

Date of submission: 2020-07-10
Date of scheduled arrival: 2020-07-16

You may view the submitted PLF document by clicking on this URL:
https://travel.gov.gr/#/render/MJa2Wd9APlurY3OjCSacjwlWm5yJvmAFsInMZwUoQ13LTL8TcFtN3QWYwpIH5aXjmJhOElmM457KOewk

In the meantime, you can continue planning your trip to Greece and we are looking forward to welcoming you here. The Greek summer is a state of mind.

Stay safe, stay healthy, and enjoy Greece.

- Przykładowy plik PLF z kodem QR, który należy zabrać ze sobą w podróż można pobrać stąd: POBIERZ

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. Kiedy otrzymam kod QR?

Kod QR generowany jest automatycznie po wypełnieniu formularza. Otrzymasz go w mailu z potwierdzeniem złożenia dokumentu.

2. Czy dokument PLF muszę wydrukować?

Nie, dokument PLF z kodem QR możesz zapisać w telefonie. Pamiętaj jednak, by w momencie przybycia do Grecji lub w trakcie przekraczania granicy był on wystarczająco naładowany. Zalecamy zabranie dokumentu w formie papierowej.

3. Jakie są konsekwencje braku dokumentu PLF z kodem QR?

Straż graniczna może odmówić przyjęcia na terytorium Grecji lub mogą Państwo otrzymać karę w wysokości nawet 500 EUR.

4. Jestem osobą starszą, nie radzę sobie z formularzami elektronicznymi.

Zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią: 32 720 59 95. Z chęcią pomożemy przy wypełnieniu danych i przekażemy je naszemu pilotowi.


Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)