KAMENA VOURLA I GRECKIE SESZELE

Kamena Vourla to malownicza, nadmorska miejscowość w Środkowej Grecji położona u stóp góry Knymis, na południowym krańcu zatoki Malijskiej. Piękne widoki i liczne atrakcje tego małego kurortu wakacyjnego sprawiają, że stanowi on idealne i spokojne miejsce wypoczynku. Kurort ten odwiedza coraz częściej wiele znanych osobistości ze świata filmu, muzyki i polityki.

Można tu podziwiać pozostałości zabytkowej greckiej architektury, skorzystać z dobrodziejstw tutejszych źródeł termalnych i SPA rozsławionych już w całej Europie , czy też zachwycać się niesamowitymi widokami podczas górskich wędrówek.

Wszystko to przeplata się z atmosferą małego miasteczka, którego mieszkańcy są bardzo serdeczni i gościnni dla przyjeżdżających turystów. Liczne restauracje, puby, sklepiki z lokalnym jedzeniem i pamiątkami zachęcają ponadto do poznawania kultury greckiej, a bogata oferta atrakcji turystycznych sprawia, że jest to miejsce do którego z chęcią się powraca wraz z całą rodziną.

Kamena Vourla dzięki swojej wspaniałej lokalizacji stanowi świetną bazę do dalszego zwiedzania. Przyjeżdżający mogą wybrać się stąd na jednodniową wycieczkę do Aten, Delf, czy Meteorów. Niedaleko znajdują się osławione Termopile, gdzie odbyła się antyczna bitwa Greków z Persami, a obecnie można podziwiać posąg Leonidasa i zażyć kąpieli w termalnych wodospadach. Co więcej z pobliskiego portu w Agios Konstantinos można promem dostać się na okoliczne wyspy, takie jak np. Skiathos, Skopelos, Evia i inne.

Lichadonisia zwana przez miejscowych Greckimi Seszelami to urzekający kompleks wysp o pochodzeniu wulkanicznym. Zaledwie dziesięciominutowy rejs dzieli turystów wypoczywających w Kamena Vourla od rajskich plaż i turkusowej wody.

Kompleks składa się z siedmiu wysp i wysepek z których największa nosi nazwę Monolia i posiada zorganizowaną plażę oraz Beach bar. Pozostałe to Strogili, Mikri Strongili, Steno, Vagia, Vorias i Limani.

Ze względu na niepowtarzalne ukształtowanie dna morskiego, bogatą faunę i florę a także zatopiony wrak Lichadonisia pozostaje idealnym miejscem dla pasjonatów nurkowania i snorkelingu.

ZOBACZ, JAKĄ OFERTĘ MAMY DLA CIEBIE W KAMENA VOURLA:


Grecja Środkowa | Kamena Vourla

Hotel Sissy - Rodzinne wakacje  

od 1329 zł /OS.

OCENA KLIENTÓW:
samolot autokar
Wyc. objazdowe | Wyc. objazdowe

Plaża, rejsy i zwiedzanie Grecji  

od 1239 zł /OS.

OCENA KLIENTÓW:
samolot autokar
Potrzebujesz informacji? Skontaktuj się z naszą infolinią
phone+48 32 720 59 95 infolinia (Pon.-Pt.9:00 - 17:00)