CZARNOGÓRA

Położona jest na Półwyspie Bałkańskim u wybrzeży Morza Adriatyckiego. Prawie cały obszar Czarnogóry pokryty jest górami Dynarskimi oraz wyżynami krasowymi. Wyjątkiem są niziny w dolinach rzek oraz w okolicach Jeziora Szkoderskiego.

Przyroda jest w Czarnogórze bardzo zróżnicowana ze względu na panujący tam klimat oraz ukształtowanie terenu. W głębi kraju panuje chłodniejsza, górska odmiana, a nad Adriatykiem spotykamy się z klimatem śródziemnomorskim. Latem średnia temperatur wynosi około 26°C tak więc powietrze jest ciepłe i przyjemne. Zimą natomiast jest deszczowo, ale łagodnie. Obszary górzyste pokryte są śniegiem, co jest rzadkim widokiem na wybrzeżach.

Czarnogóra to głównie piękne, piaszczyste plaże, urokliwe miasteczka i wioski rybackie, zatoczki oraz górskie szlaki i parki narodowe. Oprócz tego zabytki wpisane na światowego dziedzictwa UNESCO!

Zróżnicowanie Czarnogóry pod względem geograficznym oraz etnograficznym kreuje wyjątkowość pod względem kuchni czarnogórskiej oraz kultury. Spotkać tutaj możemy się z wyjątkową gościnnością. Gospodarz domu przyjmie nas z otwartymi ramionami, ugości w najwygodniejszym miejscu swojego domu, poczęstuje najsmaczniejszą potrawą i wyjątkowym trunkiem.

W tym wyjątkowym, jeszcze nie do końca docenionym kraju każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziemy tutaj wszelakie atrakcje związane ze sportami wodnymi oraz plażowaniem. Korzystać z atrakcji można nie tylko latem, ale i zimą w polecanym miejscy - Žabljak, leżącym na wysokości 1456 m n.p.m. w górach Durmitor. Idealne miejsce na wycieczki piesze i wędrówki górskie.

Budva jako jedno z największych kurortów w Czarnogórze. Urokliwe miasto położone na brzegu Adriatyku szczyci się wyjątkową starówką, ciasnymi uliczkami, pomiędzy niskimi kamienicami oraz przepiękny krajobraz. Jest to idealna baza wypadowa do zwiedzania reszty kraju. Nazwa wywodzi się z greckiego słowa Bouthoe, które pochodzi od słowa boutos oznaczające oregano. Jest to jedno z najstarszych miast Adriatyckich, swoje początki liczy od V w.p.n.e. Kilka kilometrów od miasteczka leży prywatna wyspa Świętego Stefana – dawna wioska rybacka, w której dawniej panowała istna biedota. Teraz miejsce to przyciąga same sławy. Kolejna wyspa riwiery budvańskiej jest Sveti Nikola – dziś zwana Hawajami. Wyspa gwarantuje błękitne i czyste niebo, piękne plaże, gęste lasy iglaste oraz rzadkie gatunki roślin.

W odległości 10 km od Baru znajduje się miasteczko Sutomore. Charakteryzuje je duża plaża oraz zabytki położone na ruinach weneckiej twierdzy Haj-Nehaj na czele. Kościół cerkiew św. Tekli. Sutomore to idealne miejsce dla osób chcących odpocząć na łonie natury. Miasteczko urzeka swoją atmosferą. Napotkać tutaj można wiele urokliwych kawiarenek i restauracji, w których można się w pełni zrelaksować i skosztować regionalnych potraw w rodzinnej atmosferze.

ZOBACZ NASZE OFERTY W CZARNOGÓRZE


Wyc. objazdowe | Wyc. objazdowe

Długie weekendy w Czarnogórze 2023  

od 999 zł /OS.

OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII
autokar
Riwiera Czarnogórska | Sutomore

Villa Smilja  

od 1490 zł /OS.

OCENA KLIENTÓW: BRAK OPINII
autokar
Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 (Pon.-Pt.9:00 - 18:00)